Pro milovníky rostlin bude lunární kalendář pěstitelů květin velkou pomocí. Vědci a zkušení pěstitelé květin si už dávno všimli, že intenzita a pompéznost kvetení závisí na fázi měsíce. To lze použít pro plánování výsadby, prořezávání a dalších kroků péče o rostliny.

Vliv fází měsíce na rostliny

Měsíční cyklus se skládá z 28 dnů a je tvořen několika fázemi. Každá z fází závodu má zvláštní charakter. Aby bylo možné využít tohoto faktoru, lidé vytvořili lunární kalendář pro pěstitele květin, zahradníků a zahradníků.

Rostoucí Měsíc

Na rostoucím měsíci můžete nejčastěji pozorovat aktivní růst rostliny od kořene. Nový měsíc pomáhá tvořit základní část. Během tohoto období, listy rostou dobře, pupeny jsou tvořeny a stonek je kreslen. Na rostoucí měsíc je dobré zasadit květiny s rychlým růstem a svěží barvou. Pokud si vyberete cibulovité a hlízovité rostliny pro výsadbu, pak byste neměli očekávat dobrý růst - kořenový systém je v této době neaktivní.Také neúspěšné bude prořezávání a zkrácení stonků a větví. Bohaté zavlažování bude velmi užitečné.

Ubývající měsíc

Ubývající měsíc aktivně ovlivňuje vývoj kořenové části rostliny. Současně během této doby je kořen citlivý na poškození a nesprávnou péči. Nyní je hnojivo zavedené do půdy dobře vstřebáváno, kontrola plevelů je účinná. Také stojí za to je pěstování luštěnin, hlíznatých a cibulovitých rostlin.

Nový měsíc

Na novém měsíci rostliny nevykazují žádnou aktivitu. Proto výsadba nebo sbírání semen v tomto období nestojí za to - budou klíčit na dlouhou dobu, nebo nebude klíčit vůbec. Také se nedoporučuje transplantaci květin do země a dokonce kultivovat půdu.

Úplněk

Tento den je optimální pro aplikaci hnojiv, odstraňování plevelů a hubení škůdců. Také den je dobrý pro sběr semen.

Lunární měsíční kalendář 2019 pro květinářství

Ledna

V lednu lze provést přípravné práce: zlepšit území, tvořit záhony, přinést do života nové nápady pro zahradní kompozice. V posledních 10 lednových dnech můžete provádět transplantaci vnitřních rostlin. Jedná se o období klesajícího měsíce, které dobře ovlivní růst květů. Také v této době můžete zasít semena pro sazenice. Období vhodné pro výsadbu hlíz, cibulí a kořenových plodin.

Únor

V únoru pokračují přípravy na akci. Příznivé dny pro výsadbu semen na sazenici spadají na 6-13 čísel. Ve stejném období můžete zasadit rostliny, které se vyznačují dlouhým obdobím růstu. Po 20. dni stojí za to pěstovat cibulové plodiny a pokračovat v transplantaci pokojových rostlin.

Březen

První měsíc jara je ideální pro přípravu sazenic květin s dlouhým vegetačním obdobím. Může to být astry, měsíčky, karafiáty a podobné květy. Od 7. března můžete začít sázet semena na sazenice a pokojové rostliny. Nejlepší dny pro to bude 7., 10. a 12. března. Jakákoliv práce na zahradě a s domácími květinami je lepší, aby se nedělo 6 a 21 - to jsou nepříznivé dny pro takové manipulace.

Duben

Tento měsíc bude znamenat začátek aktivního zahradnictví. Na rostoucí měsíc se doporučuje zasadit semena a sazenice do země. Od 6. dubna do 12. dubna můžete zahájit výsadbu. Můžete zasadit zelení pod film, sazenice tvořil v této době, květy s aktivním růstem. Po 20. dubnu je čas vylodit hlízovité a cibulovité kultury.

Květen

V květnu budou sazenice, vysévané v únoru, připraveny k výsadbě v zemi. Ale na začátku května, je lepší, aby se do půdy: hnojení a všechny druhy optimalizace. 5. května v novém měsíci je lepší opustit jakoukoli práci s květinami. Od 6. do 18. května můžete zahájit aktivní akce. Přinesou očekávané výsledky.

Června

V červnu každý čeká na svěží kvetení a sběr prvních plodů. Na začátku měsíce má klesající měsíc. Během tohoto období můžete dělat plevel, kontrolu škůdců a plevelů. Pokud chcete zasadit bourací rostlinu, pak přistání na klesající měsíc mu pomůže zakořenit. Již 4. června jde měsíc k růstu. Z rostlin vysazených v této době můžeme očekávat aktivní růst. Od 19. června je lepší vrátit se k uvolnění, plení a krmení.

Červenec

Od 18. července se doporučuje transplantovat hlízovité rostliny, které je třeba zasadit. Toto je období ubývajícího měsíce, který zaručuje vynikající míru přežití. Příznivé dny pro péči o květiny budou 3., 11. a 16. července.

Srpen

Druhá polovina srpna je určena pro aktivní a efektivní práci v zahradě. Nyní je dobré zasadit jahody, konvalinky, sněženky a podobné rostliny. Nejlepší dny péče o květiny bude 6., 7. a 8. srpna.

Září

Začátek podzimu zahradníci se používají k přípravě rostlin na zimování. Od 15. září do 22. září je nejlepší pěstovat cibulovité květy. Protože v této době je měsíc v klesající fázi, tyto rostliny se rychle a účinně zakoření.

Říjen

V říjnu obvykle provádějí mulčování půdy, kopání a uvolňování půdy na pozemku, ukrývání trvalek.Ve druhé polovině měsíce můžete dělat sezení a přesazování pokojových rostlin.

Listopadu

V listopadu milovníci květin zcela přeměňují svou pozornost na pokojové rostliny. Můžete také pěstovat zeleně uvnitř. Od 13. listopadu do 20. listopadu je nejlepší hnojit půdu pod kvetoucími rostlinami.

Prosinec

V prosinci je ve světě rostlin klid. Všechny zpomalují růst a metabolické procesy. Stále však vyžadují pozornost. Od 13. do 26. prosince můžete půdu uvolnit a provést obvaz. Další způsoby péče o květiny je lepší použít 3, 5 a 10 čísel.

Tato jednoduchá doporučení, založená na lunárním kalendáři, pomohou pěstovat krásné rostliny, které potěší milovníky květin v bujných barvách.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde