Nový rok v Turecku může být velmi živý dojem. Tento výlet vám především umožní změnit obrázek a získat nový zážitek z oslav zimních prázdnin. Ti, kteří nepředstavují přechod do další etapy bez Oliviera a projevu prezidenta, by se měli pokusit o takový neobvyklý způsob. Komfort a teplé počasí, které dává této zemi nenechá nikoho lhostejného.

Zimní dovolená v horkém Turecku

Zimní výlet na turecké pobřeží má mnoho výhod. Jedná se o možnost rozpočtu, kterou si mohou dovolit i lidé s příjmem pod průměrem. Zima je pro Turky mimo sezónu, takže ceny za ubytování a stravu jsou zde celkem rozumné.

Moře v této době není vhodné pro každého pro plavání, to se ochladilo na + 16 ... + 19 stupňů. Alternativně, mnoho hotelů nabízí vyhřívané bazény, v některých místech i se slanou vodou. Kromě toho stojí za to mít radost z mnoha lázeňských procedur, hammamů, saun, masáží a dalších služeb.Čerstvý mořský vzduch nejenže uvolní, ale také zlepší vaše zdraví.

Ti, kteří se chtějí do nového roku setkat v závěji, je doporučeno zhodnotit kvalitu služeb v místních lyžařských střediscích. Toto jsou jediná lyžařská střediska na světě, kde je systém "all inclusive". Tyto výlety jsou proto výhodné pro turisty. Trasy zde jsou jednoduché, vhodné pro začátečníky, děti i pro vyznavače lyžování.

Turecko nabízí svým hostům četné výlety jak kulturní, tak historickou přírodou a nákupy. V létě je to méně přitažlivé kvůli teplému teplu. Turecká zima je však vhodná pro dlouhé procházky. V Pammukkala, Kangale a Yalove čekají turisté termální prameny a thalasso.

Jak Turecko slaví Nový rok

Od roku 1935 začalo Turecko slavit začátek nového roku v noci 31. prosince až 1. ledna. Předtím se jednalo o první sobotu po 1. lednu. Teprve v roce 1981 se tyto dny staly oficiálními svátky.

Vzhledem k tomu, že většina obyvatel země jsou muslimové, nedoporučuje se, aby duchovní dávali stromy do svých domovů. Existují však lidé, kteří stále chtějí mít tento symbol nového roku a neposlouchají obecný názor. V hotelech, kde je většina turistů zvyklá na vůni přírodních vánočních stromků a mandarinek, se tento atribut stává nedílnou součástí oslav.

Nejvýraznější oslava se stává v Istanbulu a letoviscích. V Istanbulu je mnoho východních křesťanů. Také oslava v Ankaře je ambicióznější. Zbývající města nepředstavují zvláštní význam události a označují ji skromněji. Tradiční pro Turecko je setkání Nového roku na lunárním kalendáři s plovoucím datem.

Místní majitel dovolené je Noel Baba - Saint Nicholas. Tato postava připomíná Santa Clausa. Často na dovolené stůl Turků můžete potkat plněné krůty.

Program slavnostní zábavy obvykle zahrnuje koncerty na nejpřísnějších místech měst, ohňostroje, dekorace ulic a domů s girlandami a hračkami a slavnostní osvětlení. Chcete-li být v centru masových slavností v Istanbulu, musíte navštívit čtvrť Kadikoy, čtvrť Pera, náměstí Taksim nebo náměstí Sultanahmet.

Personál místních hotelů udělá vše pro to, aby se dovolená dostala na nejvyšší úroveň. Čím vyšší úroveň hotelu, tím elegantní bude oslava. 31. prosince v hotelu bude jistě uspořádána slavnostní večeře, která bude doprovázena výstavním programem.

Některé hotely dávají svým zákazníkům drobné drobné dárky. Někdy můžete ve svém pokoji najít lístek na místní státní loterii. Podle tureckých tradic není obvyklé dávat dárky na Silvestra, ale v hotelech následují evropské tradice, aby potěšily hosty.

Procházky slavnostním městem, měli byste vyzkoušet místní oteplování nápoj, analogický evropské svařené víno. Nazývá se salep a v chuti a struktuře se podobá tekuté sladké krupici. Skládá se z prášku z hlízy orchidejí, mléka, hřebíčku, zázvoru a skořice.

Zde nikdo na ulicích nevybuchne žabky a neorganizuje nezávislou ohňostroj. Chcete-li si koupit pyrotechniku, musíte mít speciální povolení. Proto si každý chce vychutnat pozdrav, který chrlí nad městem na Silvestra. Turci se rozhodli zavěsit dekorace pozdě a odstranit je brzy. Proto již 5. ledna nemusí být žádné připomínky kolem nedávných slavností.

Pokud si vyberete prohlídku, pak mezi nejoblíbenější je výlet do císařského Istanbulu. Obvykle trvá 2 až 7 dní. Program zahrnuje slavnostní večeři v restauraci nebo na lodi, která pluje podél Bosporu. Z nábřeží novoroční pozdrav je naprosto viditelný. V prvních dnech nového roku průvodce provede zábavné výlety po starých ulicích města. Stojí za prohlídku na 6 nocí ve tříhvězdičkovém hotelu s plnou penzí asi 50.000 rublů pro dva. Pokud chcete poshikovat a rezervovat 5 hvězdiček, pak budete muset vyložit asi 65.000 rublů.

Recenze, výhody a nevýhody

Mezi nevýhodami odpočinku pro zimní dovolenou v Turecku je množství srážek. Často v zimě prší. Někdy není možné se ve vybraném hotelu usadit, protože mnoho z nich se uzavře ihned po skončení sezóny.

Výhody cesty jsou mnohem více: krátký let (pouze 3 nebo 3,5 hodiny). Není třeba otevírat vízum. Široká nabídka zábavy v podobě bazénů, výletů, výletů lodí, horského lyžování, nakupování.

Turisté říkají, že není nutné kupovat hotové exkurze ve skupinách. Můžete snadno jít místní dopravu k památkám a prozkoumat je sami. Je třeba mít na paměti, že 31. prosince je pracovní den. Ale každý se snaží to dokončit brzy a dostat se rychleji domů. Z tohoto důvodu se na silnicích tvoří kilometry dopravní zácpy. Měli byste být také připraveni na chladný vítr a déšť. Je třeba zásobit nepromokavé oblečení a boty.

Kromě toho, mezi doporučení zkušených cestujících nákup ready-made prohlídka systému "all inclusive". To přinese skutečné hmatatelné úspory. Rodiny s dětmi by si měly vybrat ubytování v hotelích s krytými vodními parky a atrakcemi. To umožní nejmladším členům rodiny najít zaměstnání.

Pokud vezmeme v úvahu všechny tyto nuance, pak nový rok strávený v Turecku může být nejvýraznější událostí roku nebo dokonce v životě!

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde