Tetování je druh umění, pomocí něhož se muži a dívky snaží vyjádřit svou originalitu a jedinečnost, zdůraznit svůj obraz nebo učinit ho atraktivnějším. Obecně platí, že každý má své vlastní důvody pro tetování, někdo o tom dlouho sní, jiní stejně jako kresby a chtějí je zachytit na svých tělech. Zvláštní význam by měla být věnována hodnotě tetování, protože každá postava má nejen atraktivní vzhled, ale i skrytý význam. Pokud jde o styly, moderní umění tetování zahrnuje desítky technik aplikace obrazu na tělo, jedním z nich je styl Polynésie.

Historie polynéského stylu

Jak víte, polynéské tetování mají hlubokou symboliku a mnozí se zdají neslušní. Počínaje názvem stylu není těžké odhadnout, že první nositelné kresby se objevily na tichomořských ostrovech, kde sloužily jako memoáre pro indiány, a mohli tak svému majiteli sdělit obraz.Tetováním lze zjistit sociální postavení člověka, jeho vykořisťování, úroveň duchovního a fyzického vývoje. To bylo také věřil, že tetovaná hlava váže osobu k jednomu z gods kdo může ovlivnit jeho osud.

Tattoo nádivka na těle byl velmi specifický proces, který byl doprovázen obřady, písně a modlitby. Použití tetování na tělo kněží trvalo několik měsíců, takže muži podporovali všemi možnými způsoby. Pro vytvoření tetování byla k tělu připevněna speciální šablona s náčrtem kresby, po níž byl obraz vyřezán kladivem a naostřeným zubem a usnul s barvivy. Pigmenty byly vyrobeny z pryskyřice jehličnatého stromu a krev kněze byla neustále otírána, protože nemohla spadnout na zem. Na konci procedury byla kůže ošetřena šťávou z tropických rostlin a udržovala barvu tetování.

Dalším zajímavým historickým faktem, čím byl muž čestnější, tím více tetování bylo na jeho těle. Při výběru místa pro tetování, muži se zastavili na obličeji (zejména vůdci), stejně jako na nohou od kolena k pasu. Na hýždě bylo tetování ve formě spirály: otevřené - symbol uzdravení, uzavřené - dokonalost a nekonečno. Vzory na zápěstí a na hrudi ukázaly společenský status, ozdobu na tvářích - druh činnosti, na bradě - původ a na čele - historii bitev a vítězství. Pokud jde o zástupce slabšího pohlaví, na jejich tělech bylo mnohem méně kreseb, byly umístěny na bradě nebo rtech.

Tattoo Polynesia: styl rysy

Polynéské tetování je vždy pozoruhodné svou brutalitou a masivností, vždy dokáže odhalit skrytou moc a agresi. Obecně platí, že tetování zahrnuje dlouhé a krátké, tenké a široké čáry, vlny a cikcaky, vytváří složité a složité geometrické tvary. Za zmínku také stojí, že zde chybí stíny a barvy. Podložky jsou charakterizovány svou jasností a symetrií, prováděné v černé barvě. Nyní je však možné přidávat barvy, aby byl obraz živější a pestřejší - obvykle tuto možnost vybírají dívky, protože vypadá více žensky.

V polynéském stylu nejsou žádné náhodné řádky ani detaily, protože každý z nich se schovává za sebou velké zásoby energie a hluboký význam, který může ovlivnit osud jeho majitele. Například čáry zobrazující rybí šupiny se mohou stát majitelem talismanu, chránit ho před nemocemi a nebezpečím. Bonito (tuňák) je symbolem síly, dovednosti a vynalézavosti, vypadá jako tetování dvou řad zubů s bílými diamanty uprostřed.

Zvláštní pozornost byla věnována liniím, které vytvářejí vnější obraz žraločích zubů - černých trojúhelníků, které jsou spojeny linií. Hodnota zubů žraloka - síla, ochrana a nebojácnost, schopnost najít řešení v jakékoli obtížné situaci. Umístění zubů žraloka tetování (niho mano) - kotník. Jak víte, všechny polynéské návrhy jsou obzvláště složité, takže k vytvoření tetování potřebujete opravdového profesionála. Při hledání vysoce kvalifikovaného odborníka, mnoho jít na ostrovy, které slouží jako místo narození pro tyto tetování. Je třeba si uvědomit, že každý ostrov má své vlastní motivy a významy, například na Havaji, nejoblíbenější skici jsou obraz lebek, květů a věnců, ale na Samoa tetují prase s zubem prasete nebo žraloka.

Mužské a ženské tetování Polynésie

Tetování, vyrobené v polynéském stylu, dává mužům brutalitu a odvahu, což odráží jejich mužnost a vnitřní sílu. Při výběru místa na těle, zástupci pohlaví silně dát zpět, hrudníku nebo předloktí skici. Neméně působivé je polynéské tetování jako rukáv nebo celá délka paže od zápěstí po krk. Také někteří milovníci tohoto stylu umístí tetování na nohy, zejména telata, holeně, kolena nebo nohy, a speciální fyzicky a duchovně připravené osobnosti umístí tetování, stejně jako starobylí obyvatelé kmenů, na jejich tvářích.

Moderní dívky jsou jemné, romantické a roztomilé osobnosti, pro které hrubé tetování v polynéském stylu nevypadají atraktivní. V tomto ohledu je obtížné setkat se s tetováním Polynésie na ženském těle, ale existují výjimky. Obvykle dívky preferují lehké a prolamované linie, kresby jsou malé a jsou umístěny na nohách, pažích nebo ramenou, ale nejoblíbenější možnosti jsou v pase, lopatce nebo zádech. Pokud jde o náčrtky, dívky zastaví svou pozornost na obrázku rejnoku nebo ještěrky, doplněné kapradinami, motýly, květinami nebo ptáky.

Důležitý detail - často si muži volí velké tetování, ale dívky dávají přednost malému tetování. Malé polynéské tetování nelze použít, protože všechny linie se spojí a vzhled tetování nebude krásný. Jediná cesta ven je použít několik malých tetování, které vytvářejí společné složení (modulární tetování). Stojí za zmínku, že tento styl je nezávislý a jeho kombinace s jinými technikami tetování je nežádoucí.

Maori tvář tetování

 

Polynéský styl tetování, náčrtky a jejich význam

Z celkového počtu tetování v polynéském stylu existují tři nejoblíbenější motivy:

  • Žralok - symbol síly, vytrvalosti a vytrvalosti. Žralok je zároveň inteligentním a krvežíznivým dravcem, symbolizujícím vysokou inteligenci a moc.
  • Skat - silný amulet. Jak víte, svah je velmi moudré zvíře s jedovatým ocasem. Nikdy neútočí jako první, ale snadno překoná každého dravce bez ohledu na jeho velikost.
  • Masky - dříve nosili pouze lovci a válečníci, takže tetování ztělesňuje sílu a bojového ducha člověka.

 

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde