Zdá se, že jednoduchá geometricky postavená postava složená z překřížených čar má neuvěřitelně důležitý a posvátný význam v mnoha kulturách a náboženstvích. Kříž je považován za atribut mnoha nesmiřitelných náboženských a duchovních praktik po celém světě.

Význam kříže se liší podle kultury národů. V některých je to ztělesnění kosmické jednoty protikladů směřujících ke čtyřem směrům světa, symbolu čtyř elementů a čtyř ročních období. Podle legendy je místem křížení místo narození všeho života ve vesmíru.

Tattoo Cross: Příběh symbolu

V mnoha starověkých kulturách byl kříž považován za symbol mužského a ženského. Keltové ho uctívali jako znamení víry a nekonečných přesvědčení. Ve východní mytologii symbolizoval kříž čtyři směry světa a byl atributem boha Ra.

Mezi křesťany má kříž zvláštní nedotknutelnou hodnotu. Má hluboký náboženský význam, připomíná lidem Božím a jeho vykořisťováním, dosaženým v zájmu lidstva.Tetování má také význam kříže, který člověk nese po celý život.

V dnešním světě není nutné být hluboce náboženskou osobou, aby bylo možné na těle postavit křížové tetování. Jedná se o vícehodnotný symbol, který může mít zcela odlišné významy v závislosti na zemi bydliště, víře a dokonce věku člověka.

Kříž v mnoha náčrtcích je hlavním prvkem. Každý může přidat další detaily - květiny, nápisy, trnky, atd., Které dělají tetování méně náboženské a sekulárnější.

Tetování s křížem: variace symbolu

Existuje několik typů kříže, z nichž každý má zvláštní význam:

  • Ankh je kříž, který k nám přišel z kultury starověkého Egypta, kde symbolizoval „klíč života“. Skutečný význam tohoto symbolu ještě není zcela pochopen. Podle archeologických nálezů byl Ankh považován za symbol věčného života, moudrosti a znovuzrození.

  • Svastika - symbol, který je nyní zakázán, byl považován za talisman starých Slovanů. Dali ji na oblečení, zbraně, zdi chrámů a obydlí, věřili, že jim poskytne ochranu, štěstí a stvoření, životní energii a radost.

  • Boží ruce jsou symbolem, který k nám přišel z przeworské kultury IV. Století. Dnes je používán některými neopohanskými spolky, ale v umění tetování představuje čistě estetickou hodnotu. Velkolepý komplexní kříž perfektně zapadá do pozemků věnovaných mýtickým bitevám, keltské mytologii a starověkým kulturám.

  • Katolický kříž - lépe známý jako latina, se skládá ze dvou kolmých čar. Tento symbol určil zaměstnance boha Apolla.

  • Ortodoxní - tvar kříže je spojen s popravou Ježíše Krista.

  • Keltský - kříž vepsaný do kruhu s paprsky vycházející z něj je považován za symbol keltského křesťanství.

Tattoo kříž pro dívky: populární skici a tipy pro výběr

To je věřil, že tetování ve formě kříže je aplikován velmi náboženské a bohabojné dívky. Částečně je to pravda, tento symbol slouží jako dodatečná ochrana. Častěji kříž symbolizuje křesťanské základy, které žena dodržuje, a čistou čistotu dívky.

Tattoo cross pro muže: náčrtky a jejich význam

Existuje tolik odrůd kříží, že je těžké jasně říci, co to znamená, že je, zejména pokud jde o muže. Symbol může znamenat jak pevné křesťanské přesvědčení, tak i přisuzování rytířské třídě.

Mnoho mužů, kteří způsobují tetování s křížem, jsou obecně ateisté a nemají nic společného s křesťanstvím. V závislosti na typu kříže může tetování znamenat osud a „kříž“, který člověk nese po celý život, utrpení, čest a vznešenost, sílu, spojení s Bohem, duchovní rozvoj, nesmrtelnost a věčnost.

Tetování kříž: umístění na těle

Kříž je univerzální design, který bude dobře vypadat na kterékoliv části těla. Umístění tetování může dát další náznak významu obrazu a vyprávět o skrytých záměrech osoby.

Kříž na ruce je symbolem síly a trpělivosti. Pro takovou osobu je ctí prvořadá, takže pokud vidíte osobu s křížem na zápěstí, ramenou nebo předloktí, vím, že se stará o svou vlastní osobu a nedovolí nikomu, aby očerňoval svou důstojnost.

Kříž na zadní straně je symbolem „kříže“, který musí člověk nést na ramenou. Takový člověk nechce následovat stereotypy a očekávání jiných lidí. On sám dává přednost svému vlastnímu osudu a je zodpovědný za svá rozhodnutí.

Kříž na krku je symbolem pokory před osudem.

Kříž na prstu - symbolizuje vzpomínku a smutek zesnulého milovaného člověka.

Kříž na hrudi je volba lidí, pro které je tento symbol považován za rozhodující v životě. To je znamení hluboce náboženské osoby, která je těžko vést z cesty.

Kříž pěšky - symbol v této části vás nenosí. To je velmi dekorativní tetování, které může být připomínkou důležité události nebo datum.

Cross Tattoos: Vězení význam

Pokud jde o náčrty s křížem, měli byste být opatrní, protože tento symbol často používají vězni. Kříž pro ně je považován za symbol věřícího, ale často to znamená číslo „chodce“.

Tetování s křížem na zádech ve vězení získá zcela odlišný význam a symbolizuje „negativní“, tj. Negativní postoj k režimu. Předpokládá se, že takový odsouzený má odvahu, vzpurnost a silnou vůli.

Křížové tetování a náboženství

Historie kříže jako symbolu pochází z tisíciletí, takže byste jej neměli považovat pouze za náboženské znamení. Od starověku byl kříž považován za symbol plný pozitivní energie. V mnoha kulturách, to bylo považováno za talisman proti neštěstí a zlým silám.

Moderní tetování nemusí nutně mít skrytý význam. Náčrtky bohatě zdobené větvičkami, nápisy a stuhami jsou již zajímavým spiknutím pro tetování. Zdůraznit tetování může být pomocí umístění.

Jinými slovy, tetování s křížem bude mít hodnotu, kterou do něj vložíte sami. Ale v každém případě se takový obraz na těle stane pro vás dalším talismanem, který bude vždy s vámi.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde