Vityazevo je roh míru 11 km od Anapa. Jeho specifika v neobvyklé architektuře, která zde zůstala spolu s Russified Black Sea Řeků. Turisté sem přitahují čisté teplé moře a jemný vstup do vody. Vesnice leží v kruhu hor a je chráněna před větry. Klima je mírné. Léto je horké a v zimě nejsou teploty pod nulou.

Jak se dostat do Vityazeva

Všechny druhy dopravy, s výjimkou soukromých automobilů, směřují do Anapy a jen odtud se turisté dostanou do konečného bodu. Anapa nádraží a letiště se nachází relativně blízko Vityazevo. Z letiště do vesnice, můžete si vzít taxi za 600 rublů - to jsou oficiální auta z letiště. Se soukromými obchodníky můžete vyjednávat za 400 rublů. Pokud cesta leží od nádraží, bude stát 350 rublů.

Taxi ze stanice "Tonnelnaya" bude stát více - od 900 rublů. Chcete-li se dostat ze stejné stanice na autobusové nádraží v Anapa kyvadlový autobus bude stát 120 rublů. Odtud do Vityazeva každých 10 minut odjíždějí dálkové mikrobusy.Můžete také chytit minibus v centru Anapa a na Pioneer Avenue. Trasa minibus z Anapa do Vityazevo bude stát 40 rublů.

Můžete letět do Anapa letadlem, ale musíte zaplatit za to, v závislosti na měsíci a době, kdy jste si letenku zakoupili, od 2900 do 5500 rublů. Minimální cena vstupenky na vlak Moskva-Anapa je 1820 rublů. Průměrná cena jízdenky ve voze druhé třídy od roku 2040 rublů. Minimální doba jízdy autobusem na trase Moskva - Anapa je 21 h 50 min. Cena autobusové jízdenky je od 2 850 rublů. Přibližná vzdálenost v přímém směru - 1 208 km.

Vnitrozemská doprava

V obci se nachází pouze jedna pravidelná autobusová linka, stejná trasa vede stejným číslem trasy 114. V obci je více tras. Cena cestování je 15 rublů. Jízdné mezi vesnicemi se pohybuje od 150 do 600 rublů, v závislosti na vzdálenosti.

V rámci Vityazeva je vhodné pohybovat se na půjčovně jízdních kol. Hodina jízda stojí asi 50 rublů, po dobu 3 hodin budete muset zaplatit 100 rublů, a za den - 300 rublů.

Pronájem auta v ekonomickém uspořádání bude stát 2800 rublů za den pro zahraniční auto a 1500 pro ruskou značku. Čím delší je doba pronájmu, tím levnější je cena dne. Parkování u památek přírody a architektury může stát značné množství.

Pláže Vityazevo

Pláže v obci jsou krásné: bílý písek, teplé příboje, mírně svažitý vstup. V sezóně však 150 metrů široká pláž nevypadá tak přitažlivě. Je přeplněný a plný drobných odpadků. Lehátka zde stojí 200 rublů, ale ne každý dostane pohodlnou židli.Výjezd může být vyhledáním místa, které není v nejoblíbenějších místech. Tam, přístup k vodě nebude tak pohodlné, ale pláž ubytování je pohodlnější. Někteří turisté jdou na nejkrásnější oblázkové pláže Anapa. Můžete také použít pláže veřejných zdravotních středisek, ale na soukromých plážích nejsou povoleni cizinci.

Místo centrální pláže můžete navštívit pláž "Tortuga". Cestování tam stojí 100 rublů. Soubor zábavy zde je standardní: skluzavky, trampolíny, vodní doprava, banán.

Zbytek v Vityazevo 2018: soukromý sektor, hotely, sanatoria

V obci asi 20 hotelů s hvězdami, stovky mini hotelů a nespočet pokojů soukromého sektoru. Nejčastěji zde najdete dům majitele s několika pensiony v okolí a letní kuchyní. Zařízení bude umístěno ve dvoře. Také se nepočítejte s vlastní ledničkou, samostatnou sprchou a klimatizací. Ale úspory na obličeji - a to i v sezóně, takový počet stojí 400 rublů na osobu. V přítomnosti minimální vybavení - 800 rublů.

Pokoje v každé z možností ubytování je nutné rezervovat předem. Přijďte si okamžitě najít ubytování - velký úspěch. Nové hotely mají vlastní kavárnu a jídelnu, bazén, vybavení pokojů a další příjemné bonusy pro pohodlný pobyt. Pokud budete mít štěstí, hotel bude mít vlastní pláž. Ubytování v takovém hotelu stojí 2500 rublů.

Pokud si přejete, můžete si pronajmout byt, to bude stát 2000 rublů za den, a pokoj v dobrém novém hotelu se všemi vybavení pro dvě náklady 3.500 rublů.

Nejoblíbenější hotely v obci:

 • Hotel „Green Plaza“ („Green Plaza“)
 • Penzion „Ziridis“
 • Hotel „H₂O“
 • "Alex" penzion
 • Hotel Megas Alexandros
 • Penzion „On Grape“
 • Hotel Oscar
 • Hotel „Golden Fleece“
 • Hotel Simona
 • Hotel „Dolce Vita“ (Dolce Vita)

Soukromý sektor u moře, ceny

 • “U Sergeevny” - 200 - 300 rublů u žen;
 • "Na Lyubasha" - 250 - 500 rublů;
 • "Lily" - 300 - 600 rublů;
 • "Naděje" - 200 - 300 rublů;
 • "Pioneer 5" - 250 - 450 rublů;
 • Soukromý mini-hotel "Elena" - 250 - 500 rublů;
 • "Hristo" - 200 - 350 rublů.

Ceny za ubytování v soukromém sektoru závisí na vzdálenosti od moře, dostupnosti garáže nebo parkování, zařízení.

Léčba ve Vityazevu se nejlépe provádí na poukazu. V místních sanatoriích je v programu ubytování zahrnuta řada procedur požadovaných v jednotlivých případech. Tři sanatoria přijímají rodiny s dětmi za následující ceny:

 • v hlavní sezóně od 5000 rublů denně;
 • v chladných měsících od 2000 rublů denně;
 • zbytek času 4000 rublů.

Odpočinek v Vityazevo 2018: all inclusive (ceny)

Pro milovníky úplného komfortu v obci jsou místa, která nabízejí ubytování v systému "all inclusive". V místních hotelech můžete denně získat tři jídla formou bufetu. Seznam doplňkových služeb bude záviset na počtu hvězdiček hotelu.

Pokud jde o ceny, budou mírně vyšší než v hotelech a soukromém sektoru. Například hotel „Undersun“ nabízí ubytování ve svých pokojích za následující ceny:
Červen od 2900 rub.
Červenec od 4200 rub.
Srpen od 3700 rub.
Září od 2900 rub.

Ubytování v hotelu "Marseille" bude stát:
Květen od 1100 rub.
Červen od 1700 rub.
Červenec od 2600 rub.
Srpen od 1600 rub.
Září od 1100 rub.

Hotel „AQUAREL FAMILY“ ve městě Vityazevo nabídne ubytování za následující ceny:

Květen od 2250 rub.
Červen od 2880 rublů.
Červenec od 3870 rublů.
Srpen od 2880 rub.
Září od 2250 rub.
Říjen od 2250 rub.

Každý hotel je dobrý svým vlastním způsobem. Výběr by měl být proveden na základě souboru služeb, recenzí a cen.

Kavárny a restaurace Vityazevo

Hlavní výhodou místní kuchyně je její rozpočet. Luxusní restaurace zde nenajdeme, ale instituce na střední úrovni jsou schopny organizovat tři jídla denně. Oběd pro jednoho bude stát 150 - 200 rublů, a večeře s alkoholem lze získat za pouhých 300 rublů.

Plážové občerstvení je charakteristickým rysem domácích středisek. Kukuřice stojí 50 rublů, churchkhela - 100 rublů, baklava a chak-chak - od 50 rublů. To stalo se populární vařit na podobné dovolené na jejich vlastní nebo objednávat menu od vlastníků. To stojí v průměru 150 až 450 rublů na osobu na oběd nebo večeři.

Zvláštní požitky z místního stravování by neměly čekat. Jídelní lístek reprezentuje evropská kuchyně. Pověst dobrých kaváren v obci získala Yay, Makedonie a Dublin.

Zábava a atrakce

Hlavní turistické místo města je považováno za nábřeží Paralia. Na něm jsou kavárny a obchody ve městě. Byl zde vybudován zábavní park a delfinárium.Zajímavostí může být exkurze do vinařství "Vityazevo". Další populární výlet je spojen s Anapou. Zahrnuje prohlídku komplexu kašny, majáku, Gorgippia. Z Vityazeva můžete jít do Sukko. Zde je obvyklé kontrolovat hrad Lion Head s inscenovanými rytířskými turnaji, navštěvovat keramickou dílnu, vyzkoušet kováře a střílet lukem. Z hradu by mělo jít do malebného horského jezera.Turistům je doporučeno navštívit rezervaci Big Utrishch. Zde si můžete vyzkoušet potápění, rybaření, jízdu do hor.

Vityazevo pro děti

Děti budou trávit čas v zábavním parku, hrát hrací automaty, ochutnat zmrzlinu v nesčetných podnosech. V obci je několik dětských hřišť a parků. Ale je zde vlastní aquapark "Olympia". Pokud chcete, můžete se vydat na větší vodní parky v Dzhemete a Anapě. Děti by měly být na výstavě redukovány na delfinárium a fotografovat s chytrými zvířaty.

Odpočinek ve Vityazevu 2018: recenze

Bohužel mezi recenzemi o vesnici Vityazevo převažují negativní recenze. Turisté si stěžují na úzké silnice a množství automobilů. Současně je k dispozici specializované parkoviště pouze v hotelech. Hosté jsou nespokojeni s velkým počtem lidí na ulicích a plážích, stejně jako zvyk místních obyvatelů pít a být opilý na veřejných místech.

Řada turistů ve svých recenzích varuje před podvodníky, kteří nabízejí všechny druhy nekvalitních služeb a zboží. Ceny za toto všechno jsou příliš vysoké.

Z recenzí můžeme vyvodit závěr o čistém a teplém moři, ale pouze do srpna. V posledním měsíci léta, voda "kvete", a na plážích a ulicích města hromadí trosky zanechané bezpočet turistů.

Navzdory všem nedostatkům se můžete dobře pobavit ve Vityazevu. Je jen důležité vybrat si ten správný čas na cestu a nezapojit se do pochybných lidí. V tomto případě bude klima obce a léčivé mořské vody přinášet cestujícím jen užitek.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde