Na první pohled, hmyz, který je malý ve srovnání s lidmi nemůže způsobit škodu. Ale toto prohlášení je chybné a dokonce nebezpečné. Existuje mnoho zástupců řádu hmyzu na světě, které způsobují vážné poškození lidského zdraví a někdy i život.

Aby se předešlo nepříjemnému seznámení s nimi, stojí za to se v nepřítomnosti seznámit s některými zvláštnostmi nejnebezpečnějšího hmyzu.

Top 10 nejnebezpečnějších hmyzu na světě pro člověka

Požární mravenci

Tato zvířata píchají svého pachatele jedem. Účinek takové léze je podobný závažnému popálení. Soustost požáru ve většině případů způsobuje silnou alergickou reakci. Tento hmyz žije hlavně v USA. Kromě poškození zdraví, poškození mravenců. Zničí vedení, klimatizaci, semafory. Mohou jíst housenky, brouci a dokonce i novorozená mláďata.

Zaškrtněte

Mezi pavoukovci jsou nejpočetnější skupinou roztoči. Některé druhy jsou mikroskopické a pro lidské oko neviditelné. Žijí v kobercích, v čalouněné pohovce a mohou vyvolat alergie u citlivých osob.

Větší tvorové žijí v přírodě. Loví zvířata a lidi, živí se krví. Skákání takového klíště je těžké cítit. Ale důsledky mohou být hmatatelné. Infikovaní jedinci mohou odměnit oběť lymskou chorobou a dokonce i encefalitidou. Při absenci řádné léčby může onemocnění dokonce způsobit smrt.

Karakurte

Dalším zástupcem pavoukovců je stepní pavouk nebo karakurt. Jedovaté zvíře patří do rodu černé vdovy. Světlé tělo pavouka k němu přitahuje, ale myšlenka na to by měla být okamžitě odstraněna. Jed karakurt je 15krát silnější než jed chřestýše. Tato látka patří mezi nejnebezpečnější jedy na Zemi.

V tomto případě má pavouk malou velikost 4 až 20 mm. Dospělí mohou změnit barvu na zcela černou barvou. Nejnebezpečnější jsou mladé barevné samice. Dospělá zvířata, a zejména samci, jsou pro člověka téměř neškodná.

Lonomie

V Jižní Americe žijí hmyz Lonomy. Tato krása může člověka snadno zabít. Housenka tohoto druhu vydává nebezpečné toxiny. Světlá barva umožnila místním obyvatelům zavolat zvířeti "líný klaun". Dotyk housenky nakonec způsobí selhání ledvin. Velké množství jedu v krvi vyvolává okamžitou mrtvici. Každý rok se až 30 lidí stane obětí housenky.

Tiger včela

V Asii žije největší sršeň na světě. Délka jeho těla může dosáhnout 5 cm s rozpětím křídel 7,5 cm, toto monstrum je agresivní a nejprve napadne oběť. Včela může kousnout silnými čelistmi nebo žihadlo s 6 mm žihadlo, který je obrovský pro hmyz. Prostřednictvím žihadla v těle oběti vstupuje do jedu, spalující maso. Bolest tohoto kousnutí je děsivá. Nejnepříjemnější je, že se krajané mohou stát také oběťmi útoku: tygrská včela žije v Primorsky Krai. Každý rok je obětí tohoto stvoření až 70 lidí.

Androctonus

Afrika je živnou půdou pro všechny druhy nebezpečných tvorů. Žijí zde i nejnebezpečnější poddruhy štíra. Délka zvířete je asi 10 cm a jeho jed obsahuje velké množství neurotoxinu. Každý rok se několik místních obyvatel stane obětí tohoto hmyzu.

Ant kulka

V Jižní Americe žijí živé kolonie jiného nebezpečného druhu mravenců. Jejich domy se nacházejí na stromech. Mravenci vycítili přístup cizince a připravují se na útok. Prostě skočí na hlavy nic netušících nezvaných hostů. Úžasná skutečnost - tato zvířata mohou křičet. Zvuk, jako je pronikavý piskot, je určen k volání o pomoc od sousedů.

Jed tohoto hmyzu je velmi toxický a bodnutí je dlouhé a silné. Říká se, že kousnutí mravence lze přirovnat ke střelbě. Proto je neobvyklý název. Místní obyvatelé říkají, že oběť po kousnutí trpí bolestí přesně 24 hodin.

Africká včela medonosná

Vnějšku, afrikánská včela medonosná se neliší od obvyklé. Jejich jediný rozdíl v super-agresivním chování. Okamžitě zaútočí na nedbale se přibližující osobu nebo zvíře a pronásledují ji několik kilometrů.

Je překvapující, že tito monstra přinesli muže jménem Warwick Kerr. Jeho cíl je těžké definovat. Tato zvířata mohou přežít nejen v džungli, ale také v poušti a každoročně zabít desítky lidí. V průběhu času včely zachycují všechna nová území, která jsou sama o sobě nepříjemná.

Armádní vojáci mravenci

Mravenci byli opět v seznamu nejnebezpečnějších zvířat. Tento druh žije v Amazonii, v Asii a Africe. Nejnebezpečnější a agresivní z nich jsou velcí jedinci do délky 3 cm, slepí a loví všechny zástupce fauny bez ohledu na velikost. Antické kolonie jsou obrovské. Po celou dobu se pohybují a nezůstávají dlouho na jednom místě.

Hlavní zbraní mravenců jsou silné čelisti. Hladí kůží zvířete a vylézají dovnitř. Průměrná kolonie za týden může pohltit slona.

Gadfly

Existuje mnoho druhů gadfly. Každý z nich je obvykle vázán na jeden typ zvířete: ovce, koně, krávy. Tam je lidský gadfly. Nebezpečí tohoto hmyzu je, že pro reprodukci je nezbytné, aby rostla larva.Umístí embryo do těla budoucího hostitele a larva pohltí tělo nového hostitele.

Gadfly lidského typu položí vejce na malý létající hmyz, který může pak přistát na lidech. Na kůži dozrávají vajíčka a hlodají se do těla. Bohužel, dokud larvy nedosáhnou velkých velikostí, je téměř nemožné si toho všimnout.

Top 5 nebezpečných hmyz v Rusku

Můžete se ujistit, že téměř všechny hmyzy ze seznamu jsou ve vzdálených zemích. Naše hodnocení však bylo, abychom neublížili bdělosti, ale zaměřili pozornost na možné nebezpečí. Rusko má také co dávat pozor.

Můžete začít s šváby, které jsou pro některé známé sousedy. Nejjednodušší prusak je zároveň nositelem mnoha infekčních onemocnění, jako je úplavice, záškrt a další. Kromě toho, pohybující se ve špinavých sklepech a vchodech, rudovlasí švábi přinášejí na těla těla různých parazitů, které jsou pak rovnoměrně rozloženy po celém obytném prostoru.

Také v Rusku existují výše popsané mravenci-kuličky. Jednoduché mravenci jako švábi šíří všechny druhy infekcí, takže byste neměli podcenit hrozbu.

Další nenápadní sousedé lidí jsou blechy. Sousnutí zvířete je docela bolestivé, může způsobit alergie. Blechy navíc nesou všechny druhy parazitů, jako je tasemnice a Bartonella. Hmyz se chová velmi rychle, často kousne a vchází do domu nejen se zvířaty, ale i na podrážce boty.

Moshary nebo hrbáčci menší než 5 mm nejsou tak neškodní, jak se zdá. Oni agresivně útočí na lidi a zvířata, což způsobuje jejich otok jedu v místě kousnutí. Někdy se alergie na kousnutí komárů projevuje nesnesitelným svěděním a teplotou 40 stupňů. Pokud jste se museli vypořádat s mláďaty v tundře, pak musíte být připraveni na mor, tularémii a další hrozné nemoci.

A na svačinu, komáry, které nejenže v noci nesly vrzání, ale také zanechávají na tělech docela bolestivé známky. Komáři Malaria se každoročně domáhají většiny lidských životů a jsou podle statistik nejnebezpečnějšími zvířaty na Zemi. Komáři nesou malárii, žlutou zimnici, dengue, encefalitidu, horečku Zika a mnoho dalšího. Jen malárie trvá až 200 000 životů ročně. Rusko bohužel chránilo 10 druhů komárů anopheles. Žijí pohodlně v evropské části Ruské federace a na západní Sibiři.Hodnocení se ukázalo jako nepříjemné, ale jeho hlavním úkolem je chránit čtenáře před riziky spojenými s komunikací s volně žijícími živočichy.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde