Každý druh umění má jak fanoušky, tak divoké nenávistníky. Totéž platí i pro knihy, protože každý má rád určitý žánr, druhý ho nikdy nepozná. V tomto ohledu je možné nekonečně dlouho argumentovat, která kniha je lepší, což je zajímavější nebo více romantické, protože je to velmi subjektivní.

Jediné, s čím se lze hádat, je prostě nemožné - to je počet prodejů, protože prostřednictvím nich můžete určit seznam knih, které si podmanily největší počet veřejnosti. Stojí za povšimnutí, že všechny předložené knihy jsou opravdovými bestsellery, kteří nejen zbohatli, ale také patří ke zlatému fondu světové literatury.

Miguel de Cervantes "Don Quijote"

Toto skutečně nesmrtelné mistrovské dílo nám poví o jednom jednoduchém člověku, že se stal tak fascinovaným rytířskými romány, že se sám rozhodl stát ušlechtilým rytířem. Don Quijote je jedinečná kniha, vydaná v roce 1612, která proměnila celý pojem literatury. Toto je pravděpodobně jedno z prvních děl, které nebyly věnovány vědě nebo teologii.Ušlechtilý rytíř, který se považuje za hidalga, se bude snažit lidem pomoci, ale opakovaně se dostane do směšných a směšných situací.

Bohužel je nemožné pojmenovat přesný počet prodaných knih, protože kniha byla vydávána již více než 4 století a nebude možné zjistit objem prodeje. Pokud si myslíte, že výzkumníci tvořivosti, celkový počet knih byl asi půl miliardy kopií, což znamená, že Don Quijote je nejprodávanější kniha známá celému světu.

"Xinhua Zidian"

"Xinhua Zidian" je vysvětlující slovník, ve kterém jsou shromažďovány všechny čínské znaky. Kniha byla poprvé vydána v roce 1953, nyní je to desktopový nástroj pro jakékoliv čínské dítě. Obecně je to pravděpodobně nejoblíbenější slovník na celém světě a jediná referenční kniha, jejíž počet prodejů se odhaduje na stovky milionů kopií (asi 400 milionů).

Charles Dickens "Příběh dvou měst"

Román, narozený v roce 1859, je považován za klasiku myrhistické literatury. V knize autor vznáší téma třídního boje, který byl důvodem francouzské revoluce. Obecně řečeno, kniha získala více než 200 milionů prodaných kopií a vyjadřuje myšlenku autora, který věří, že revolucionáři se chovají horší než zástupci buržoazie, proti nimž začaly nepřátelské akce.

John Ronald Tolkien "Pán prstenů"

To je věřil, že tato kniha sloužila jako základní základ pro vytvoření fantasy žánru, který je velmi populární v těchto dnech. Epochální dílo autora zpočátku vypadalo jako jeden celý román, ale v roce 1954 se vydavatel rozhodl změnit formát knihy a rozdělil ji na tři části. Kniha získala novou vlnu popularity po filmové adaptaci díla, v důsledku čehož objem prodeje překročil 150 milionů kopií.

JK Rowlingová "Harry Potter"

Příběh zjizveného malého chlapce je tak populární, že se obrazovka sérií knih o něm stala jednou z nejvyšších grossingů v historii kinematografie. Otevřeně řečeno, celkový prodej všech knih o Potterovi si jistě zaslouží první linii, protože pouze první část má více než 107 milionů kopií, ale ostatní nejsou o nic menší. Například, část “Harryho Pottera a Princ dvojí krve” - 65 miliónů kopií, “Harry Potter a tajemná komora” - 60 miliónů, Harry Potter a Ohnivý pohár ”- 55 miliónů a tak dále. Pomocí jednoduché matematické metody výpočtu můžete zjistit, že je to příběh Harryho Pottera, který je považován za absolutní bestseller a nejprodávanější dílo v celé historii lidstva.

Agatha Christie "Deset malých indiánů"

Detektivní román slavného anglického spisovatele je považován za jeden z nejprodávanějších knih, navíc sám spisovatelka řekla, že „deset malých indiánů“ je její nejlepší prací. Kniha byla poprvé vydána v roce 1939, ale nyní je počet prodaných kopií více než 100 milionů.

Ve středu pozemku je deset zcela odlišných a nesouvisejících lidí, kteří se ocitnou na ostrově. Všichni byli pozváni jednou rodinou, která nebyla nalezena ani v domě, ani na ostrově. Shromáždili se u stejného stolu a spatřili postavu deseti malých Ebenů a slyšeli komiksový dětský rým, který se pro ně později ukázal jako noční můra.

Kniha dobývá svou originalitou a vytvořenou intrikou, protože postavy začínají umírat na seznamu rýmem, ale není známo, kdo spáchá vraždy. Můžete zjistit příčinu úmrtí a jejich viníka, pokud si knihu přečtete od začátku do konce, ale nedoporučujeme ji číst večer, jinak to skončí až ráno.

Cao Xue-Qin "Sen v červené věži"

Ve středu románu románu je obyčejná čínská rodina, která žije pod vládou Zinn dynastie. Poprvé bylo dílo vydáno v roce 1791, objem prodeje je asi 100 milionů kopií. Tento román je považován za klasiku čínské literatury a zůstává v poptávce dodnes. Stojí za zmínku, že kniha je populární nejen v Číně, ale i v dalších zemích světa.

Clive Lewis "Lev, čarodějnice a šatník"

Tato kniha patří do série „Letopisy Narnie“ a slouží jako první část, publikovaná v roce 1950. Původně bylo plánováno, že práce bude určena dětskému publiku, ale nakonec, nábožensky mystický román vydaný v poválečném období byl čtenáři natolik zamilovaný, že se stal klasikou ve fantasy žánru. Je pozoruhodné, že i JK Rowlingová čerpala svou inspiraci z této knihy. Barevné hollywoodské filmy oživily zájem o knižní seriály, díky kterým již počet prodejů překročil 85 milionů kopií.

Antoine de Saint-Exupery "Malý princ"

Malý princ je velmi zvláštní, ale zároveň okouzlující podobenství, které přitahuje pozornost dětí i dospělých. Ve středu pozemku je malý chlapec pečující o rozmarnou růži. Princ, který odletěl z asteroidu, byl tak rád svým čtenářům, že počet prodaných knih je asi 80 milionů kopií. Kniha se poprvé objevila ve Francii v roce 1943.

Dan Brown "Da Vinciho kód"

„Da Vinciho kód“ je mystický thriller, napsaný v roce 2003. Za zmínku stojí, že tato kniha podlehla tvrdé kritice a stala se pro čtenáře skutečným „jablkem nesouladu“. Někteří například považují knihu za pravý bestseller, zatímco jiní kritizují autora za historické dokovací a banální, někdy někdy napjaté spiknutí. Po obdržení svého projevu ve stejnojmenném celovečerním filmu s Tomem Hanksem kniha opět začala používat skutečnou poptávku. Díky verzi na obrazovce se objem prodeje prudce zvýšil, takže prakticky nová kniha vstoupila do první desítky nejprodávanějších knih v celé historii lidstva, zatímco oběh je asi 80 milionů kopií.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde