Alexandrit je unikátní a drahý minerál, který patří mezi druhy chrysoberylu. Tento drahokam patří drahým kamenům, zatímco nemusí být řezán ani inzerován, jak je každému známo. Kámen má jedinečnou a hlubokou historii. Kromě toho, alexandrit je kámen, který má úžasné léčivé a magické vlastnosti, stejně jako originální barva, která se může lišit v závislosti na osvětlení. Tento kámen je vzácně nalezen v přírodě, a proto je považován za jeden z nejcennějších a exkluzivních minerálů.

Stojí za zmínku, že alexandrit má poměrně malou historii, protože byl poprvé objeven v roce 1832, nicméně, to bylo pak zvažoval, že je to druh smaragd. První vytěžený kámen byl věnován Alexandru Druhému (budoucí ruský car) v roce 1834 pro jeho šestnáct let.Není těžké odhadnout, že vzácný minerál byl pojmenován po ruském monarchu. Na základě toho byl alexandrit symbolem síly, síly a síly. Lidé věřili, že to byl tento kámen, který ochránil vládce před mnoha pokusy, proto alternativní název minerálu je Imperial Stone.

Proč se Alexandrit nazývá kámen vdovy

Pověst minerálu, který dává sílu a sílu, byla zkažena během první a druhé světové války. V té době ne každá žena měla štěstí, mnozí museli pohřbít své manžely, kteří zemřeli na bojišti. Jak víte, vdovy nosily amulety nebo šperky s alexandritem. Od té doby do dnešního dne na území Ruska se alexandrit označuje jako vdovský kámen, symbolizující osamělost, smutek a smutek.

Lidé věřili, že kámen je schopen varovat před smrtí blízkých, měnit barvu ze zelené na fialovou nebo červenou, takže alexandrit je předzvěstí neštěstí a osamělosti. Také naši předkové byli přesvědčeni, že tento drahokam lze nosit pouze ve dvojicích. Alternativní jména pro kámen jsou Ural Chrysoberyl (jak to je těženo v Urals) nebo ruský oděv kámen (jak to může předpovídat budoucnost). Nyní je „špatná sláva“ minerálu zapomenuta, o čemž svědčí něco jako alexandritická svatba (45. výročí).

Popis, typy a cena alexandritu

Jak již bylo zmíněno, alexandrit je kámen, který je typem chrysoberylu. Základem chemického složení - vanadu, železa a chrómu - poskytuje jedinečnou barvu kamene, přítomnost poslední chemické látky. Alexandrit není bezbarvý, ale průhledný kámen, jehož klasická barva je zeleno-modrá, existují však hnědé, žluté a olivové barvy.

Obecně platí, že odstín minerálu závisí na tom, kde se vyrábí. Například, ruský kámen je nejúžasnější, protože má klasickou barvu, která se pod umělým světlem mění na karmínovou nebo fialovou barvu. Minerál těžený v Africe nebo Brazílii má hnědou zlatou barvu, která se mění na červenou. Tvorba kamene se vyskytuje v křemenných skalách, zelených a ultrakytných horninách.

Jelikož alexandrit je vzácný minerál, jehož zásoby v přírodě jsou téměř vyčerpané, není neobvyklé vidět takovou věc jako falešný drahokam. Obecně, kámen je aktivně těžen na Srí Lance, v Brazílii a afrických zemích, nicméně, nejcennější minerál je v Ural. Vzhledem k tomu, že kámen má vysoké náklady, a je stále těžší najít, klenotníci začali používat vložky z umělého kamene vytvořené pomocí inovativních technologií. Syntetizovaný kámen může také změnit barvu, ale je několikrát levnější.

Umělý minerál nemá žádné vady, které může mít přírodní kámen, proto je téměř nemožné je navenek odlišit od originálu. Hlavní výhodou umělých kamenů v jejich nízké ceně, zatímco oni mají překvapivě atraktivní vzhled. Pokud jde o náklady na alexandrit, záleží na intenzitě, hloubce a stupni obrácení, barvě a místě extrakce minerálu. Konečná cena bude také určovat velikost, čistotu a hmotnost extrahovaného krystalu.

Drahokam Ural stojí asi 30-40 tisíc dolarů. Syntetický minerál je mnohem levnější - $ 500 za 1 karát. Pokud má kámen slabou barevnou intenzitu a malou barvu zpět, pak je jeho cena asi 300 dolarů za karát. Vzhledem k tomu, alexandrite není jen krásné, ale také velmi vzácný kámen, cena řezné minerální není nižší než diamanty, rubíny a smaragdy. Současně, alexandrite šperky není tak jednoduché, protože jsou všechny exkluzivní a nemají kopie. Kámen je často kombinován s diamantem a jako kov je vybráno zlato nebo platina.

Léčivé vlastnosti alexandritu

Předpokládá se, že alexandrit má jedinečné léčivé účinky, proto se aktivně používá v alternativní medicíně v orientální medicíně. Například, v Indii, alexandrit je kámen zdraví a dlouhověkosti, který má silnou energii. To je také věřil, že minerální může ovlivnit oběhový systém, stabilizovat jeho práci a očistit krev.

Další léčivé vlastnosti minerálu:

 • Zlepšuje práci trávicího traktu.
 • Pozitivní vliv na krev a oběhový systém.
 • Chrání tělo před negativními vnějšími faktory.
 • Příznivý vliv na endokrinní a nervový systém.
 • Používá se k léčbě alkoholu a drogové závislosti.
 • Eliminuje malomocenství, svrab a jiné nemoci.
 • Stabilizuje slezinu, slinivku a játra.
 • Zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním.
 • Povzbuzuje a normalizuje stav mysli.

Alexandrit a jeho magické vlastnosti

Jelikož alexandrit mění barvu v závislosti na světle a intenzitě, je považován za ztělesnění lásky a žárlivosti. V zemích Východu slouží minerál jako symbol blaha a štěstí, prosperity a dlouhého života. To je také věřil, že kámen předpovídá budoucnost, změny, problémy a důležité události, chrání uživatele před negativní. Šperky s alexandritem mohou normalizovat práci nervového systému, udržet dobrou náladu a naplnit osobu energií.

Magické vlastnosti minerálu:

 • Zmírňuje deprese a únavu.
 • Dejte štěstí v hazardních hrách a zábavě, přilákejte materiální pohodu.
 • Přináší klid a klid, rovnováhu.
 • Dodává energii a důvěru.
 • Chrání člověka před problémy a obtížemi, což ho činí stabilnějším a silnějším.
 • Prodloužit život, zlepšit zdraví.

Kdo je vhodný pro alexandrit na znamení zvěrokruhu

Za prvé, je třeba poznamenat, že alexandrit je kámen silných a mocných lidí, takže to není vhodné pro lidi se slabou povahou. Pokud věříte astrologům, nejlepší klenot je spojen se zvěrokruhu vodního prvku as prvky Země. Amulety s tímto klenotem mohou nosit následující znamení zvěrokruhu: Štír, Ryby, Vodnář a Blíženci, protože jim dá štěstí.

Minerál je nejlépe kombinován s Beranem a Taurem, protože to povede k silným a sebevědomým osobnostem k úspěchu, což zajistí materiální blahobyt a úspěch v láskyplném úsilí. S ohledem na kontraindikace, kámen se nedoporučuje nosit takové známky zvěrokruhu: Panna, rakoviny a Střelce. Předpokládá se, že alexandrit oslabí jejich energii, učiní je slabými a zranitelnými a také přitáhne neštěstí a neúspěchy.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde