Těsnění a hrboly na lidském těle - to je problém, kterému může každý čelit. Jsou schopny objevit se kdekoli na těle - ruce (ruce, falangy prstů), nohy (kolena, nohy), obličej, záda a tak dále. V některých případech nemohou být okamžitě rozpoznány, protože se schovávají pod vlasy a v záhybech kůže. Jaký je jejich vzhled a jsou bezpečné? Jak praxe ukazuje, jsou to často neškodné pečetě, které vyžadují léčbu. Taková těsnění kůže často způsobují nepohodlí, mohou způsobit bolest a jsou modré nebo bílé, vypadají zčervenalé a jsou doprovázeny horečkou.

Nemůžeme však vyloučit možnost zhoubného nádoru, a proto se s výskytem kuželů a tuleňů neprodleně obraťte na lékaře. Zdrojem problému a příčinou jeho vzniku bude pouze vysoce kvalitní odborník, který vám předepíše lék. Kromě toho, pouze lékař je schopen porozumět typu nádoru, protože pokud se ukázalo, že je maligní, pak není možné ztratit ani sekundu.V tomto článku se podíváme na hlavní příčiny těsnění a bílých kuliček, které se tvoří pod kůží na rukou.

Příčiny hypodermických globulí na rukou

Hygroma

Pokud byla na straně zápěstí nalezena malá a pomalu se pohybující koule a má hustou strukturu, pak je docela možné, že se jedná o hygrom. Tento problém nezpůsobuje nepohodlí nebo bolest, nemůže poškodit lidské zdraví. Zároveň nevypadá esteticky, ale když se objeví v dlani ruky, může narušit plnohodnotnou práci.

Je to důležité! Hygrom je akumulace tekutiny mezi vlákny šlachy, která může zmizet v případě náhodného mechanického šoku. Je lepší, aby nedošlo k zásahu do ruky rukou, protože se můžete mýlit s diagnózou, přítomnost hygromu může potvrdit pouze lékař.

Dermatofibrom

V tomto případě pečeť vypadá jako malá hustá koule načervenalé barvy. Skládá se z pojivové tkáně vláknité struktury, proto je pro lidské zdraví neškodná a jediným negativním vlivem z ní není estetický vzhled.

Neurofibrom

V této situaci se těsnění podobá masité kouli, která je ve statické poloze a nepohybuje se při stisknutí ruky. Ve skutečnosti se jedná o patologicky pěstovanou měkkou tkáň umístěnou v hlubších vrstvách lidské kůže.

Je to důležité! Tento míč je problém a vyžaduje léčbu, protože pokud tento problém ignorujete, může vyvolat vývoj rakovinných buněk v lidském těle.

Wen nebo Lipoma

Pokud se na prstech objevil malý míč, je docela možné, že se jedná o lipom (bezpečný a benigní nádor vytvořený z tukových buněk). Kůže nad touto koulí má známou barvu a lze ji snadno složit, ale samotná formace má jasné hranice.

Je to důležité! Wen může postupně růst, což způsobuje bolest. Můžete ji odstranit pomocí chirurgů.

Aterom

Také na kůži rukou se může objevit koule, která se snadno zaměňuje s wen - ateromem. Aterom je cysta (blokovaná mazová žláza). Zevně se těsnění podobá malé kulaté kouli se znatelnými obrysy, což je kožní maz, nahromaděný v kapsli mazové žlázy. Takové pečetě se časem rozněcují a mohou zhasnout, takže je třeba je včas odstranit pomocí chirurgického zákroku.

Uzly na kloubech

Pokud má člověk artritidu nebo artritidu, je zcela očekávaný výskyt uzlin na kloubech. Externě se jedná o malé, pevné a tvrdé uzly, které lze vyléčit podle pokynů lékaře.

Condylomas, papillomas a bradavice

Tyto těsnění mohou mít odlišný tvar (kulatý, podlouhlý) a velikost, barvu (žlutou, pevnou nebo hnědou) a povrch (šupinatý nebo hladký). Mohou být způsobeny hormonální poruchou, mechanickým poškozením nebo virovou infekcí, která vstoupila do těla.

Papilomy a bradavice mohou být umístěny kdekoli na těle bez důvodu a jsou často zcela bezpečné. Je-li bradavice nalezena na rukou nebo na prstech, pak se není čeho bát, protože je neškodná a existuje dost speciálních prostředků a populárních metod, jak ji odstranit.

Vředy a záněty

Pokud se na kůži objeví mnoho tuleňů, mohou být způsobeny infekcí, která vstoupila do těla:

 • Staphylococcus - tato bakterie může způsobit hnisání. Zpočátku se kůže změní na červenou, po které se na ní objeví různá těsnění. Onemocnění je často doprovázeno vysokou horečkou a vyžaduje okamžitou léčbu.
 • Erysipelas - rychlé šíření tuleňů a šišek po celém těle.
 • Celulitida - hnisavý zánět podkožní tukové tkáně.
 • Carbuncles a vředy - těsnění, která se vyskytují při poškození mazových žláz nebo vlasových folikulů.

Je to důležité! Pouze chirurg je schopen se s těmito problémy vypořádat, takže pokud se takové pečetě objeví, měli byste okamžitě jít do nemocnice.

Kuličky na nohou

Ženy obvykle trpí tímto problémem;

 • Nevhodné nebo těsné boty, které narušují krevní oběh a poškozují klouby.
 • Křečové žíly
 • Zánět tukové tkáně a krevních cév, což vede k erythema nodosum.

Kýla

Nádor, který se tvoří v blízkosti pupku, na vnitřním povrchu stehna nebo v tříslech je kýla. Při pohmatu připomíná měkký a velmi bolestivý míč. Důvodem vzniku kýly je vyhození vnitřních orgánů ven ze slabých míst břišní stěny, když visí nitroděložní tlak.

Maligní nádory

Taková onemocnění jsou vzácná, ale jsou velmi nebezpečná a vyžadují okamžitou léčbu. Nejprve vypadají jako malý uzlík, který začíná růst a rozvíjet se. Symptomy maligního tumoru jsou následující:

 • Těsnění je při mechanickém namáhání neaktivní.
 • Krvácení a soudržnost s pokožkou.
 • Dynamický vývoj a růst nádorů.
 • Nárůst v nejbližších lymfatických uzlinách.
 • Nedostatek jasných hranic vzdělávání.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde