Touha pohybovat se rychleji a rychlý vědecký a technický pokrok umožnily vytvořit dopravní prostředek, který je v moderním světě nepostradatelný - jedná se o letadla. Samozřejmě, díky nim, týdenní výlety se promění v několik hodin a příjemné lety, a zbytek je více měřený a vzrušující. Člověk neustále chce cestovat, učit se nová místa a navštěvovat příbuzné na dovolenou. V tomto případě je jedna cesta ven - zabalte si tašky a jděte na letiště.

Mnoho divů, která letiště jsou nyní považována za největší? Neexistuje zde jednoznačná odpověď, protože data se neustále mění a velikost letiště je určována nejen jeho skutečnými rozměry, ale také počtem cestujících po celý rok. Proto jsme se snažili zahrnout do našeho hodnocení pouze skvělá a pozoruhodná letiště, která by byla potěšením navštívit, jet na další cestu nebo se vrátit z ní domů.

10. Mezinárodní letiště v Dubaji

V ropných pouštích SAE se nachází poměrně velké a jedno z nejrušnějších letišť na světě - mezinárodní letiště Dubaj. Podle údajů má pouze dvě dráhy, ale to mu nebrání v tom, aby generoval provoz 57 600 000 lidí ročně. Emiráty mohou snadno volat toto letiště jejich domov, protože tady nejvíce číslo letadla model Boeing 777.

9. Mezinárodní letiště Soekarno Hata

Letiště, které se nachází na ostrově Jáva (Jakarta, Indonésie), je pojmenováno po dvou skvělých lidech: prvním prezidentovi a prvním viceprezidentovi Indonésie (Sukarno a Hata). Toto letiště se dynamicky rozvíjí a jeho ukazatele to jasně dokazují. Například, v roce 2008 osobní doprava byla 32 milionů lidí, a nyní je to již asi 58 milionů lidí ročně. Letiště má zároveň dva jízdní pruhy a má jednu charakteristickou vlastnost - toto je nejpresnější letiště. Podle statistik odlétá bez prodlení 86% letů a 75% z nich přišlo včas. Většina z nich pracuje s asijskými destinacemi, ale létá do Austrálie, Turecka a Nizozemska.

8. Mezinárodní letiště Dallas

Podle počtu cestujících se letiště ve Fort Worth nachází na zaslouženém 8. místě, ale patří mezi čtyři největší z hlediska velikosti, protože je zde 7 letištních drah a samostatný prostor pro vrtulníky. Toto letiště je jedním z nejrušnějších v oblasti nákladní dopravy, k dispozici je 135 domácích a 35 mezinárodních letů, díky čemuž je osobní doprava ročně asi 58 milionů lidí. Mimochodem, největší letiště terminál na světě je letiště, pojmenované po králi Fahd, který se nachází v Saúdské Arábii.

7. Mezinárodní letiště Charlese de Gaula

Letiště v hlavním městě Francie bylo otevřeno v roce 1974 a nachází se 25 km od hlavního města. Toto mezinárodní letiště je pojmenováno na počest světově proslulého a vynikajícího politika. Osobní doprava na letiště je asi 60 milionů lidí, z toho 1400 letů denně, včetně přímých letů do Kyjeva, Moskvy a Petrohradu. Celkově má ​​letiště čtyři přistávací dráhy.

6. Letiště Los Angeles

Toto americké letiště je největší na celém západním pobřeží Spojených států a zaujímá čestné 6. místo. Ročně ji projde kolem 60 milionů lidí a samotné letiště je vybaveno 4 jízdními pruhy. Letecká společnost provozuje lety do všech koutů světa a je centrem letiště pro řadu společností.

5. Letiště Haneda

Toto japonské letiště se nachází v Tokiu a je jedním ze dvou letišť, která obsluhují největší metropolitní oblast na světě. Je třeba poznamenat, že zde probíhají pouze vnitrostátní lety, protože druhé letiště je zodpovědné za mezinárodní lety. Haneda má 60 milionů cestujících ročně. Pokud jde o mezinárodní lety, z tohoto letiště můžete jet s výjimkou Číny, Německa nebo Francie.

4. Letiště Heathrow

Letiště, které se nachází v hlavním městě Velké Británie (Londýn), je považováno za nejrušnější v celé Evropě. Osobní doprava je 70 milionů lidí ročně. Odtud můžete jít na jedno ze 170 letišť po celém světě, s nejoblíbenější destinací - Londýn-New York. Na letišti jsou speciální místnosti a kněží všech náboženství, díky kterým se každý, kdo se bojí létat, může modlit (abych byl upřímný, služba je děsivá). Zajímavý fakt - v roce 2007, podle lidí, toto letiště bylo nejhorší na světě, protože přesnost je zde mimo otázku.

3. Letiště O`Hara

První z prvních tří prasklých slavných amerických letišť z Chicaga, přes které ročně projde kolem 80 milionů lidí. Stojí za zmínku, že byl první, ale kvůli zákazům federální vlády v roce 2005 ztratil půdu, jak si mnozí stěžovali na zpoždění letu. V tuto chvíli na toto letiště připadá 15% zrušených letů Spojených států, ačkoli je vybaveno sedmi dráhami.Problém je v tom, že se vzájemně protínají a simultánní odchod není možný. Také, toto letiště je notoricky známé, protože toto je místo, kde dochází k havárii letadla nejčastěji.

2. Kapitálové mezinárodní letiště

Největší letiště v Číně, které se nachází v Pekingu, obsadilo druhé místo, protože osobní doprava je jen něco málo přes 80 milionů lidí ročně. Datum otevření - 1954, poslední rekonstrukce - 2008. Toto letiště se nebude nudit, protože je zde 80 kaváren a duty-free, o rozloze více než 10 tisíc metrů čtverečních a ceny potravin jsou k dispozici všem.

1. Hartsfield-Jackson, Atlanta

No, tady je - největší a nejrušnější letiště na světě, které se nachází 11 km od Atlanty. Získal čestné první místo nejen v počtu cestujících, ale také v systému vzletu a přistání. Stojí za zmínku, že letiště získalo svůj titul v roce 2007 a stále se nikomu nepřenese. Obecně přes něj projde více než 100 milionů cestujících. Současně má letadlo 5 přistávacích drah, z nichž poslední byl postaven v letech 2001 až 2006, zničil hřbitov a obytné budovy. Odtud můžete létat téměř kdekoli na světě (na jakýkoliv kontinent kromě Antarktidy, tak jistě).

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde