Jóga není jen fyzickou praxí pro udržení tělesného tónu, ale také morální, duchovní přípravy člověka. Pokud začnete navštěvovat třídu v józe, pak to začne mít ráda, postupně lákat silnější. Abychom se mohli naučit umění, je třeba najít zajímavou literaturu pro čtení, která umožní člověku, aby se stal moudřejším, aby se poznal a našel harmonii.

Internet je však plný různých knih autorů po celém světě a občas je výběr kvalitní literatury obtížnější, než si člověk může myslet. Hledání knih o józe se nestane obtížným úkolem, nabízíme seznam knih, které mohou inspirovat a změnit život k lepšímu.

Sadguru Shivaya Subramuniyaswami "Sloučení se Šivou"

Kniha Sadguru je druh metafyziky moderního hinduismu. Zde si každý může najít odpovědi na své důležité otázky týkající se staré indické duchovní tradice. Kniha objasňuje mysl, hovoří o hlavních směrech jógy a jejich vlastnostech. Díky tomu může čtenář získat tisíce let zkušeností a moudrosti, rozšiřovat obzory a obzory.Po přečtení knihy "Spojení se Šivou" najde člověk harmonii a sebedůvěru, bude schopen stanovit cíle, kterých bude dosaženo za každou cenu.

Sri Shaylendra Sharma "Thorns and Roses"

Uvnitř tohoto fascinujícího a hlubokého smyslu knihy můžete najít nejlepší výroky a výroky autora, které její studenti zaznamenali po celý život. Tato kniha bude přínosem nejen pro ty, kteří chtějí pochopit principy praxe jógy a porozumět jim, ale také pro lidi, kteří se chtějí dívat na svět kolem nich novými očima naplněnými moudrostí.

Lidé, kteří si knihu přečetli, si všimnou, že je to kvintesence myšlenek, které padají "ne v obočí, ale v oku." Když jsme se snažili tuto knihu číst, bude těžké se zastavit, protože z prvních frází se můžete stát moudřejší, podívat se na jednoduché věci v životě z úplně jiného úhlu.

Bhagavadgita s komentáři Sri Shailendry Sharmy

Bhagavadgita je sekce, nebo spíše hlava velkého indického eposu Mahabharat. Název knihy zní z indického jazyka jako „Boží píseň“. Kniha byla rozdělena do 18 kapitol, z nichž každá obsahovala základní ustanovení hlavních proudů moudrosti obyvatel a filosofů Indie. V každé kapitole je popsán jeden typ jógy a komentáře Sri Shailendry Sharmy umožní porozumět textu a jeho hlubokému významu, založenému na yogickém, nikoli náboženském, podtextu. Hlavní výhodou knihy v její bezedné moudrosti, takže se chce několikrát za rok znovu načíst.

“Bhagavadgita” s komentáři Paramahansa Yogananda

To je věřil, že tato kniha skrývá v sobě nekonečnou moudrost všech písem shromážděných z celého světa. Osoba, která dokáže tuto knihu zvládnout hlubokou analýzou, odhalí nové aspekty vnímání všeho kolem. Tato práce mění lidské vědomí natolik, že se nikdy nebude možné dívat na svět se stejnými očima. Skrytý hluboký smysl knihy odhaluje Paramahansa Yogananda, takže se můžete nejen stát osvícenějším, ale také využít zkušeností získaných v praxi.

David Life a Sharon Gannon Jivamukti jóga

Tato kniha je považována za jedinečný nástroj pro každého, kdo je vášnivý pro jógu, protože to bude důležité a zajímavé nejen pro začátečníky, ale i zkušené praktiky, kteří zvládli některý ze směrů jógy. Hlavní výhodou knihy je, že na rozdíl od většiny příruček je napsána v jednoduchém a přístupném jazyce, ale zároveň obsahuje vědecké zdůvodnění a pokyny pro každou z kapitol.

V této knize se můžete dozvědět o všem od meditace a práce na zvuku, až po dechová cvičení a metody čištění těla i duše. Vypráví také o morálním a etickém základu jógy, jejích nejslavnějších učitelů a jejich životech, o vztahu jógy s vědou, kulturou a uměním.

Paramahansa Yogananda "Autobiografie jógy"

Autorem knihy je vynikající a světoznámý jogín, díky němuž se umění objevilo na Západě. Kniha vypráví o životě autora, o stádiích vzniku Kriya jógy a sv. Babadžího (tvůrce pojmu "Kriya jóga". Burbank a další.

Tato kniha je jedinečná, protože změnila životy desítek či dokonce stovek tisíc lidí, protože po přečtení člověk mění svůj pohled, neustále čerpá inspiraci a sílu ze svých stránek. Také zde můžete najít mystické momenty, které nutí další a hlubší poznání, přitahující jeho tajemství.

Sri Shaylendra Sharma "Na pravici Boží"

Další kniha, která si zaslouží zvláštní pozornost mezi fanoušky jógy. Na jejích stránkách jsou shromážděny otázky studentů o umění a jeho vlastnostech a odpovědích na ně. Je třeba poznamenat, že kniha se týká nejen jógových technik, ale také důležitějších, životně důležitých témat.Vzhledem k tomu, že touha prozkoumat stránky této knihy nemůže být jen praktikující jogín, ale také každý, kdo chce získat nový vzhled a rozšířit své obzory. „Na pravé straně Boha“ je kniha, která vás odlišně pozerá na svět a životní prostředí a také vám umožní poznat pravdu a získat chybějící moudrost.

Prem Gitama "Šepot Tantra"

V této knize se můžete naučit magický svět tantrické jógy, kde není místo pro zbytečné vyznamenání a náboženskou temnotu. Autor napsal knihu v jednoduchém jazyce, takže zde není místo pro falešné falešné falešné zprávy. Tato práce je přečtena jedním dechem a měla by se stát referenční knihou pro všechny, kteří se jdou jógou, chtějí se stát krásnějšími a zdravějšími.

Liz Burbo "Pět zranění, která vám brání být sami sebou"

Kniha, která je snadno čitelná, protože je napsána v jednoduchém jazyce, ale zároveň je úžasná, otevírá nové obzory pro praxi všech stylů jógy. Tato kniha je plná hlubokého filosofického významu, umožní vám poznat sebe sama a metody zlepšování vašeho zdraví. Neexistuje místo pro negativní vzorce a stránky knihy vám řeknou, jak se starat o fyzický stav těla, zbavit ho iracionálních vzorců chování a nemocí.

Gita Iyengar "Jóga - klenot pro ženu"

„Jóga je klenotem pro ženu“ je kniha, která slouží jako klasický text, který sbírá příběh o tradiční filozofii jógy a jejích orientálních kořenů. Tento manuál bude vodítkem pro každého, protože jsou zde popsány pózy jógy a všechny její tradiční složky - meditace, pranajáma (dechová technika) a tak dále.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde