V Moskvě je spousta muzeí, které budou užitečné a zajímavé pro lidi různého věku. Mýtus, že muzeum může být nudné dávno zničeno. Dobrá nálada po takovém výletu bude určitě zajištěna, zejména pokud se jedná o neobvyklé muzeum. Po návštěvě těchto zařízení se návštěvníci chtějí po chvíli vrátit sem a v jejich paměti zůstávají živé vzpomínky. Které muzea určitě stojí za návštěvu pro hosty Moskvy?

Experimentální

V současné době existuje spousta zábavných muzeí vědy na světě, ve kterých mohou návštěvníci provádět experimenty a vidět vědecké exponáty. Jedním z nich je experiment v Moskvě. Existuje více než 250 vědeckých exponátů z různých oblastí vědy - mechaniky, magnetismu, optiky, elektřiny, akustiky.Muzeum má laboratoře, vodní místnosti, můžete navštívit výstavu "Sférické kino", ve které návštěvníci uvnitř sféry filmového plátna sledují zajímavé vědecké filmy.

Vstupné pro dospělé stojí 600 rublů, dítě od 4 do 16 let - 450 rublů, děti do 3 let mají vstup zdarma.

Lamakovského muzeum věnované starým automobilům a motocyklům

V Moskvě je unikátní muzeum věnované dopravě. Byl postaven v roce 1987 a své první návštěvníky začal přijímat až v roce 1991. V současné době je v muzeu shromážděno 50 motocyklů, nákladních automobilů, automobilů a dalších exponátů vozidel. Jeden z těchto dávných exponátů - Rolls Royce v roce 1916, který patřil vůdci revoluce. Zde si můžete zakoupit suvenýry.

Cena letenky pro dospělé je 300 rublů, děti - 200 rublů.

Lesní muzeum

Skutečným přírodním bohatstvím je les. To je to a on otevřel muzeum v Moskvě. Autoři chtějí upozornit veřejnost na problémy spojené s nedbalostí vůči přírodě. Všechny fascinující exponáty jsou umístěny v zámku z XIX století, který byl přestavěn na muzeum. V tomto místě bude velmi zajímavé strávit s dětmi. Zde se naučí mnoho zajímavých věcí o obyvatelích lesů a jak se chovat v lese. Z dokumentu, který zde návštěvníci uvidí, se naučí pěstovat strom ze semen.

Náklady na návštěvu muzea pro skupinu 15 lidí budou stát 13.000 rublů, 30 lidí - 18.000 rublů.

Muzeum geografie Moskevské státní univerzity

Zabírá 7 pater budovy Moskevské státní univerzity. Chcete-li zde navštívit, musíte se dostat do výletní skupiny. Vstupenky je nutné objednat do dvou týdnů. Témata exkurzí jsou následující:

  • náš domov je planeta Země;
  • přírodní katastrofy v historii Země;
  • sopky a zemětřesení

Muzeum obsahuje exponáty meteoritů, měsíční půdu, horské a oceánské skály, různé minerály.

Náklady na prohlídku ve skupině je 720 rublů.

Muzeum moskevského metra

Všechny etapy vývoje moskevského metra mohou být prozkoumány v Muzeu metra. Byl otevřen v roce 1967. Zde na jednom místě jsou shromážděny makety eskalátorů, vozů, stejně jako mnoho starých fotografií a dokumentů, vstupenek, sbírka žetonů.

Návštěva moskevského muzea metra bude zajímavá jak pro děti, tak pro dospělé. Zde se můžete pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výstavbě metra.

Vstup do muzea je zdarma.

Kreml v izmailovo

Kreml je celý zábavní komplex. To ubytovalo muzeum hraček, světové dějiny v Plastelíny, muzeum čokolády, ruské námořnictvo, chléb a vodu. Návštěvníci mohou vidět různé mistrovské kurzy starověkého řemesla. Kreml Izmailovo hostí velmi velký veletrh lidového umění. Můžete si koupit národní kroje, designérské hnízdící panenky, ruční suvenýry. Milovníci umění mohou trávit čas na Malířské uličce.

Vstup na území Kremlu Izmailovo je volný pro všechny příchozí.

Muzeum "Ponorka"

V muzeu může být pocit, že člen ponorkového týmu může být. Na základě ponorky B-396 vyrobilo toto unikátní muzeum. Loď byla nazývána "Novosibirsk Komsomolets".

Dříve vedla vojenské kampaně, sloužila v jižním a severním Atlantiku, hlídkovala na hranicích v norských a barentských mořích. V roce 1998, po zrušení, se ponorka stala skutečným muzeem v Moskvě.

Návštěvníci mohou navštívit všech sedm oddílů ponorky, cítit se jako navigátor, sedět na židli, zavolat na zvonek. Zde se můžete otočit a dotknout se všeho.

Náklady na přijetí pro dospělého turisty je 180 rublů, dítě - 60 rublů.

Muzeum studené války - Bunker-42

Nachází se v hloubce 65 metrů. Vláda dovolila otevřít tento bunkr pro návštěvníky, který je na stráži své vlasti po dobu 30 let, vzhledem k tomu, že již nepředstavuje strategickou hodnotu.Návštěvníci se mohou seznámit s plně autonomním zařízením s vlastními komunikačními prostředky, mohou prozkoumat všechny tajné tunely a modely zbraní, od dokumentárního filmu až po studenou válku.

Letenka pro dospělé stojí 700 rublů, dětská jízdenka stojí 500 rublů.

Muzeum únosů Jurije Detochkina

V tomto neobvyklém muzeu budou moci návštěvníci vidět falešná čísla automobilů, zařízení pro krádeže automobilů, seznámit se se statistikami těchto trestných činů. Návštěvníci mohou být svědky toho, jak důstojníci DPS zadržují zločince specializovaného na krádeže vozidel. Muzeum představuje zařízení různých generací používaných zločinci k únosu automobilů.

První auto bylo ukradeno v roce 1836. Byl to Peugeot, který patřil Baronovi Julienovi.

Muzeum dějin tělesného trestu

Bolest a mučení používané k trestání lidí, zastrašování davu, příklad pro ostatní. V neobvyklém muzeu tělesných trestů uvidí návštěvníci zrekonstruované mučící stroje, které se mohou seznámit s mravy, které byly charakteristické pro různé národy planety. To, co vypadá v tuto chvíli hrozně, bylo dříve považováno za normu. V atmosféře muzea stoupá hrůza, ale zde můžete vidět spoustu zajímavých předmětů. Náklady na přijetí je 400 rublů.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde