Obsah
  1. Péče o vnitřní kaktusy
  2. Výběr pokrmů
  3. Přistání
  4. Nejlepší místo pro kaktus
  5. Zalévání
  6. Typy domácích kaktusů

Všechny druhy vnitřního kaktusového domu se vyznačují přítomností masitých zahuštěných stonků a nedostatkem listů. Kulové a podlouhlé tvary těchto barev mají dobrý povrch absorbující světlo.

Tento typ pokojových rostlin vždy přitahoval pěstitele květin svou originalitou a jedinečnými vlastnostmi. Ale tyto vlastnosti jen způsobují určité potíže rostou doma.

Není snadné pro začínající pěstitele květin, kteří neznají všechna pravidla údržby kaktusů. Ale pokud si zajistíte řádnou péči, úspěšný růst a dokonce i každoroční kvetení hezké rostliny nebude dlouho trvat.

Zástupci zařízení na vypouštění kaktusů jsou přizpůsobeni extrémním podmínkám - cítí se dostatečně v pouštních a suchých oblastech. Jejich ostny jsou výborným útočištěm před sluncem.Žebrované druhy díky svému tvaru také dokonale snášejí jasné sluneční světlo.

Péče o vnitřní kaktusy

Kaktus - nenáročná rostlina, ale stále je třeba mít na paměti, že pouze pečující, pozorné ženy v domácnosti si mohou vychutnat krásu kvetoucího kaktusu.

Výběr pokrmů

Ideální pro plastový kaktus s posuvným dnem. Výška těchto misek by měla být o 15% vyšší než kořenový systém. Pravděpodobnost jeho hnilob bude minimální v méně širokých a vyšších nádobách.

Půda

Pohodlné pro prostředí kaktusů - volné, mírně kyselé půdy, dobře propustné pro vzduch a vodu. Ideální by byla směs říčního hrubého písku, humusu listů a půdní půdy ve stejném poměru. Pro kaktusy není dovolena stagnace vody. Proto je důležité, aby na dně hrnce byla dobrá drenáž, skládající se z cihelných třísek, expandované hlíny nebo štěrku.

Přistání


Před přesazením kaktusu do jiného hrnce je nutné zastavit zavlažování na několik dní - bude mnohem snazší odstranit kořen ze země. V nových miskách po drenážní vrstvě se směs půdy naplní na 1/3. Pak byste měli opatrně ponořit kořeny do něj a posypeme zbývající půdou. Kořenový krk posypaný říčním pískem.

K vyléčení kořenů po transplantaci není půda několik dní zvlhčena. Stačí jen jednou za pár let transplantovat pokojový kaktus.

Nejlepší místo pro kaktus


Nejlepší místo pro kaktus je slunná strana místnosti. Na prvním místě je důležitý čerstvý vzduch a jasné světlo.

Zalévání


Kaktusy musí poskytovat podmínky v blízkosti pouště. Zalévání by mělo být vzácné, ale poměrně hojné. Mezi zalévání by měl zem řádně vyschnout. A je důležité si uvědomit, že horní vrstvy půdy jsou aktivnější než spodní a střední vrstva a nahromaděná vlhkost může vést k hnilobě kořenů. To je důvod, proč je nutné vodu řádně zavlažovat a pouze ujistit se, že půda je zcela suchá.

Typy domácích kaktusů


Krásné kvetení a různé formy vnitřních kaktusů navrhuje spoustu možností pro výzdobu interiéru ve vaší domácnosti. Zvažte několik druhů domácích kaktusů.

Ježek kaktus duhový (Echinocactus duhový)

Tento typ válcového nebo oválného tvaru, do 45 cm, vtiskne svou barevnou škálou - růžové a fialové odstíny.

Tento kaktus je docela pohodlný, aniž by stínoval od jasného slunce, na jižní a západní straně. Echinocactus příznivě snáší suchý vzduch, ale také ne příležitostně postříká teplou vodou.

Toto plemeno má nadměrnou křehkost kořenového systému, takže nevyhnutelná transplantace musí být extrémně přesná.

Gymnocalycium friedrichii (Mikhanovich Gymnocalycium)

Tento neuvěřitelně krásný druh kaktusu začíná jeho kvetoucí nálevkovité, červené, růžové a bílé květy v poměrně raném věku. Široký podlouhlý stonek šedozelené nebo nahnědlé barvy obsahuje až 10 zesílených trojúhelníkových žeber; neobsahuje klky.

Gymnocalycium se snadno pěstuje doma. Vyžaduje to hodně jasného světla, ale v létě by měl být kaktus zastíněn před spalujícím sluncem.

Cleistocactus straussii (Strauss cleistocactus)

Sloupovitá horizontální rostlina je pokryta hroty a bílými chlupy. Výška tohoto typu může dosáhnout 1 metr. Zvláštností je kvetoucí uzavřené trubice květin. Množství slunečního světla a světlého stínu s popálenými paprsky slunce jsou povinné podmínky pro pěstování cleistocactus.

Opuntia microdasys (pichlavý hruškovník malý) \ t

Dotyk jakéhokoli typu pichlavé hrušky je mimořádně nežádoucí. Její drobné hroty s rozeklanými konci jsou velmi bolestivé, aby se mohly píchnout. Pichlavé hrušky rostou do 30 cm, existuje celá řada forem.

V létě je kaktus hojně zaléván, ale během vlny horka je zalévání sníženo a provádí se pouze večer. V tomto případě by vlhkost na stoncích neměla klesat.

Trichocereus candicans (bělení Trichocereus)

To může růst až 1,5 metru.Rozptýlí se v bílých, nálevkovitých, voňavých květinách.

V závislosti na typu dříku může růst vertikálně nebo nakloněný. Délka hřbetů na okrajích dosahuje 4 cm, uprostřed - 2x delší.

Rostlina je velmi vytrvalá a nenáročná, zvyšuje výšku a snadno expanduje s množstvím slunečního světla, tepla a pravidelného zavlažování.

Holiday Cactus (Rozhdestvennik nebo Schlumbergera)

Rostlina je impozantní a těší se svým krásným kvetením v nestandardním zimním období pro kaktusy.

Proto bude v zimě potřebovat Schtumberger intenzivní zavlažování. Pro takový kaktus přijatelnější rozptýlené sluneční světlo. Paleta odstínů květin 7-8 cm dlouhá může být velmi odlišná.

Mammillaria (Mammillaria)

Tato rostlina má až 500 druhů. Mammillaria je pokryta dlouhými měkkými hřbety, jako vlasy. Stonky jsou kulové nebo válcové.

Jejich charakteristickým rozdílem od ostatních zástupců je přítomnost mnohočetných papil. Květy fialových, bílých, červených tónů rostou ze sinusů umístěných mezi papilemi.

Notocactus ottonis (notokaktus otto)

Pěstitelé pěstují tento druh ne tak pro kvetení, ale pro zajímavou strukturu stonku s výraznými žebry, na kterých tvrdé ostny vypadají velmi pěkně.

Postupem času se objevují velké, lesklé žluté květy, jejichž průměr dosahuje 8 cm a silný kontrast proti jasnému zelenému pozadí stonku, což dodává tomuto plemenu ještě větší atraktivitu.

Rebutia miniscula

Tyto roztomilé malé kulovité kaktusy o průměru ne větším než 10 cm, od jiných podobných druhů, malá rebution se vyznačuje umístěním květin - ne v horní části stonku, ale v jeho samém základu.

Květiny, zpravidla mají růžový, oranžový, červený odstín, a dokonce i zlatá barva rebution spines dává zvláštní dekorativní efekt.

Takový kaktus je velmi příznivý pro suchý vzduch, ale vyžaduje povinné postřikování ráno z postřikovací láhve. V podstatě rostlina potřebuje stejné podmínky jako ostatní vnitřní kaktusy.

Máte doma kaktusy? Jaké jsou vaše oblíbené druhy?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde