Různé typy vyšívání jsou navrženy tak, aby uspokojily i ty nejnáročnější požadavky řemeslníků. Ale pokud jednoduché pletení a vyšívání není pro vás, pak doporučujeme navrhnout zcela novou techniku ​​- izon nebo string-art. Vytváření obrazů v této technice nevyžaduje speciální znalosti: vše, co potřebujete vědět, abyste zvládli tento typ vyšívání, je uvedeno v našem článku.

Co je to řetězec umění

Smyčcové umění - jako způsob, jak vytvářet kompozice, bylo vynalezeno v Anglii v 16. století. Z obyčejných nehtů a nití tkalci vytvořili na deskách ohromující dekorativní kresby, které sloužily jako dekorace pro domácnost. Postupně se tato technika stala složitější a zpracovávanou, nakonec se stala populárním typem vyšívání, které řemeslníci všech věkových kategorií odnesli.

Díky anglickému výzkumníkovi Mary Buhlovi, který použil nitě a nehty k výuce algebry a geometrie dětí, získala její jedinečnou popularitu techniky izon.

Nástroje pro tvorbu maleb v technice smyčcového umění

Izonit je jednou z nejlevnějších technik. Chcete-li vytvořit svou první kompozici, potřebujete pouze nehty a nitě. Sadu cvoček lze zakoupit v jakémkoliv obchodě s hardwarem a zvolit vhodnou délku a šířku čepice. Vlákna pro smyčcové umění lze nalézt v každém švadleně. Můžete použít tlusté příze pro pletení, nitě nebo hedvábí, tlusté nitě.

Dále budete potřebovat:

  • nebo překližky
  • karton - používá se jako alternativa k překližce pro tvorbu karet
  • nebo hotového obrazu
  • nátěr na zvýraznění jednotlivých částí kompozice
  • kladivo nebo šíp

String art: první kroky k zvládnutí technologie

Pokud jste se nikdy nesetkali s technikou izonitu, pak byste neměli okamžitě přijímat komplexní snímky. Začněte se základy, s nejjednodušší monofonní schémata. Začátečník jehly velmi pomáhají schématům s čísly, kde jsou všechny pohyby nitě a typ jejich spojení označeny šipkami.

Chcete-li začít zvládat techniku, musíte studovat principy vyplňování rohů a kruhů. Zbývající formy: čtverec, ovál a písmena jsou odvozeny od základních prvků, takže je mnohem snazší je zvládnout.

Zdá se, že je obtížné vytvořit obraz takových známých nástrojů, jako jsou hřebíky a nitě. V technice izon je velmi důležité řádně splétat nitě, když jste zvládli, že budete schopni vytvořit ohromující objemové obrazy.

Velkou výhodou strunového umění je, že si můžete vybrat libovolný náčrt pro vytvoření obrázku. Pomáhá, když potřebujete vytvořit jedinečný obrázek s portrétem určité osoby, čísel nebo slov.

V první etapě použijte prosté nitě pro smyčcové umění. V budoucnu doplňte barevné schéma o další odstíny a vytvořte vícebarevné panely.

Mnozí se domnívají, že správné geometrické linie nejsou vhodné v obrazech s květinami, hmyzem, divokou zvěří nebo portréty, kde je důležitý hladký přechod a absence zjevných úhlů. Řetězové umění se však s tímto úkolem dokonale vyrovná, dopravuje hloubku barev použitím nití několika odstínů nebo nehtů různých délek.

String art: mistrovské kurzy ve vytváření kompozic

Všechny potřebné nástroje pro strunné umění již byly získány. Kde začít? Vezměte jako základ jednoduchá schémata s tipy, a lépe využít tipy zkušených needlewomen. V našem článku představíme 3 mistrovské kurzy, od nejjednodušších po nejsložitější, a my vám řekneme, jak vytvořit neuvěřitelně krásné vzory a obrazy v izonové technice na vlastní pěst.

Ionové srdce v technice

Jedním z nejjednodušších obrazů, které mohou udělat noví mistři, je srdce. I dítě se s takovým složením vyrovná, pokud dospělí zadají na prkno karafiát. Toto řemeslo bude skvělý dárek nebo jen ozdobí zeď ve vašem obývacím pokoji.

Nakreslete čisté srdce na čistý list papíru nebo vytiskněte hotový obraz na tiskárně. Rozhodně umístěte do obrázku bod, kde budou hřebíky přibity. Značky umístěte na stejnou vzdálenost, konečný vzhled výrobku bude záviset na něm.

Na překližku položte kus papíru a přichyťte ho na místa označená karafiáty. Opatrně vyjměte list z překližky.

Dále pokračujte přímo s vlákny. Na středním hřebíku vytvořte úhledný uzel, šikmo protáhněte hrot. Vytáhněte závit ke každému čepu tak, aby se pokaždé vytvořil ostrý úhel.

Jakmile jsou všechny čepy ovinuty závitem, upevněte jej a opatrně odřízněte špičku.

Níže jsou uvedena hlavní schémata pro vytváření rohů a kruhů s využitím techniky string-art. Po jejich zvládnutí můžete provádět jednoduché, ale zároveň velkolepé a objemné kompozice.

Květina v umění smyčcového umění

Naučit se provádět kruh a roh v technice izon, můžete začít vytvářet jednoduché kompozice s květinami. Neuvěřitelně měkké a krásné pampelišky vypadají v technice smyčcového umění. Kromě toho, provedení takové kompozice je velmi snadné.

Chcete-li vytvořit obrázek, budete potřebovat:

  • list papíru
  • tužku
  • bílá a zelená

Nakreslete tři kruhy na kus papíru v náhodném pořadí. Budou to pampelišky samotné. Také líčit listy a stonky květiny. Stejně jako v předchozí dílně označte body nehtů na listu bodkami.

Připevněte list k překližce a hřebíky nehty na dříve uvedené body.

S pomocí bílých nití, vyšívané pampelišky květenství na principu obvodu. Za tímto účelem upevněte okraj závitu na střed čepu a zavede jej do dalších bodů, čímž vytvoří ostré rohy. Pracovní režim je uveden níže.

Pro dosažení objemnosti listů pampelišky je rozdělte do několika trojúhelníků a vyšívejte podle principu úhlu.

Portrét v umění smyčcového umění

Pokud jste již zvládli techniku ​​izoitu a věříte ve své schopnosti, pak je čas začít vytvářet velkolepé portréty nehtů a nití. Jako základ si vezměte portrét milovaného člověka, slavného člověka, domácího mazlíčka.

Vytvoření takového komplexního obrazu nezačíná centrální částí, jak tomu bylo v jednoduchých workshopech, ale s vyplněním pozadí. To znamená především hustší části obrazu se stínem nebo oblečením pokryté nitěmi. Poté se vyplní zbývající části, například obličej, ruce atd.

Dokonce i profesionální mistři používají ve své práci hotová schémata, protože jeden nesprávně zvolený směr nitě může zkazit vnímání obrazu.

Snažte se udělat co nejvíc uzlů, které prostě nemůžete skrýt. Napětí nitě by mělo být maximalizováno tak, aby se vzorek následně neuvolnil a neztratil přitažlivost.

Technika strunného umění je poněkud novým směrem, který ovládá pouze jehličnany. Věřte, že i malá překližka, zdobená obrazem nehtů a nití, zapůsobí na přátele a příbuzné. Profesionální mistři, kteří důkladně zvládli techniku ​​izoinu, vydělávají dobré peníze vytvořením unikátních portrétů a trojrozměrných obrazů na prodej.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde