Aventurin je skalní útvar s ohromujícím optickým efektem. Ve struktuře kamene jsou viditelné malé zrnité útvary. Patří do křemenných hornin - skládá se z křemene, částic slídy, hematitu nebo goethitu. Také v něm lze nalézt stopy jiných minerálů. Po leštění má kámen velkolepý lesk. Je to těžké, ale křehké.

Klasifikace aventurinu na půdě

Aventurin je často rozdělen podle barvy a struktury povrchu. Kromě toho se rozlišují různé druhy podle zeměpisné polohy oblasti, kde bylo plemeno nalezeno. V Indii, například, jade je těžen, a ložiska taganaite se nacházejí na jihu Ural.

Velká ložiska aventurinu se vyvíjejí na Sibiři a v pohoří Altaj. Kromě toho je toto plemeno těženo v Brazílii, Rakousku, Coloradu, Austrálii, Chile a Španělsku

Rozdělení podle barvy je následující:

 • hustý kámen bohaté hnědé barvy, který má jednotnou barvu s červeným odstínem;
 • průsvitný minerál s třpytivým zlatým třpytem - třešňový kámen;
 • Med Aventurin - jasný a lesklý minerál s porézní strukturou;
 • růžový minerál s hustou, jemně porézní strukturou a mírným leskem;
 • odolné kameny se zelenou barvou a jednotnou texturou;
 • pruhovaný aventurin vyslovil zlaté pruhy umístěné chaoticky;
 • červené a bílé aventurine - světlé okrasné kámen s třešňové skvrny a pruhy na bílém pozadí;
 • modrá třpytivá skála připomíná vesmír.

 

Barva a optický efekt kamene závisí na nečistotách obsažených v křemeni. Pokud je kámen růžový, hnědý nebo žlutý, pak obsahuje hodně slídy a černá a třešňová barva rozdávají velký podíl hematitu.

Každá z nich může být falešná. Nejčastěji se ve skle opakuje textura kamene. Vypadá to velmi spolehlivě, takže při nákupu výrobku s tímto kamenem byste měli být obzvláště opatrní.

Hodnota kamene a magické vlastnosti

Esoterické vědy milují aventurin. Důvodem je mocná energie jakéhokoliv kamene. Samotné plemeno je proměnlivé ve svém vlivu a tajemné. Astrologové jsou přesvědčeni, že toto je kámen lásky, který může probudit a posílit pocit náklonnosti. Aby nedocházelo k oběti „rozmaru“ proměnlivého kamene, mělo by být nošeno ve fázích, zaměřených na fáze Měsíce. Nejjednodušší způsob, jak nosit šperky týdně s přestávkou po čtrnácti dnech. Využijte také minerální opalování a koupání v teplé vodě alespoň jednou měsíčně.

Pro léčebné procedury se aventurin používá ve formě masážních míčků. Toto je doporučení od východních léčitelů. V této formě je kámen schopen zlepšit fungování srdce, zlepšit vidění a léčit nervový systém. Podle lithoterapeutů je aventurin schopen stabilizovat tlak a bojovat s alergickými reakcemi. Aventurin může přinést hmatatelné výhody těm, kteří trpí problémy s vypadáváním vlasů.Aventurin má specifické magické vlastnosti. Mystickým způsobem povzbuzuje, posiluje emoce a zvyšuje smyslnost. Kreativní lidé uznávají produkty s aventurinem jako nekonečný zdroj inspirace. Bohužel se může stát překážkou v práci pro ty, kteří potřebují maximální řešení při řešení problémů. Kámen je schopen přilákat bohatství a pohodu. V každém případě přesvědčení v takových supervelmocích dá svému majiteli důvěru ve své schopnosti.

Mezi terapeutickými vlastnostmi aventurinu je také důležité zdůraznit schopnost vyrovnat metabolismus a stimulovat očistu těla. Můžete také léčit oběhový systém a zabránit tendenci tvořit krevní sraženiny. Pokud je zranění, pak aventurin pomůže snížit bolest.

Ti, kdo nosí aventurin na těle, si všimnou zlepšení kůže. Přináší úlevu od ekzémů, kožních vyrážek a akné. To je také věřil, že Aventurine pomáhá v boji proti bradavic. Pokud nosíte kámen kolem krku ve formě korálků, můžete rychle zvládnout nachlazení a průdušku. Kromě toho se můžete spolehnout na úlevu od gastrointestinálních onemocnění.

Jak aventurin je spojován se znamením zvěrokruhu

Aventurin se cítí lépe než sám v rukou vodních a zemských znamení:

 • Rakovina;
 • Ryby;
 • Štír;
 • Býk;
 • Kozoroh;
 • Panna.

V souladu s tím projevuje své vlastnosti nejlepším způsobem pouze v kontaktu s těmito lidmi. Váhy, Aquarius a Blíženci budou schopni vyřešit své srdeční záležitosti tím, že nosí tento kámen na těle.

Nepříznivý výsledek může ukončit spojení aventurinu a prvků ohně tváří v tvář Leovi, Beranovi a Střelci. Toto je kvůli skutečnosti, že magické vlastnosti křemene jsou přímo spojené s fázemi měsíce. Proto je aventurin považován za proměnlivý kámen.

Taurus, Panna a rakovina dostanou od aventurinu mnoho výhod. Nosit tento kámen pro ně znamená především zlepšení zdraví. Panny ve společnosti s tímto minerálem se stávají smyslnější a měkčí. Kámen jim pomůže zlepšit práci smyslů a zvolit správný způsob řešení současných problémů.

Přistál a smutný oblek Taurus modrý Aventurine. Pomáhá být více zasněný a duchovně vyvýšený. To napomáhá navázat milostné vztahy a cítit skutečnou chuť romantiky, kterou Býk mohl číst pouze v knihách.

Požární znaky mohou při kontaktu s aventurinem značně trpět. Výsledkem budou finanční ztráty a frustrace v životě. Lvi, Střelec a Beran budou cítit plnou sílu fatalismu a cynismu osudu vůči nim a jejich rodinám. Takové zhoršení negativních emocí povede k hysterii a špatné náladě. Rakoviny, Scorpios a Pisces budou moci cítit prudký nárůst energie z kamene. Tyto značky budou účtovány sebedůvěrou a vytrvalostí přesně tam, kde je to požadováno.

Obecně je kámen vhodný pro ty, kteří milují a čekají na změnu v životě. To je způsob neustálého experimentování a náhlých změn scenérie. Výjimkou budou nervózní osoby, které nemají dostatečnou pevnost ducha.

S těmito informacemi můžete získat nejen estetické potěšení z okrasného kamene, ale i skutečnou pomoc v záležitostech a léčbě.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde