Thajsko je pro turisty tajemnou a atraktivní zemí. Všechno, co se zde děje, dává kouzlo a nepřetržitý svátek. Spolu s hlubokou religiozitou se v této zemi konají velmi děsivé události. Tento přístup umožňuje tisícům turistů každý rok najít kouzlo takové cesty.Co se týče Nového roku, Thais je rád, že ho může oslavit až třikrát ročně. Poprvé se to stane na prvním novém měsíci po slunovratu. To spadá na období od 21. ledna do 21. února - čínský Nový rok. Podruhé se oslavy konají 13. dubna v buddhistickém kalendáři, stejně jako ve více obvyklé době pro nás 31. prosince až 1. ledna.

Co je Nový rok v Thajsku: rysy a tradice oslav

Během oslav klasického Nového roku v Thajsku končí období dešťů. Nejlepší je jít do severních oblastí. Jedná se o města Chiang Mai a Chiang Rai.V této době je zde teplo a slunečno, teplota je na úrovni + 27 ... + 29 stupňů plus plus. Voda je docela pohodlná - + 25 ... + 26 stupňů.

Ti, kteří již navštívili Samui a chtějí tam znovu být, musí mít na paměti, že na konci prosince je horký a vlhký. Takové podmínky je obtížné přenášet. Často prší a obloha je pokryta hustými mraky. Phuket a Pattaya jsou horké, ale suché - + 31 ... + 32 stupňů.

Známý ruský Nový rok v Thajsku byl slaven od roku 1940. Místní obyvatelé milují ozdobit vánoční strom, stejně jako ostatní stromy a keře s hračkami. Také, světla a girlandy zdobí domy a ulice měst. Jako obvykle se na ulicích pořádají festivaly a bazary s vybavením pro dovolenou. Tradice dávání darů také existuje. A místní restaurace a kavárny nabízejí hostům slavnostní menu a pořádají rauty.

Večer 31. prosince se Thaisové sejdou kolem stolu v úzkém rodinném kruhu. Po půlnoci, každý jde ven a vrhá se do atmosféry obecné zábavy. Všechny bary a diskotéky jsou otevřené, takže najít místo pro zábavu je hračka. Oslava je korunována pozdravem.

Po Novém roce místní obyvatelé sbírají hadry a odpadky kolem domu a berou to všechno do pustiny. Také na odpadky jsou malé mince, plátěné zbytky a mandarinkové kůže, jako symbol skutečnosti, že všechno špatné je v minulosti.

1.ledna Thais navštěvují chrám a také jdou navštívit jeden druhého. Hosté musí přijít s pomeranči, protože toto ovoce je považováno za dobré znamení a talisman.

Odpočinek v Thajsku pro Nový rok 2019: zábava, atrakce, vánoční stromek

Většina turistů, kteří chtějí relaxovat na ostrovech. Ale pokud chcete, můžete se pobavit na pevnině, přímo ve vašem hotelu. Těm, kteří milují masové strany, se doporučuje jít do Pattaya a Bangkoku.

V Novém roce je Andamanské pobřeží plné turistů. Zde je nejrozsáhlejší výběr hotelů v různých cenových kategoriích s různým rozsahem služeb. Kromě toho se na tomto místě sejdou znalci vynikajícího potápění. Ležící na pláži by mělo být přerušeno, abyste navštívili farmu motýlů a krokodýlů nebo se vydali na loď na sousední ostrov.

Na Silvestra v Thajsku přichází nákupní čas. V této době prodávající učinili hmatatelné slevy na své výrobky a realizovali prodej.

Mezi zábavami, které lze získat přímo v hotelu, stojí za povšimnutí světlé a pestré rekreační programy a rauty. Vzhledem k tomu, že se zde scházejí turisté z Ruska, majitelé hotelu pořádají masové promítání prezidentova projevu v novoročních hodinách. Pokud si rezervujete ubytování na dovolenou, bude v ceně zahrnuta slavnostní večeře. Pokud tato možnost nevyhovuje, je možné si objednat večeři na dovolenou v některé z restaurací. V tomto případě budete muset zaplatit navíc.

Pokud oslavujete Nový rok v Bangkoku, je lepší jít na ulici Coasan Road. Místní obyvatelé a většina turistů sem chodí, aby se zúčastnili masových slavností a bavili se. Velká obrazovka zobrazí minutu do půlnoci, po které si můžete vychutnat ohňostroj.

Můžete se ponořit do náboženského Thajska v buddhistickém chrámu Wat Arun. Stojí za to vidět nebo se dokonce zúčastnit slavnostního modlitby od 10.00 do 00.30 hodin. Nákupní centrum Central World na Ratchadamri Rd bude čekat na hosty u velkého vánočního stromu od 18:00 hod. Na masové oslavy nového roku. To bude neméně zajímavé oslavit dovolenou v blízkosti Asiatique SKY ruské kolo na Charoenkrung Rd. Hosté se mohou těšit na DJs, umělce a moderátory se soutěžemi a loteriemi. Také v Bangkoku se na parkovišti nákupního centra Mega Bangna a poblíž Crystal Design Center konají rozsáhlé akce.

Pattaya je známá nesčetnými bary a kluby. Pracují až do rána. Je třeba mít na paměti, že vstup do mnoha z nich bude muset zaplatit. Kromě toho je chlast uvnitř velmi drahý. Během tohoto období, město se podobá jeden nepřetržitý open-eir, kde se turisté spojují v součinnosti s místními obyvateli.

Hlavní vánoční strom Pattaya se nachází v hotelu Bali Hai Bay na pěší ulici. Tady na jevišti jsou DJs a umělci různých žánrů. Na konci programu bude pozdrav. Neméně zajímavý bude program na vyhlídkové plošině PATTAYA poblíž Royal Cliff a na molo Bali Hai. To obvykle hejna mládeže.

Přeplněnost v novoročních svátcích se vysvětluje tím, že padají na vrchol turistické sezóny. Proto jsou ceny v této době nejvyšší za celý rok. Pokud máte čas rezervovat stůl do 25. prosince, pak jeho cena na osobu bude od 60 do 100 dolarů. Tato částka bude zahrnovat stravu, rekreační program a další služby instituce.

V Phuketu můžete oslavit nový rok na plážích Patongu a Karonu, stejně jako ve městě Phuket. Zde se zábavní program neliší od zábavy v jiných městech.

Místní obyvatelé věří, že všechny druhy ctnostných skutků v předvečer svátku přinesou do jejich domovů a osudů jen dobré události. Proto se snaží dostat do chrámu k modlitbě, obětovat mnichům, poslouchat kázání a tak dále. To je považováno za dobré znamení nosit nové šaty pro oslavu.

Hodnocení hostů na Nový rok Thajsko

Turisté, kteří navštívili zimní dovolenou v Thajsku, doporučují sledovat ohňovou show a účastnit se tanečního maratonu.

Kromě toho, mezi užitečné tipy je doporučení zaměřit se na hledání last minute výlety. Pro lidi s příjmem pod průměrem je to někdy jediná příležitost navštívit Thajsko. Takové výlety mohou být levnější až o 50%.

Hosté místních hotelů 4-5 hvězd chválí jídlo v místních restauracích, ale okamžitě varují, že je lepší nekoupit pouliční jídlo. Zejména pokud je určen pro děti.

Thajsko je obecně schopno zanechat nesmazatelný dojem. Nový rok pod palmami je jasný svátek. To se bude zdát ještě velkolepější v podmínkách nepřetržité zábavy místních středisek.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde