Milost a elegance koňských linií fascinují. Tato zvířata jsou ztělesněním krásy a šlechty. Oči koní jsou bezedné a moudré, chci se na ně donekonečna dívat. Milovníci zvířat bez výjimky přidělují koně na vrchol nejkrásnějších zvířat na světě.

Můžete provést hodnocení nejkrásnějších plemen, z nichž každý je elegantní a atraktivní. Při správné péči budou koně z níže uvedeného seznamu demonstrovat úžasné estetické ukazatele.

Anglický jezdecký kůň

Jak název napovídá, plemeno pochází z Anglie. Koně tohoto závodu jsou ladní a ladní. Obleky zástupců čistokrevných anglických jezdců monofonních. Nejčastěji můžete vidět červenou, hnědou, černou, zálivku.

Kosti koní jsou tenké, což zajišťuje lehkost a vzdušnost pohybů koně. Lesklou vlnou a tenkou elastickou kůží, svaly a šlachy vystupují v reliéfu. Hlava zvířete má prodlouženou šíji a je suchá. Kohoutek je vysoký a dlouhý. Na nohách takového koně nejsou stopy.

Pokud hovoříme o charakteru anglického jezdce, pak má výraznou ráznost a temperament choleriky. To vám umožní dosáhnout rychlé reakce na tým a zvýšit efektivitu školení. Kůň je připraven dát veškerou sílu během tréninku a výkonů.

Objektivita chovu těchto lehkých a rychlých plemen je spojena s nástupem ručních zbraní. Nejbližší příbuzní anglických jezdců byli orientální závodníci. Chov byl založen na rychlosti jednotlivce během závodů. Chovatelé královských stájí využívali k chovu klisen se španělskou nebo maďarskou krví. Hřebci byli přísně od východu. Po vystoupení tohoto plemene získal aktivní rozvoj jezdecký sport v Anglii.

Fríský kůň

Je těžké zůstat lhostejný vůči zástupcům plemene Frieze. Blacktail zvířata jsou vždy v centru pozornosti. Argumentoval, že toto plemeno je nejkrásnější na světě. Dlouhý, vysoce nasazený krk a elegantní křivka činí majestátnou chůzi a držení těla.

Oko přitahuje neobvykle dlouhá a luxusní hříva a ocas. Nohy koně jsou zdobeny opuchlými kartáči pokrývajícími kopyta. Kromě černé barvy, můžete často najít oblek Frieze Bay.

Koně se vyznačují nenapodobitelnou energií a klidnou přírodou. Pro milovníky jízdy bude tato kombinace vlastností koně optimální. Vlysy se dokonale vyrovnávají s výlety v postroji a pod sedlem s drezurními prvky. Krásný lynx dělá Vries obzvláště nádherné, když je spojen s kočárem.

Akhalteke

Chovatelé turkmenských koní jsou hrdí na produkt své práce - ohromující koně Akhal-Teke. Harmony postava - to je první věc, která přitahuje pozornost v tomto plemeni. Zástupci plemene vykazují suchost, která je předvídatelná v podmínkách, ve kterých byly chovány.

Elegantní lehká hlava zvířete je zdobena krásnými ušima. Na tváři vyčnívají obrovské výrazné oči. Krk zvířete je obzvláště dlouhý a tenký, což přispívá ke koňské milosti. Stejný efekt se projevuje v obraze tenkých dlouhých nohou. To vše činí koně elegantním a světlým. S patřičnou péčí, Akhal-teke sprchy lesklý, lesklý kůže, která dělá koně jiskru a lesk ve světle. Pro zdraví koní tohoto plemene se doporučuje krmení malým množstvím vysoce kalorického krmiva.

Koně tohoto plemene jsou pozoruhodní svým arogantním charakterem. Zároveň existují legendy o jejich oddanosti. Oni jsou zvyklí na pozornost a péči a jsou velmi připojeni ke svým majitelům. Někteří zástupci dokonce vykazují nějakou zženštilost a rozmarnost. Někteří chovatelé vnímají neschopnost koně zvyknout si na nového majitele jako těžkou náladu.

Koně Akhal-Teke se třesou svou vytrvalostí. Dlouhou dobu snadno snášejí dlouhou vzdálenost a bez vody.

Arabské plemeno

O arabských koních neslyšel jen líný. To je jedno z nejstarších plemen, které si zasloužily titul nejkrásnější na světě. Hlava a tlama zvířete mají jedinečný tvar. Hladké pohyby a výrazné oči fascinují jak měšťany, tak profesionální chovatele.

Původ plemene stále není přesně znám. Na východě byly zvláštní výčnělky na čele zvířete považovány za znamení Boha a samotný kůň byl darem z nebe. Obvykle tito koně běží s jejich ocasem držel vysoko, který je považován za znamení pýchy. Při chovu plemene byla pozorována přísná izolace, která vylučovala přidávání cizí krve. V současné fázi chovu koní se arabští koně využívají ke zlepšení ukazatelů kvality ostatních plemen.

Nejkrásnější koně Ruska

Rossi má některá z jeho nádherných plemen. Celkem bylo chováno více než 30 plemen. Mezi nimi si zaslouží zvláštní pozornost tři, protože jejich estetické kvality příznivě srovnávají s ostatními.

Oryol trotter

Hrabě Orlov hodně investoval do chovu tohoto plemene, což bylo důvodem výběru takového jména. V 18-19 století, tito koně byli už známí po celém světě a obdrželi zasloužené uznání.

Oryol závodníci rychle a snadno získat rychlost. Jejich postava se vyznačuje milostí a milostí. Obvyklá barva tohoto plemene je v odstínech šedé a šedé v jablkách.

Zástupci tohoto plemene jsou rozděleni do tří typů exteriéru: masivní, suché a střední. Klasický Orlovský - je velký harmonicky postavený kůň. Jeho průměrná hmotnost dosahuje 500-550 kg při nárůstu 161-162 cm.

Genetickým rysem Orlovskih koní je schopnost rychlého klusu. Strmý zakřivený krk a hrdá pozice dávají koněmu fascinující účinek.

Jakutský kůň

Yakut koně jsou v tomto seznamu nejneobvyklejší. Vyznačují se hustou huňatou vlnou o délce asi 15 cm, která vám umožní snášet tvrdé mrazy v jejich vlasti. Nejčastěji jsou zástupci plemene šedí, hnědí nebo hnědí.

Jakutští koně mohou snadno najít jídlo přímo pod sněhem. Hlavním účelem zvířete je přeprava zboží. Místní obyvatelé také chovají klisny na mléko a maso.

Ruský Don kůň

Ruský kůň Don patří k sedačce. První zástupci plemene se objevili v Rostovské oblasti v 18. století. Oni byli výsledek křížení Rostov stepních koní, Turkmen, perských a tureckých koní.

Podlouhlé končetiny a tělo koní jim dávají milost a malé uši a vzácnou hřívu - zvláštní kouzlo. Nejčastěji se ruské koně Don nacházejí v hnědé a červené barvě. Ocas a hříva jsou vždy o něco tmavší. Je to vynikající plemeno pro jízdu a výuku dětí.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde