Mnoho lidí spojuje slovo zahrada s krásou a vůní krásných květin, vonící klid, cvrlikání ptáků a vánek. Toto je místo, které uklidňuje duši. A ranní procházka krásnou zahradou je skutečnou blažeností a dobrou náladou po celý den. Tato místa jsou vytvořena tak, aby cítila celou krásu v plné velikosti a užila si ji v plném rozsahu. Dále představíme 10 nejkrásnějších zahrad na světě.

Krásné zahrady Mirabel

Klasická zahrada ve velkolepém duchu Versailles. V zahradách paláce Mirabell je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a malá část historie města Salzburg. Zahrady byly založeny společně s palácem v roce 1606. Později v roce 1690 byla přepracována krásná zahrada. Nyní je zde mnoho soch, květinových záhonů s fontánami.

Luxusní královské botanické zahrady v Melbourne

Tato zahrada je velmi známá po celém světě. Nachází se v centru Melbourne, na břehu řeky Yarra. Bohatá zahrada zahrnuje otevřený herbář, mateřskou školu, hvězdárnu a domorodé dědictví.V zahradě se pravidelně konají speciální akce, například jóga pro děti, filozofie a harfa v zahradě. Tato krásná zahrada je považována za jednu z nejoblíbenějších a nejkrásnějších atrakcí. V průběhu roku je více než 1,5 milionu návštěvníků.

Ji Jang Yuan je neuvěřitelná zahrada

Tato zahrada se nachází v parku Sihui. Velikost zahrady je malá - jen jeden akr, ale navzdory malému teritoriu může působit nezapomenutelným a nádherným dojmem s výškou a šířkou. Dlouhý bazén dává zahradní naturalismus. Nad ním je pavilon. Zahrada je obklopena krásnou umělou horou. Zhi Chang Yuan je rozdělen do mnoha oddělení s luxusními uličkami a pavilony.

Fina zahrady v Íránu

Tyto okouzlující zahrady se nacházejí v Kashanu. Zahrada Fina byla konečně dokončena v roce 1590. Ve skutečnosti je to nejkrásnější a nejstarší zahrada v Íránu. Jeho území se nachází na 2,3 ha a je zcela obklopeno hradbami a věžemi. Voda, která vstupuje do zahrady, je přes podzemní potrubí. Existuje mnoho cypřišů a dalších krásných rostlin.

Bohatá botanická zahrada pouště Phoenix

Botanická zahrada byla vytvořena v roce 1937 Arizonskou společností místní flóry a milovníky kaktusů. Existuje mnoho botanických zahrad v celé USA, ale to je Phoenix Desert Gardens, které jsou nejkrásnější a úžasné. V této botanické zahradě jsou návštěvníci zváni k plavbě do země pouště a flóry. Ale musíte být připraveni čelit suchu a teplu. Nezapomenutelná cesta přes rozlehlý park s jasně červenými skálami však rozhodně stojí za to.

Kenrokuen zahrady v Japonsku

Kenrokuen Garden je jednou ze tří nejkrásnějších zahrad v Japonsku. Toto místo je skutečným útočištěm klidu, míru a klidu v Ishikawě. Jeho rozloha zaujímá 11,4 ha. Zahrada se nachází ve výškách centra Kanazawa, v blízkosti hradu Kanazawa. Ve feudálních časech, majetek byl vlastněn rodinou Maeda. Zahrada byla předána jako dědictví z generace na generaci. V tomto ohledu se stále více a více vyvíjela krása a rozsah zahrady a dnes je jednou z nejkrásnějších v Japonsku. Nejkrásnější období pro zahradu je jaro, protože krása kvetoucích třešní je mimo slova. Během této doby je vstup na zahradu volný po dobu dvou týdnů.

Úžasné zahrady ve Versailles

Historické zahrady ve Versailles nedokážou zapomenout, a není vůbec překvapující, že sláva z nich po celé Evropě. Tyto luxusní zahrady se rozkládají na rozloze 800 hektarů a jsou vyrobeny v klasickém francouzském stylu. Toto území bylo pro Ludvíka XIV. V tuto chvíli mají návštěvníci možnost strávit den v zahradách a zároveň si užívat fontán, květin, malebných výhledů a klikatých cest. Tyto zahrady jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Francii. Dostávají více než 6 milionů návštěvníků ročně.

Zahrady Majorelle v Maroku

Majorelle má dvanáct akrů, s převahou luxusního modrého designu. To je to, co odlišuje Majorelle od jiných botanických zahrad. Majitelem zahrady je slavný módní návrhář Yves Saint Laurent. Uvolňující sérii kosmetiky, dokonce nazval odstín laku na počest názvu zahrady. Původním tvůrcem zahrady byl malíř Jacques Majorelle. I tehdy byla zahrada jednou z 50 nejkrásnějších zahrad na světě. Zde je Muzeum islámského umění.

Nádherná zahrada Clauda Moneta v Giverny

Zahradu vytvořil zakladatel francouzské malby. Tyto zahrady připomínají jeho obrazy - neopatrné, ale vyvážené světlé oblasti a květiny připomínají tahy štětce. 43 let malíř pečlivě kultivoval a vyvíjel svou vynikající zahradu s luxusními květinovými zahradami. A nyní mohou miliony návštěvníků obdivovat území zahrady. Nezapomeňte navštívit tuto zahradu, obdivovat lekníny a jít do muzea impresionismu.

Kirstenbosch zahrady v Kapském Městě

Kirstenbosch Garden je nejznámější a nejkrásnější botanická zahrada v Jižní Africe. Tato zahrada je oprávněná, je první místo mnoho hodnocení díky své neuvěřitelně krásné lokalitě.Založili zahradu v roce 1913, aby zachovali nejvzácnější flóru této země. V té době to byla první botanická zahrada tohoto druhu na světě. Jeho nepopsatelná krása fascinuje a přitahuje návštěvníky a nutí ho, aby se znovu a znovu vracel na zahradu. Neuvěřitelná krajina, nádherné uličky a vzácné květiny a rostliny - to vše můžete vidět v zahradě Kirstendosh, nejkrásnější zahradě na světě.

Existuje mnoho zahrad, které jsou velmi krásné a atraktivní. A v každém je něco jedinečného. To je to, co přitahuje návštěvníky. Zahrada je místem, kde můžete relaxovat a odpočinout si od věčného rozruchu. Proto Vám doporučujeme navštívit tyto krásné místa tak často, jak je to jen možné. Po přečtení našeho seznamu si účastníci jistě vzpomenou, které zahrady jsou nejkrásnější na světě. Odložte všechny věci a jděte na výlet a prohlídku těchto skvělých míst.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde