Pravděpodobně, pro každou osobu je zelená barva symbolem klidu, přírody a harmonie. Je to právě tato barva, která zaujímá ústřední postavení v barevném spektru, zatímco mnoho z nich je vnímáno jako neutrální, ale nikomu nezpůsobuje negativní. Tato barva je také spojena s srdeční čakrou, takže pomáhá udržovat rovnováhu v těle, hojí duševní rány. Zelený gamma zároveň pomáhá normalizovat krevní tlak a tepovou frekvenci, odstraňuje bolesti hlavy a symbolizuje bezpečnost.

V této paletě barev jsou různé minerály, které jsou vždy na vrcholu popularity a patří do jedné ze tří skupin:

 • Vzácné.
 • Semi-drahocenný.
 • Okrasné.

Vlastnosti zelených kamenů

Zelená je symbolem vývoje a růstu, protože je to barva přírody, harmonie a klidu. Minerály v tomto barevném schématu mají pozitivní vliv na lidské tělo, zejména na krevní tlak a kardiovaskulární systém.Pokud mluvíme o psychologii, zelené kameny změkčují charakter a odstraňují depresi, snižují agresi jejího majitele.

Člověk, který nosí ozdobu zeleným kamenem, má výmluvnost, vždy krásně a jasně vyjadřuje myšlenky. Některé kameny zelené barvy k tomuto dni jsou považovány za symbol moudrosti, například smaragd. Kameny zelené barvy zároveň absorbují a rozptylují všechny negativní, zachraňují člověka před lenivostí, klamem a zradou.

Chrysoprase - zelený polodrahokam slouží jako věrný společník, který chrání před zlým okem a pomluvou. Používá se v léčbě očních onemocnění, stejně jako kouzlo, které může vyblednout, přičemž na všechny negativní lidi kolem. Dalším minerálem, který pomáhá s onemocněním očí a srdce, je moldavit.

Pokud hovoříme o okrasných zelených kamenech, zvláštní pozornost si zaslouží malachit a jade, protože tyto minerály pomáhají ze všech nemocí od starověku. Mnohé národy uctívaly tyto drahokamy, používaly je pro masáže a čištění vody. V případě bolesti stačí připevnit kámen a bolest zmizí. Pomáhají také ztratit nespavost, zbavit se špatných myšlenek a nočních můr.

Kameny zelené barvy jsou nádherné kouzlo a talismans, které jsou doprovázeny úspěchem a štěstí.

Okrasné zelené kameny

Pro levné zelené kameny patří:

 • Aventurine (dobrodružství a štěstí) - kámen, který se těží v Brazílii, Rakousku a Uralu. V dávných dobách byl tento kámen zdoben šperky, stejně jako používán při výrobě pečetí, per a různých suvenýrů.

 • Serpentine - vypadá jako světlá hadí kůže, se těží v Rusku, Spojených státech a Indii. Typicky se tento kámen používá pro opláštění stěn, vytváření suvenýrů a dekorů. Pokud jde o klenotníky, mohou použít materiál pro výrobu levných šperků, nádobí a šperkovnic.

 

 • Malachit je cenný minerál, který se používá k dekoraci skříňových předmětů interiéru (popelník, stolní lampa nebo váza).

 • Jade je vysoce pevný kámen, který se vyznačuje trvanlivostí a jednoduchostí zpracování. Zelený nefrit - nejoblíbenější druh tohoto minerálu, který se používá pro výrobu interiérových předmětů a levných šperků.

Polodrahokamy zelené kameny

Tato kategorie zahrnuje:

 • Jadeit (jade - bederní kámen) - vzácný kámen, který se nachází v Uralu. Minerál má atraktivní vzhled a dobrou strukturu, takže se používá k zdobení broží, náramků a prstenů. Translucentní jadeity jsou zvláštní hodnoty, a obecně, tři druhy tohoto kamene jsou používány vytvořit šperky: komerční, užitkové a císařské.
 • Moldavit - to je věřil, že kámen vypadal kvůli pádu meteoritů, má láhev-barva barvy, tak alternativní jméno je skleněný kámen. Moldavit je jediný tektit, který se používá k výrobě šperků, protože je snadno zpracovatelný a má zajímavou strukturu. Minerál se těží pouze v České republice.

 • Chrysoprase - zelené zlato, známé od starověku. Nyní je kámen těžen v Německu, Brazílii a ve Spojených státech, ale lídrem je Austrálie. S pomocí tohoto minerálu vytvářejí elegantní prsteny, náramky a náhrdelníky.

Zelené drahokamy

V této skupině jsou pouze tři zástupci: smaragd, tsavorit a demontoid. Podívejme se podrobněji na každou z nich:

 • Smaragd je nejoblíbenější a jeden z nejcennějších kamenů na planetě. Smaragd je druh berylu, který klenotníci oceňují pro svou vysokou přírodní čistotu, kterou zajišťuje přítomnost chrómu v chemickém složení minerálu. Smaragd je v přirozené formě nepravděpodobný, aby přitáhl někoho, veškerou velikost, jas a brilanci mu zradí správný střih. Smaragd se nikdy neslučuje se stříbrem, protože je to znamení špatné chuti. Barevné schéma je všechny odstíny zelené, pokud existují další odstíny v kameni, jeho cena je výrazně snížena. Kámen se těží v Kolumbii, Rusku, Indii a Afghánistánu.

 • Tsavorit je kámen, který byl nalezený blízko Tsavo řeky (od této doby jméno).Tsavorite je drahý klenot, který je velmi oblíbený mezi bohatými ženami. Místa těžby - Madagaskar a východní Afrika, zatímco kámen je ne více než tři karáty, a při vytváření šperků se obvykle kombinuje se stříbrem. Zvláštností tsavoritu je, že není zpracováván a není vytvářen synteticky, což vylučuje možnost falešného zpracování.

 • Demantoid je minerál podobný diamantu, který má zelenožlutou barvu. Kámen si užíval ohromné ​​popularity mezi ruskými králi, pro ně to byl ukazatel stavu a bohatství. Obecně, kámen může mít různé odstíny zelené a někdy žluté odrůdy lze nalézt. Hra světla je zajištěna silným lomem, který má klenot. Stojí za zmínku, že tento kámen se těží v Uralu a je populární pouze v Rusku. Za jeden rok se ukázalo, že je možné vytěžit více než 100 kilogramů minerálu, ale to bylo ještě na počátku minulého století. V nedávné době začali s těžbou kamene v Namibii, avšak drahocenný je považován pouze za kámen, který se těžil v Uralu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde