Všechny ulice na světě jsou naprosto odlišné. Každý z nich je krásný svým vlastním způsobem, zatímco titul „nejkrásnější“ není každý. Originalita a elegance některých z nich fascinuje oko a každoročně přitahuje stále více turistů.

Atmosféra některých objektů je inspirována historickými fakty souvisejícími s těmito místy, zatímco jiní potěší své hosty inovativní architekturou a ultramoderním designem.

Al-Hassan Onsar

To je ulice v jednom z měst v Maroku zvaném Chaven. Jeho originalita je odlišná díky nesčetným modrým odstínům. Protože po mnoho let sem přišli Židé a přinesli s sebou symboly své víry, modré barvy se staly vůdčí postavou v designu ulice.

Calea de la Floris

Ulice je útulný a úžasný klid. Nachází se v andaluském městě Cordoba. Stěny místních domů jsou sněhově bílé, všude je mnoho barev. Současně je ulice tak úzká, že zároveň mohou chodit pouze dva lidé.

Tetsugaku no michi

Ulice se nachází v Japonsku, ve městě Kjóto.Všechny dva kilometry ulice jsou pokryty bujnými třešněmi. Cesta vede k chrámu Ginikaku-ji, který je zase zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Chicos sherry da la frontera

Ulice se nachází ve španělském městě Jerez de la Frontera. Ulice zdobí nespočet vinic a historických památek.

Deštník ulice

Tento projekt s názvem Umbrella Sky Project byl zahájen v roce 2011 pro festival umění Agitagueda v Portugalsku. Každý rok, během nejteplejšího období, se několik ulic ve městě Agueda stává nejkrásnějším na světě - nad nimi se otevírá mnoho deštníků.

Shumbles

Ulice se táhne mezi dvěma řadami starobylých budov, postavených ve 14. století. Chcete-li vidět, musíte jít do Anglie, do Yorku.

Qiwi Street Shangron Aley

Je pod ochranou UNESCO. Toto je celé tisícileté město v Číně, v Lijiangu. Je atraktivní pro své malebné kanály a cesty.

Pouliční steiner

Tato ulice se stala historickou památkou. Domy ve viktoriánském a edvardovském stylu jsou malované v pastelových barvách. Většina z nich pochází z 19. století.

Caminto

Tato ulice v argentinském Buenos Aires je známá barevnými barvami domů. Když sem přišli přistěhovalci z Evropy, prostě si nemohli dovolit vybudovat plnohodnotné bydlení. Proto postavili své budovy z vlnitého plechu. Poté bylo vše pokryto barvou, která byla k dispozici.

Brouwersgracht

To je nejmalebnější Amsterdam Avenue. Ve skutečnosti se jedná o kanál posetý čluny, který každý rok navštíví tisíce turistů.

Lombard Street

Ulice je v San Franciscu. To je jedna z nejlidnatějších ulic města. Byl postaven v roce 1922, aby zpomalil pohyb aut na strmých kopcích.

Cherie Blossom Avenue

Ulice se každoročně promění v nádherný květinový tunel z kvetoucích stromů. Právě zde přichází většina milovníků, stejně jako fotografové a turisté města Bonn.

Champs Elysees

Eliseic pole jsou známá po celém světě. Vypadají jako elegantní avenue táhnoucí se od Place de la Concorde k Vítěznému oblouku.

Bregagh silnice

Ulice se nachází v Severním Irsku. Byl navržen v 18. století.

Nejkrásnější ulice Moskvy

Ruská města se také mohou adekvátně podílet na žebříčku nejkrásnějších ulic na světě. Stojí za to začít s hlavním městem.

Mokhovaya ulice

Ulice se nachází v centru Moskvy. Rozkládá se od věže Borovitskaya na náměstí Manege. Zde můžete vidět Paškovův dům, univerzitní budovu, Zholtovský dům, Národní hotel, památku FM. Dostojevského

Ostozhenka

Ostozhenka začíná od náměstí Prechistensky Gate a jde na Krymské nábřeží. Turisté zde přitahuje muzeum Turgenev, dům Kekusheva, apartmánový dům Ya.M. Filatova, lycea Tsarevich Nikolay, bytový dům Chilischeva.

Spiridonovka

Ulice se táhne mezi Sadovo-Kudrinskaya a Malaya Nikitskaya. Název ulice dal kostelu Spiridon. Mezi budovami zde přitahuje pozornost Dům Dům pojmenovaný po S. Ryabushinsky, sídlo S. P. Ryabushinsky, apartmánový dům slavný architekt PS. Boytsova, dům AG Tarasova, kde se nyní nachází Institut Afriky, sídlo Z.G. Morozova, sídlo A.F. Belyaev, recepce Ministerstva zahraničních věcí.

Malaya Gruzinskaya ulice

To se táhne od Presnensky Val do Krasnaya Presnya. V polovině 19. století vykupovali ruští představitelé většinu místních území. Předtím zde žili převážně Gruzínci. Turisté na této ulici uvidí zámek a muzeum ruských starožitností P.I. Shchukin (KA Timiryazev státní biologické muzeum), katolická katedrála Panny Marie, stejně jako domy, kde kdysi žilo mnoho slavných osobností.

Kamergerský pruh

Jízda začíná od Tverskoy Lane a táhne se k Bolshaya Dmitrovka. Teď je tato alej pěší. Mezi nejznámějšími turistickými místy tohoto místa patří četné budovy navržené slavnými architekty M.F. Chichagov, F.O. Shekhtel, E.S. Yuditsky a B.V.Freudenberg. Kromě toho tam kdysi žil SS. Prokofiev, spisovatelé Yu.K. Olesha, M.Yu. Svetlov, V.V. Erofeev, M.A. Sholokhov. Mezi slavné budovy stojí za zmínku S.M. Tolmacheva, panství Odoyevského, kde se nyní nachází moskevské umělecké divadlo. A.P. Čechov, muzeum moskevského uměleckého divadla.

Starý Arbat

Starý Arbat je jednou z nejznámějších ulic v Moskvě. Je zcela dána chodcům. Dům číslo 4 na této ulici patřil rodině Natálie Goncharové. Naproti pomníku Gogol je dům Mosselprom. Dům číslo 53 zaujímá muzejní byt Alexandra S. Puškina. Fanoušci legendárního Viktora Tsoi se pravidelně scházejí na zdi vzpomínky sólisty skupiny Kino. Také ze Starého Arbatu můžete navštívit Muzeum mučení, Muzeum iluzí, Dům vzhůru nohama, Muzeum parfumerie a další neobvyklá muzea.

Nejkrásnější ulice Petrohradu

Peter také nezklame turisty. Je zde mnoho malebných uliček, které shromáždily spoustu atrakcí.

Ulice Millionnaya

Procházka po této ulici vám umožní obdivovat Nevu podél její délky od kanálu Lebyazhya na Palácové náměstí. Odtud můžete vidět Suvorovovo náměstí, pole Marsu, Trojičný most, Saltykovův dům, servisní budovu Mramorového paláce a tak dále.

Suvorov Avenue

Jedná se o rozsáhlou dálnici, která se táhne od Proletarské diktatury k Smolenskému.

Maple Street

To se táhne od Castle Street na Manege Square. Nyní maples nahradil kaštanovou alej, ale jméno ulice je ještě dobře známé.

Solný pruh

Běžel z Čajkovského ulice do ulice Pestel. Od roku 2003 se stala chodcem, díky němuž se zde snadno nachází kostel Panteleimon, škola, kde studoval Marshak, Zoshchenko a další světlé osobnosti.

Italská ulice

Ulice povede cestovatele z nábřeží kanálu Griboyedov do Fontanky. Odtud se můžete vydat na náměstí Manezhnaya nebo na Umělecké náměstí, na Sadovaya, Karavannaya, Mikhailovsky a další pozoruhodná místa.

Malaya Sadovaya

Ulice je v cestě turisty cestující podél Něvského prospektu. Pozoruhodný je zde fontána "Ball", socha fotografa, kočka Vasilisa a obecná nálada tohoto místa.

Tavricheskaya ulice

Ulice Tavricheskaya končí původním Muzeem vody, umístěným ve vodní věži. Je postaven z cihel a vypadá velmi neobvykle.

Chcete-li se ujistit o velkoleposti všech těchto ulic, je lepší navštívit je sami a vychutnat si zvláštní atmosféru míst.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde