Ne každá cesta přináší jen příjemné zážitky. Výběr destinace by měl být moudrý, protože ne všechny cesty jsou bezpečné. I když agentura nabídne turistovi lístek, neznamená to, že společnost přebírá rizika spojená s neočekávanými situacemi a vyšší mocí.

Aby nedošlo k vytváření rizik pro sebe, je nutné jasně pochopit, kam jít a jaké rysy země čekají na každého z jejích hostů.

Hodnocení (top 10) z nejnebezpečnějších zemí světa pro turisty

Níže je uveden seznam zemí, jejichž cesta může skončit špatně.

Demokratická republika Kongo

Je těžké si představit, co by mohlo přilákat cestovatele do Konžské demokratické republiky. Země vykazuje chudobu a nestabilitu politické situace. Mezi komunitami, kmeny a skupinami existuje nekonečné nepřátelství.Dokonce v současné fázi, případy kanibalismu byly zaznamenány v Kongu, a znásilnění a sexuální otroctví jsou samozřejmostí.

Nachází se v této zemi je velmi riskantní. Zde můžete být svědky a dokonce se účastnit ozbrojeného konfliktu. Můžete být zajati nebo trpět místními zloději. Kdokoli zde může být zloděj: profesionální zločinec, místní obyvatel nebo dokonce pouliční kluk. Nezkušení hosté země - snadná kořist, viseli s drahými pomůckami a šperky.

Středoafrická republika

Republiky ve své době získal nezávislost. Od té doby vládla v bývalé kolonii Francie vojenská junta a autoritářské režimy se všemi následnými důsledky. V roce 2004 byla vypuštěna válka, během níž byla v roce 2013 svržena vládnoucí elita. Od té doby se muslimové a křesťané zabývají neustálými bitvami, ve kterých jsou zabiti civilisté.

Náboženská genocida je hlavním problémem CAR. Napětí se poněkud zmírnilo poté, co obě protichůdné strany schválily ženu pro předsednictví. Ale mluvit o úplném usmíření je stále velmi brzy.

Pákistánu

Pákistán není daleko od Konga. Konflikt mezi povstalci a teroristy probíhá již mnoho let. Ve městech země je neklidný a cestování přes ně je nesmírně nebezpečné.

Nejpřísnější situace podél hranic s Afghánistánem. Tato část je řízena Talibanem. Také nenavštěvujte oblast Balúčistánu a města Karáčí. Existují pravidelné konflikty z náboženských důvodů.

Turisté sem přijíždějí za krásnou horskou krajinou, pohledy na architektonické památky a další občanskou vybavenost. Stojí to však za cestu zdraví a turistického života?

Jemen

V arabském světě je jednou z nejchudších zemí Jemen. Většina země je poušť. Neznamená to však hospodaření ani jiné činnosti. Rozpočtové příjmy pocházejí z prodeje ropy a plynu.

Nebezpečí turistům v této zemi jsou nejzávažnější zákony. Dokonce i pro naše menší standardy jsou trestné činy trestány smrtí. Kromě toho mají místní obyvatelé velké množství zbraní a volně ji používají. Jemen je také útočištěm pro teroristy a islamisty.

Nejodvážnější a bezohlední turisté sem stále chodí vidět:

 • "Pouštní Manhattan";
 • historický Zabid;
 • Souostroví Socotra.

Libye

V této zemi závisí bezpečnost hostů na místě, které se rozhodl navštívit. Tripolis lze považovat za jediné relativně bezpečné místo. V jiných oblastech nejsou únosy a ozbrojené loupeže neobvyklé. Pokud smysl pro sebezáchovu nefunguje, pak se turisté podívají na:

 • Památky starověku;
 • památky doby římské říše;
 • město Cyrene;
 • Apollo;
 • Syrtica;
 • Sabrath;
 • Oasis Ghadames.

Somálsko

Na slyšení obyvatel fráze "somálských pirátů". To nejsou jediní zločinci. Absolutní chaos v zemi a nedostatek centralizované moci kultivují vzkvétající zločin.

Od roku 1991 došlo k občanské válce, která rozdělila zemi na 5 autonomních regionů:

 • Severní Somálsko;
 • Somaliland;
 • Galmudug;
 • Puntland;
 • Maakhire

Jsou ovládány hlavními militarizovanými skupinami. Obyvatelé země netolerují křesťany. Zde převládá právo šaríe. Je obzvláště nebezpečné, aby zde byly ženy. Turisté čelí ozbrojenému útoku, únosu za výkupné, bezohlednému vybuchování dolu a dokonce i zajetí piráti.

Súdán

Mezinárodní teroristé se také shromažďují v Súdánu. Nejnebezpečnější atmosféra je pozorována v provincii Dárfúr. Etnické čistky jsou zde samozřejmostí. Obyvatelé regionu mají tendenci se rychle přesouvat do sousedních zemí.

Jen tak řídit v oblastech země není povoleno. Turisté zde nejsou vítáni. Z tohoto důvodu může mnoho hostů ohrozit hosta v zemi. Turisté cestují do Súdánu pro zlaté písečné pláže Rudého moře, pyramidy Meroe, núbijské pouště a hory Jebel Marra. Náklady na takovou cestu však mohou být příliš vysoké.

Afghánistán

Navzdory svržení Talibanu v roce 2001 se militanti stále schovávají v horských oblastech. Jejich hlavní shluky jsou pozorovány na hranicích s Pákistánem. Kvůli tomu jsou v zemi časté teroristické útoky. Relativní kontrola orgánů má pouze v Kábulu a jeho okolí.

Nebezpečí turistům může být nesnášenlivost místních obyvatel k jiným náboženstvím. Je těžké někoho překvapit únosem a loupeží. Existují však zoufalé zvědavé skupiny, které přicházejí na bojiště, aby viděly památky Afghánistánu. Dokonce ani skutečnost, že je militanti pravidelně explodují, nikoho nezastaví.

Irák

Irák představuje nebezpečí pro celý svět tím, že sídlí velká teroristická organizace Al Kajda. Hlavní nepokoje spadají do centrální oblasti vedené Bagdádem.

Tour operátoři ztratili hodně, když ztratili tento směr. Existuje mnoho archeologických lokalit, které vědci nadále zkoumají. Mezi Tigris a Eufrat je takzvaná "kolébka civilizací". Vojenské akce postupně ničí vzácné starobylé památky, což je pro lidstvo nenahraditelná ztráta.

Sýrie

Jednou z nezdravých ran na těle planety je Sýrie. Válka zničila zemi, její ekonomiku a demografii. Syrské země najednou byly asyrské, fénické, mezopotámské, perské. To zanechalo jeho znamení v kultuře země.

Damašek je nejstarší hlavní město na světě. Některé části města jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Existuje mnoho cenných architektonických staveb a památek. Bohužel válka metodicky ničí bohatství země.

Během 5 let ozbrojeného konfliktu zde zemřelo více než 280 000 lidí. Turisté mohou snadno doplnit své pozice, protože nikdo nemůže zaručit hostům bezpečnosti státu v těchto podmínkách.

Kde je lepší jít ženy

Měli bychom také hovořit o těch zemích, kde je lepší nechodit k ženám. Civilizovaná společnost již přijala genderovou rovnost a fenomén feminismu. Východní svět má však na tuto otázku své vlastní názory.Mezi zeměmi uznávanými jako nejhorší pro pobyt žen jsou:

 • Afghánistán je zemí s nejvyšším podílem mateřské úmrtnosti;
 • Guatemala - domácí násilí, znásilnění;
 • Demokratická republika Kongo - ženy bojují na stejné úrovni s muži a stávají se terčem přímých útoků bojujících stran. Ženy zde nemají žádná zákonná práva;
 • Indie - pravidelné znásilňování, obchodování se ženami;
 • Irák - nízká gramotnost žen, diskriminace na základě pohlaví je nekontrolovatelná, sexuální džihád;
 • Mali - bolestivá obřízka genitálií, nucené sňatky v mladém věku, vysoká letalita během těhotenství a porodu;
 • Pákistán - za zločiny manželů jsou znásilňováni manželky, náboženské vraždy ženských politiků a aktivistů za práva, domácí násilí;
 • Somálsko - zneužívání dívek ve věku od 4 do 11 let, pouze 9% pracujících žen má přístup k lékařským službám;
 • Súdán - únos, znásilnění, násilné vystěhování;
 • Čad - nedostatek práv žen, rané manželství (11-12 let), znásilnění.

Osud obyvatel těchto zemí je politováníhodný, zvyky společnosti jsou děsivé. Nemůžeme očekávat žádné hrozné zacházení a ženské turistky. Proto se doporučuje pro volný čas zvolit bezpečnější trasy.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde