Tam je vždy debata o potřebě zavést povinné školní uniformy ve škole. Někteří se domnívají, že je to nezbytné, jiní jsou přesvědčeni, že tímto způsobem brání vedení školy tomu, aby dítě projevilo svou individualitu. Proto se návrháři školního oblečení potýkají s obtížným úkolem - vytvořit takové modely, které by oslovily děti i dospělé. Co navrhují nosit chlapce v novém školním roce?

 

Hlavní trendy

Univerzálnost a neokázalost nejsou jediná kritéria, která musí školní oděvy splňovat. Kromě toho by měla být atraktivní a stylová. Školní uniforma v roce 2018 nepodléhá zásadním změnám. Hlavní odstíny budou černé, modré, šedé, zelené a slonovinové.

 

Modely pro dospívající chlapce se snaží všem připomenout, že studium je pro ně hlavní. Proto musí být obraz úplný. Důležitým detailem kostýmu jsou kapsy.

Obvykle každá škola stanoví své vlastní požadavky na školní uniformy pro studenty. Někteří dodržují přísné koncepty, jiní umožňují přítomnost drobného tisku v šatech. Zároveň je důležité si uvědomit, že oblečení školáka by mělo být především klasické a teprve pak módní.

 

 

Výběr barev

Barevné schéma, ve kterém jsou šaty vyrobeny pro studenta, by mělo být klidné, ne nepříjemné. Proto rodiče často upřednostňují černou nebo šedou. Pokud se však vzdělávací instituce, ve které vaše dítě studuje neučiní zvláštní požadavky na barvu oblečení pro studenta, pak si můžete vybrat něco více zábavy.

Vynikající volba by byla burgundská, modrá nebo světle zelená. Takové oblečení vypadá zajímavě, zejména pokud si vyberete správnou košili.

 

 

 

Psychologové říkají, že tmavě modrá a tmavě zelená mají dobrý vliv na duševní aktivitu.

 

Bordová barva vyvolává důvěru a dělá chlapce disciplinovanějším. Proto se tato barva doporučuje zvolit pro fidget a ty děti, které je obtížné soustředit svou pozornost na lekci.

 

Odstíny šedé mají uklidňující účinek na nervový systém. Tyto kostýmy budou proto ideální pro hyperaktivní děti.

 

 

Modré a jasně modré barvy mohou dráždit oči. To však neznamená, že by měly být zcela opuštěny. Stačí jen správně kombinovat s jinými odstíny, které jim pomohou vyrovnat se. Například černé nebo šedé kalhoty jsou ideální pro modrou bundu.

 

Kombinované černé a bílé obleky jsou vhodné pro slavnostní i slavnostní akce. Ale použít ho pro každý den nestojí za to, protože to může odvrátit pozornost dítěte a zabránit mu soustředit se na hodiny.

Některé modely školních uniforem mají geometrický vzor (buňka, kosočtverec, atd.).

Výběr materiálu

Důležité v oblečení pro studenta je materiál, ze kterého je vyroben. Nejlepší je vybrat si obleky z přírodních tkanin, jako je bavlna, len nebo vlna. Je povoleno malé množství syntetických vláken. To poskytne příležitost prodloužit životnost formuláře. Kromě toho jsou tyto tkaniny snadněji čistitelné a prakticky se nedrží.

Volba stylu

Chlapci ne méně dívek chtějí vypadat stylově. Proto se návrháři rozhodli opustit zastaralé modely a ve svých sbírkách představili stylové a kvalitní kostýmy, ve kterých se každý chlapec bude cítit pohodlně.

V roce 2018 budou relevantní klasické modely formy s mírně zúženými kalhotami. Kromě nich, módní návrháři navrhují používat ne známé bundy, ale módní svetry, vesty nebo dokonce klub blejzry z různých materiálů.

 

Neméně důležité jsou rovné kalhoty se šipkami. Tyto modely budou samozřejmě muset být žehleny denně. Ale můžete si vybrat modely ze sametu. Tento materiál je méně vystaven kolapsu.

 

 

Školní uniforma pro chlapce dnes zcela opakuje kánony obchodní módy. Kromě kostýmů nabízejí i bílé košile a roláky.

Hlavním kritériem při výběru oblečení pro studenta by mělo být pohodlí. Proto navrhněte, aby se chlapec pohyboval, chodil nebo sedl. Je důležité, aby tato věc nejen dobře seděla na dítěti, ale také neudržovala jeho pohyby. Také dítě by se mělo snadno vyrovnat s upevňovacími prvky nebo zámky.

Za teplých dnů stačí koupit několik triček s krátkým rukávem. Modely s dlouhým rukávem budou potřebovat více. Modely tlumených tónů jsou vhodné pro každodenní nošení. Tyto odstíny jako vápno, růžová, žlutá nebo oranžová jsou vhodnější pro slavnostní akce.

 

Dnes v módních sbírkách najdete spoustu bund s 2-3 tlačítky. Tato možnost však není vhodná pro vysoké kluky tenké stavby. Budou vypadat mnohem lepší klasickou verzí s velkým počtem tlačítek.

 

 

 

Pokud dítě nemá rád bundy, pak návrháři mu nabízejí pohodlné vesty. Nejlepší volbou bude model tmavozelených nebo tmavě modrých odstínů.Mohou být nasazeny na dovolenou nebo na otevřenou lekci. V běžných dnech lze kalhoty kombinovat s košili, svetrem nebo raglánem. Volba závisí na počasí.

 

Výběr bot

Neméně důležité pro studenta je volba obuvi. Koneckonců, člověk musí být nejen stylový, ale také kvalitní a pohodlný. Pokud existuje taková příležitost, pak je lepší zvolit boty z pravé kůže s pohodlnou podešví a pevným pozadím.

Pro chlapce budou relevantní modely se zaobleným nosem klasických barev (černá a hnědá). Pro žáky nižších ročníků budou vhodné modely se suchým zipem. Starší děti se nevzdají šněrování nebo malých nýtů.

 

Pravidla výběru

Co by měli rodiče věnovat při výběru oblečení pro studenty? Forma musí být především z kvalitních materiálů. Ideální - přírodní látky s malým přídavkem syntetických látek. Takové oblečení je bezpečné pro děti a praktické oblečení.

Všimněte si, jak oblek sedí na dítě. Pokud alespoň jedna z jeho částí nemá velikost, je lepší ji odmítnout. Zkontrolujte, zda je dítě ve zvoleném oblečení pohodlné. Koneckonců, nebude vždy sedět u stolu.

 

Jak vidíte, školní uniforma není nutně nudný oblek. Při výběru oblečení pro studenta se zaměřte nejen na módní trendy nebo požadavky na správu školy, ale také na osobní preference dítěte.

A jakou školskou uniformu jste si vybral pro své dítě?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde