Tabulka nastavení doma

0

Souhlasíte s tím, že nedostatek pravidelných rodinných večeří, posezení s přáteli v kuchyni, stejně jako samostatná jídelna je jen výmluvou, abyste se neobtěžovali s nastavením stolu znovu. Samozřejmě, že je mnohem snazší dělat něco, než dělat něco. Jednoduché nastavení domácí tabulky však nevyžaduje mnoho znalostí a úsilí.

Takže, kde byste měli začít dělat tuto nekomplikovanou akci změnou ve zvyk? Vezměme to v pořádku ...

Tabulka nastavení doma

Krok 1. Dobrý začátek je žít dnes.

Pamatujte si, kde jsou uloženy vaše krásné pokrmy nebo slavnostní služby? Samozřejmě někde na horní polici. Je to nepohodlné dostat to, takže omluvy jsou „dnes, zítra!“. A totéž se stane zítra znovu. Právě teď, podívejte se na nádobí! Není třeba jíst ze starých anonymních desek a pít čaj z opotřebovaných a poškrábaných šálků.

Pokud potřebujete každý den skvělou náladu, krásné a příjemné na oční nádobí - věrný asistent v tomto!

Krok 2. Odstraňte všechny zbytečné

Všechny tyto složité principy porce se zdají dobře, velmi patetické, jako kdyby se jednalo o krásný fiktivní život. Jsou tolik, že někdy závratě. Potřebují je? Půjčujeme si jen ta nejdůležitější pravidla. Co potřebuješ k tomu, abys sloužil doma?

Servírovací talíř je plochý, velký talíř, jehož okraje jsou viditelné zospodu od ostatních desek.

Pokud nejsou žádné takové destičky na skladě, může být tradiční horká deska vynikající alternativou. Ptáte se - proč? Ukázalo se, že kromě dekorativní funkce chrání také stůl a ubrus před možnými skvrnami a postříkání. Mimochodem, o ubrus: teď o tom můžete vážně přemýšlet v pojmech „každý den“.

Talíř pro občerstvení - malá plochá deska určená pro jednohubky nebo salát. Obvykle je odstraněn ze stolu, jakmile se vyčerpá občerstvení. V každodenním životě může být taková destička použita jako hlavní: je velmi výhodné sledovat velikost porcí na dietě.

Hluboká deska - určená pro první kurzy. Její místo je na vrchu servírovacích a svačinkových talířů, pokud je podáván první pokrm.

Poznámka: Těstoviny s omáčkou se nejlépe podávají v takovém talíři, aby se zabránilo rozpakům s náhodnými postřiky z omáčky.

Pečivo deska nebo talíř chleba. Podle pravidel klasického servírování se umisťuje na levou stranu, ale v zásadě se dá dělat bez ní v denním porodu. Níže uvedený obrázek ukazuje vhodný diagram, který vám pomůže rychleji navigovat - co, kde a jak.

Příbory. Zde nebudeme brát v úvahu úhly řezu špiček nože a spočítat počet zubů na vidlici - naučíme se správně položit příbory. Nasaďte nůž na pravou stranu talíře (čepel je otočena na talíř) a lžíci, na levé straně - vidličku. Když slavnostní stůl, dezert vidlice je umístěn v jiném směru přes talíř, malá lžíce na kávu nebo čaj je umístěn nad tím; na patty - navíc nůž na máslo. A to je víc než dost!

Brýle. Jsou umístěny vpravo diagonálně, počínaje nejrozsáhlejším a nejvyšším pro vodu a končící sklenkou pro silné nápoje.

Krok 3. Podle hotelového principu

Určitě jste věnovali pozornost tomu, že bílé restaurace jsou častější v restauracích hotelů. Desky bez dekoru, ale přesto, když se posadíte ke stolu s krásným ubrusem as tímto pokrmem, cítíte kouzlo luxusní porce.

Samozřejmě, pokud již máte krásné domácí potřeby se zajímavou výzdobou, která podporuje styl kuchyňského interiéru, nepochybně ji používejte. Pokud ne, použijte bílé nádobí. A přidejte dekor s ubrusem, ubrousky a správným uspořádáním desek a spotřebičů, které jsme již popsali.

Krok 4. Pokud není dostatek místa

Co dělat, pokud velikost tabulky neumožňuje rozložit všechna zařízení tradičním způsobem:

  • namísto servírovací desky dáme krásnou kulatou podložku - dokonale zvládne dekorativní funkci;

  • koupit všechny desky (včetně servírovacích talířů) o menším průměru;

  • položte lžíci na první chod vodorovně nad desku a podávejte dezertní nástroje odděleně;

  • použijte víceúrovňový stánek pro uspořádání dezertu nebo svačinu vertikálně;

  • Podávací tabulku (pokud existuje) můžete použít umístěním v blízkosti hlavní tabulky.

Krok 5. Co mám dělat, když se některé pokrmy zlomily?

Život je způsob života: nádobí je často rozbité a jako výsledek pouze část talířů nebo šálků z jedné sady, některé z ostatních pozůstatků. A tady je jediná cesta ven - myslet dopředu.

To znamená, že je třeba si předem koupit, zda bude kombinován s tím, co je již k dispozici v barvě, tvaru, stylu nebo materiálu.

Domácí porce umožňuje mnoho zajímavých možností. Krásné hřiště je skutečná tvořivost. Naučte se kombinovat nekompatibilní. Zde je několik příkladů:

  • být kreativní na obou stranách. Na jedné straně např. Položte žluté desky na zelené, na druhé zelené.

  • doplňte chybějící odstín ubrouskem nebo ubrusem.

  • možná existuje několik svícnů správného stylu nebo vhodných barev, aby se vytvořila dokonalá harmonie? - Skvělé!

  • Žádné talíře požadované barvy, ale tam jsou rohože nebo stopy? - Také skvělá volba!

  • Co si myslet, pokud není dostatek sklenic nebo sklenic z jedné sady? Kravatu nohu skla s krajkou, tenkou saténovou stuhou, krajkou nebo motouzy. Brýle zůstaly v nekonzistenci - kombinovat je do jediné kompozice, kreslení, například, šablona kopie stejné kresby.

Přemýšlejte v tomto duchu a uspějete!

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde