Uvedené hodnocení není indikativní a může se zdát kontroverzní pro mnoho, ale to jen dokazuje, že každý má svůj vlastní vkus. Různé světové žebříčky byly použity k analýze a prezentaci tohoto seznamu, takže každý může najít knihu zde, že si přečetl nebo bude chtít číst. Každá z níže uvedených knih je světovým mistrovským dílem uznávaným generacemi z různých zemí světa.

George Orwell "1984"

Kniha napsaná v žánru anti-utopie je prací, která vás nepochybně zajímá. Během čtení je možné nejen rozšířit obzory, ale také pochopit základy společnosti, princip její práce a vztah. Aby bylo možné vytvořit jméno, autor nevynalezl nic zvláštního, ale jednoduše změnil dvě čísla v roce psaní knihy od roku 1948 do roku 1984. Důvodem této akce bylo, že nebylo možné takové knihy publikovat v poválečném období, musíte být v bezpečí, abyste se vyhnuli pozornost zvláštních služeb.

Děj knihy je jednoduchý, ale je to okouzlující, protože vypráví o událostech souvisejících s totalitním režimem, který byl ve většině zemí poloviny 20. století. Autor se pustil do fantazie, popisující akce osoby, která nemá žádná omezení. V knize jsou rodiny vytvořeny bez lásky, ale pouze pro plození, což je velmi důležité v naší těžké době. Kniha je doporučena pro dospělé, kteří viděli život, a nedoporučuje se pro osoby se slabou psychikou.

Douglas Adams „Stopařův průvodce galaxií“

Žánr knihy je sci-fi. Mnoho lidí si myslí, že tento styl psaní přežil sám, ale po přečtení knihy můžete být příjemně překvapeni, protože hlavní postavy díla vás nejen přitahují, ale také je činí láskou. Spolu s postavami je těžké jít hledat odpovědi na otázky, ale zároveň jsou zde často vtipné a vtipné situace.

Zpočátku, “Stopařův průvodce galaxií” byl psán jako skript pro rozhlasovou přehlídku, ale později práce přijala jeho televizní verzi a displej v celovečerním filmu. Výsledkem je nyní čtyřdílný román, který zaujímá čestné místo v žebříčku nejlepších zahraničních knih.

Scott Fitzgerald The Great Gatsby

Milostný příběh z roku 1925 nám vypráví o počátku dvacátého století, stadiu rychlého růstu, rozvoje a prosperity americké ekonomiky. Obrovské hybné síly zároveň přinesla i kriminalita, která má mnoho příležitostí k jejímu projevení. Autor obdivuje lidi, kteří dosáhli materiálního blahobytu, ale zároveň demonstruje svou morální krizi.

Ve středu pozemku je hlavní postava Nick, který vypráví o životě svého bližního. Ten člověk vypráví o osobním životě neuvěřitelně bohatého člověka, mluví o svých morálních zásadách a pocitech, plně pokrývá mysl. Celý příběh je o sousedovi jménem Jay Gatsby - mladém a bohatém zločince, který se stal bohatým v nelegálních případech, kdy se snažil znovu získat sympatie své bývalé Daesy.

John Tolkien "Pán prstenů"

Pravděpodobně je název této knihy znám všem, protože „Pán prstenů“ je nejlepším románem fantazie, na jehož základě vytvořili filmy, překvapující svou pokladnou. Kniha zachycuje svými dobrodružstvími a původním spiknutím z prvních stránek, takže se zamilujete do sebe.

Trilogie vypráví o zákeřném darebákovi s mazaným plánem a o malém hobitovi, který shromáždí tým, aby ochránil svět. V průběhu románu se hrdinové často dostávají do obtížných situací, zkoušejí svou odvahu, loajalitu a sílu přátelství a hlavní otázkou je, zda dobro zvítězí v zlo, jak tomu bylo vždy?

Pýcha a předsudek Jane Austenové

Stojí za zmínku, že tento román má úžasný příběh, protože Jane Austenová ho napsala za 21 let. Zpočátku byla práce odmítnuta a vrátila se k ní až po 15 letech. Kniha získala srdce miliónů od prvních dnů, díky kterým se nyní stala klasikou románských románů.

„Pýcha a předsudek“ je příběh o silné, silně odhodlané a hrdé ženě, která si zaslouží jen nejlepšího muže. Dívka vznesla téma nezávislosti a svobody žen a snažila se odmítnout stereotypy a předsudky, které vznikly v průběhu staletí. To je věřil, že tento zvláštní román dal podnět k vzniku feminismu, dobývat dívky s jejich emocionalitou a smyslností.

Alexandre Dumas "Hrabě Monte Cristo"

Další světoznámý román, zanechávající nesmazatelný dojem. Ve středu pozemku je mladý kluk, který v budoucnu sní o své milované dívce a stane se kapitánem lodi. Toho prakticky dosáhne, ale na nejšťastnějším a dlouho očekávaném dni ztratí všechno a stane se vězněm hradu If.

Kniha vám řekne, jak bojovat za sebe a svou svobodu. Román motivuje čtenáře, aby dokázal, že není nic nemožné, hlavní věc je nikdy se nevzdávat. Hlavní postava, o mnoho let později, uniká z vězení a vrací se domů do jiné domácnosti s novým jménem.V tomto románu je vše - pomsta a lítost, nenávist a láska, odpuštění a zrada, díky nimž ho všichni budou mít rádi a nenechají nikoho lhostejného.

Charlotte Bronteová "Jane Eyre"

Kniha, která předchází své době, nastoluje téma ženské nezávislosti, která nebyla typická v 19. století (rok psaní - 1847). Autorka zpochybňuje patriarchát tím, že demonstruje ženskou morální sílu a odolnost. Mnozí lidé nazývají dílo výhradně ženským románem, ale marně, protože v první řadě bude kniha o těchto charakterových vlastnostech vyprávět jako pevnost, odvaha a vůle.

Ve středu pozemku je malá holčička, která se stala sirotkem. Navzdory obtížím života dívka vyrůstá a realizuje plán, aniž by zastavila hledání lásky. Hlavní postava se chce oženit ne podle výpočtu, ale pouze se vzájemným a upřímným pocitem. Obecně řečeno, kniha ukáže, že v životě nic nepřichází snadno, ale pouze po průchodu překážkami s hlavou vzpřímenou můžete najít cestu ke štěstí.

Jerome Salinger "Catcher in the Rye"

Román vypráví o životě 17letého chlapce, který se snaží najít místo v životě. Autor zároveň nevytváří obraz ideálního hrdiny, přeskakuje lekce, sny o světlé budoucnosti, odmítá morální normy a principy, považuje je za pokrytecké. Hlavní postava je negativní na ostatní, nenávidí lži a ty, kteří ji vyslovují. Kniha je druh vyznání osoby, která nesouhlasí s jeho místem v životě a ve společnosti. Hlavní otázkou je, zda hrdina může uklidnit vzpouru uvnitř své duše, vydírání vnitřních konfliktů?

Arthur Conan Doyle "Dobrodružství Sherlocka Holmese"

Samozřejmě není možné připomenout si detektivní příběh, který se stal bestsellerem. Sherlock Holmes je protagonista detektivních příběhů, který je známý a milovaný po celém světě. Autor vytvořil jedinečné a pečlivě promyšlené grafy s nečekaným výsledkem, které lze předvídat tím, že upozorní na každou maličkost. Série knih tak získala srdce milionů lidí, že se jí dostalo opakované adaptace v různých zemích světa. Hlavní rys, autor tak realisticky napsal práci, to mnoho si myslel, že Sherlock není charakter, ale skutečná osoba.

Lee Harper "Zabít Mockingbirda"

Vzdělávací román, který slouží jako model americké postmoderní literatury. V práci se autor zabývá vážnými tématy, rasismem a násilím, spravedlností a spravedlností. V tomto ohledu je „Kill a Mockingbird“ nutnou knihou v každé americké škole. Děj knihy se točí kolem hrdiny, který je obviněn z vraždy, ale je důležité pochopit, zda tento zločin skutečně spáchal? Odpověď lze nalézt na stránkách spisovatele Lee Harpera "Kill a Mockingbird".

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde