Dnes má většina ruských občanů různých věkových kategorií mezinárodní pas. Mnozí si však plánují koupit. Samozřejmě, že tento druh postupu by měl začínat sběrem informací a především doporučujeme zjistit, kolik to bude stát v roce 2017 za získání pasu.

Typ dokumentu

Cena cestovního pasu bude záviset na jeho typu. Migrační služba Ruska vydává dokumenty staré i nové. Rozdíl v ceně je významný, protože výroba biometrického pasu zahrnuje použití sofistikovanějších zařízení.

Starý dokument je známý vzor papíru, který obsahuje osobní údaje a fotografii vlastníka. Nový biometrický pas obsahuje další parametry - otisky prstů, digitální fotografii a podrobnější informace.

Při výběru jednoho nebo druhého typu je třeba poznamenat, že starý bude muset být vyměněn po 5 letech; platnost nového vzorku je dvojnásobná.

Státní poplatek za biometrický pas v roce 2017

Jedním z dokladů, které musíte mít při podání žádosti o biometrický pas, je přijetí platby státního poplatku. Cena bude záviset především na věku žadatele a době výroby. V roce 2017 zůstala cena státního cla za biometrický pas stejná jako v loňském roce (změna nákladů nastala v roce 2015). Platba pro dospělé občany Ruské federace je dnes 3500 rublů. (v roce 2015 - 2500 rublů), pro žadatele do 14 let - 1500 rublů. (v roce 2015 - 1200 rublů.)

Občané Ruska, kteří jsou registrováni v Kaliningradské oblasti, jsou osvobozeni od placení této povinnosti. Toto privilegium platí i pro obyvatele Krymské republiky.

Státní poplatek za pas ve starém stylu

Stejně jako v situaci s biometrickým pasem, je žádoucí poskytnout spolu s žádostí potvrzení o zaplacení státní služby. I když tento požadavek již není nutný. Přítomnost tohoto potvrzení jednoduše zkracuje dobu registrace, protože zaměstnanci migrační služby nebudou muset posílat žádost do banky.

V roce 2017 jsou náklady na státní povinnost na staromódním dokumentu pro dospělé 2000 rublů, jako tomu bylo v loňském roce.

Kde a jak zaplatit poplatek

Existuje několik možností:

 • platba v bance (včetně provize). Přítomnost osobního účtu není poskytována;
 • Internetové bankovnictví. Před provedením platby musíte znát všechny podrobnosti. V tomto případě bude účtenka nepotištěna;
 • platební terminál Sberbank. V sekci Státní služba jsou vedeny osobní údaje, po kterých jsou peníze převáděny.

K tomu je neobvyklé používat tyto platby, lze se obrátit přímo na pobočku Sberbank.

Je důležité:

 • v souladu s daňovým řádem Ruské federace musí být poplatek zaplacen jménem osoby, které je tato služba poskytována;
 • zaplacení poplatku za dokument dítěte předpokládá přítomnost jeho iniciál ve sloupci plátce. U dětí mladších 14 let jsou platby prováděny rodiči (nebo opatrovníky) a nutně jménem dítěte;
 • Platnost se považuje pouze za potvrzení o zaplacení.

Podrobnosti

Státní platební systém v Rusku stanoví konkrétní podrobnosti v každém regionu, které musí odpovídat místu podání všech dokumentů. Při nejmenším nesouladu nebude migrační služba příjem přijímat.

Podrobnosti si můžete prohlédnout na místním oddělení hlavního ministerstva vnitra Ministerstva vnitra nebo na oficiálních internetových stránkách.

Ve službě migrace můžete mít formulář s již vyplněnými údaji. Stojí však za to věnovat pozornost skutečnosti, že kódy pro klasifikaci rozpočtu (BCC) pro nezletilé a dospělé jsou odlišné. Při vyplňování účtenky je nezbytné vyjasnit soulad číslic kódu s věkem žadatele.

Platba za pomoci státních služeb

Můžete ušetřit čas zaplacením poplatku online. Tento postup zpravidla trvá jen několik minut pro registrované uživatele.

Platbu lze provést online po obdržení oznámení o termínu návštěvy přímo do kanceláře. Chcete-li to provést, musíte ve svém osobním účtu vybrat vhodný způsob platby:

 • prostřednictvím peněženky QIWI;
 • kreditní karty;
 • MOBI.Money;
 • z účtu mobilního telefonu;
 • pomocí WebMoney.

Při převodu peněz z bankovní karty je nejlepší zaplatit prostřednictvím úvěrové organizace, která účtuje nejnižší částku provize.

Poplatek za dětský mezinárodní pas

Ne všichni rodiče jsou připraveni vycestovat do zahraničí a nechat dítě v péči příbuzných nebo příbuzných. A pak vyvstává otázka: kolik je pas pro dítě?

Ačkoliv samotná sbírka je o něco levnější než u dospělých, potřebou dalšího dokumentu jsou dodatečné finanční náklady. Co se týče státní povinnosti pro mezinárodní pas dítěte, v roce 2017 byla také revidována cena dokumentů.

Například při plánování cesty do jiné země pro děti, registrace starého stylu pasu znamená celkové náklady na dokument ve výši 1000 rublů. pro dítě do 14 let.

Někteří majitelé "starého" cestovního pasu, kteří chtějí snížit náklady, jednoduše do něj vloží údaje dítěte a zaplatí pouze 500 rublů. Tato možnost je poskytována pro ty dospělé, jejichž dítě je mladší 14 let.

Biometrický cestovní pas pro děti bude stát více - 15 000 rublů. Mnozí rodiče se však domnívají, že tato možnost je nepraktická - vzhled dítěte se mění, a proto je lepší vytvořit tradiční, ale větší rozpočet.

Federální poplatek za nahrazení cestovního pasu

Existují případy, kdy je třeba nahradit pas:

 • změna osobních údajů;
 • ztráta pasu;
 • použití všech stránek dokumentu;
 • období.

Na rozdíl od občanského pasu Ruské federace není nahrazení zahraničního dokumentu poskytováno. V takové situaci budete muset vystavit nový vzorek, který zaplatí poplatek 2 000 nebo 3 500 rublů.

Poplatek za urgentní služby

Nezapomeňte, že odpovědnost migrační služby nezahrnuje zrychlenou registraci pasů za poplatek. Výjimkou mohou být pouze nouzové případy: nemoc nebo smrt blízké osoby; nouzová léčba mimo zemi atd. V takové situaci můžete naléhavě vydat cestovní pas a platba bude provedena v souladu se zavedenou státní povinností. Po 3 pracovních dnech bude dokument plně připraven.

Dodatečné náklady

Kromě zaplacení samotného inkasa, v procesu bude i malý příplatek. Spolu s originály tedy žadatel bude potřebovat také nějaké kopie dokumentů (záznam o zaměstnání, občanský pas).

Kromě toho musíte přidělit finanční prostředky na fotografii. Požadavky na tento typ fotografie jsou vysoké, takže je nejlepší fotografovat ve fotoateliéru. Průměrné náklady na služby v hlavním městě - 250 rublů. Digitální foto na biometrickém pasu je vyrobeno v jednotce GUVM MIA.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde