V obchodních knihách, hlavní věc je předat čtenáři opravdu užitečné informace. Tipy a rady by měly mít praktickou hodnotu. Pouze v tomto případě bude publikace užitečná nejen pro začínající, ale i zkušené manažery velkých firem.

Kromě užitečných informací z hlediska využití informací jsou v dobrých obchodních knihách nabízeny úspěšné příběhy známých podnikatelů. Jejich úkolem je inspirovat a podněcovat čtenáře k činu.

Richard Branson "Do pekla s tím, uchop ho a udělej to!"

Autor knihy nabízí čtenáři, aby si vzal všechno ze života, nebál se rizika a jednal. Trvá na tom, že úroveň vzdělání, zkušeností a množství akumulovaných znalostí je zcela nedůležité. Je důležité užívat si toho, co děláte, protože život je krátký. Podle Bransona stačí použít hlavu a energetickou pojistku v srdci, abyste získali to, co chcete. Kniha dává čtenáři obvinění z optimismu a víry v úspěch.

Guy Kawasaki "Startup"

Guy Kawasaki je legendární muž. Jeho pohled na podnikání je pro začínající podnikatele velmi cenný.V knize „Startup“ autor nabízí 11 magisterských kurzů, které je doporučeno studovat se zvláštní pozorností. Díky vynikajícím vlastnostem společnosti Guy zaujímá slavný systém Macintosh společnosti Apple své místo ve špičce podobných produktů na trhu. Značka „jablko“ je také v mnoha ohledech zadlužena společnosti Kawasaki.

Henry Ford "Můj život, mé úspěchy"

Tato kniha byla přeložena do mnoha jazyků světa a v každé zemi byly publikace prodávány jako horké koláče. Tajnou složkou úspěchu knihy je skutečná zkušenost autora. Henry Ford je legendární člověk, který ví všechno o vytváření výroby a velkých organizacích. To vše způsobuje hořící zájem o jeho následovníky, kteří sní o tom, že zopakují alespoň desetinu svého idolového úspěchu.

Titul mluví o spiknutí lépe než anotace k knize. Henry Ford se chtěl podělit o své znalosti se čtenáři, aby pomohl každému, kdo se chce rozvíjet správným způsobem. Odtud se můžete dozvědět nápady a teorie řízení, způsoby řízení vašeho podnikání a mnoho dalšího. Po mnoha desetiletích moderní společnosti pracují na schématech zavedených Fordem.

Ayn Rand "Atlas pokrčil rameny"

Toto je další kniha ze seznamu požadovaných údajů. Pro začátečníky i zkušené podnikatele je zde mnoho užitečných. Někteří podnikatelé si vybrali tuto stolní knihu. To je věřil, že to může změnit světonázor průměrného člověka v obchodním světě. Po přečtení se vyplní stávající mezery v celkovém obrazu a objeví se jasný obraz o sociálním významu podnikání.

Richard Branson "Nude Business"

Tato kniha odkazuje čtenáře na základy podnikání. Naked Business bylo první vydání, které napsal sir Richard. Autor uvedl, že na stránkách své knihy nechce vést prázdné diskuse na téma podnikání, ale jednoduše říká pravdu o svých společnostech. Podrobně popisuje narození a neúspěchy skupiny společností Virgin. Zvláště zajímavé budou citace z reálných zápisníků autora.

Golini Vasily, Logaster „Jak vytvořit korporátní identitu a neporušit“

Jedná se o nejpřístupnější příručku, jak vytvořit firemní identitu pro malé podniky. Zde jsou shromážděny nejúčinnější tipy, zředěné praktickými příklady. Můžete také najít seznam užitečných služeb. Příručka je psána v srozumitelném jazyce s přístupným jazykem.

Robert Kiyosaki "Bohatý táta, chudý táta"

Cílem knihy je vyvrátit hypotézu, že bez speciálního vzdělávání v podnikání není možné dosáhnout dobrých výsledků. Autorka se snaží čtenáře přesvědčit, že takové časy jsou daleko pozadu a jsou poměrně realistické, aby se zbohatly a prosperovaly a spoléhaly pouze na vynalézavost a energii. Robert Kiyosaki říká, že bohužel v moderních vzdělávacích institucích neposkytují skutečně aplikované znalosti, využívají teorii a vědecké předpoklady. Nikdo tam neřekne skutečný život. „Bohatý táta, chudý táta“ v jednoduchých termínech čtenáři sděluje tajemství obohacení, opírající se o finanční gramotnost v jednoduchém jazyce.

Tony Shay "Dává štěstí." Od nuly po miliardu

Kniha představuje několik zajímavých příběhů. Jeden z nich vypráví o jednom z nejmladších podnikatelů, kteří začali podnikat ve věku 9 let. Následně jeho společnost Zappos po dobu 9 let dosáhla obratu miliard dolarů. Tento chlapec, Tony Shea, začal svou firmu od nuly, což si zaslouží podrobný popis v této knize. Dnes má společnost obrovský personál, nespočet partnerů a dodavatelů. Tyto a další příběhy přinesou nepochybnou radost těm, pro něž je úspěch druhých povzbuzující pro vlastní činnost.

Maxim Kotov, "A botanici obchodují"

Kniha dokázala objevit nové aspekty podnikání a ukázat nové základní principy. Existují informace, že čtení této konkrétní publikace vybídlo spoustu lidí k otevření svého podnikání. Lze konstatovat, že kniha neříká jen poučení o chování věcí, ale mění vnímání světa.

Igor Mann „Marketing bez rozpočtu.50 pracovních nástrojů

Tato kniha je svým způsobem jedinečná. O absenci finančních prostředků mluví o budování podniku. Proto „Marketing bez rozpočtu. 50 pracovních nástrojů “je pro diváky obzvláště zajímavé. Čtenáři jsou nejčastěji v situaci nedostatečného financování projektů. Je bezpečné říci, že autor ví, o čem mluví: během své kariéry začal podnik pětkrát bez odpovídajícího financování. Říká, že z několika tisíc marketingových nástrojů lze považovat za zcela zdarma pouze asi 50. Nejsou však horší než ostatní. Kniha vypráví o složitosti používání těchto málo známých nástrojů, připravuje se na těžké momenty a mluví o zkušenostech předchůdců.

Každá z těchto knih může být inspirací pro budoucí podnikatele. Neméně užitečné budou pro zavedené podnikatele. Mnoho knih se může stát desktopem pro ty, kteří chtějí rozvoj a usilují o úspěch.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde