Je těžké říci, který pták je největší na světě. K tomu vyberte jedno z mnoha kritérií. Jako výsledek, tam je ještě žádný objektivní odhad: jeden pták má větší rozpětí křídel, jiný je delší od koruny ke konci tlapek, třetí váží nejvíce.

Největší pták na světě podle ornitologů

Stále chci začít s uvedením největšího létajícího ptáka v historii planety. Nazývá se argentavis majestátní. To existovalo před 5-8 milióny roky v čem je nyní Argentina.

Obří pták byl ve tvaru sokola a měl rozpětí křídel až 8 metrů. Délka těla obra byla 1,8 metru s průměrnou hmotností 78 kilogramů. To je věřil, že argentavis byl dravec a jedl malá zvířata. Vybral si oběť z výšky svého letu a zaútočil ze vzduchu.

Mezi živými druhy je v žebříčku na prvním místě africký pštros z rodiny pštrosů. Pták také zvítězil v dalším žebříčku: jeho oči jsou vzhledem k velikosti hlavy největší z těch, které existují na Zemi.Pštros má navíc vynikající výšku 2,8 metru a hmotnost asi 175 kilogramů.

Pokud překládáte vědecký název tohoto druhu, zní to jako "velbloud vrabec". Neschopnost létat ptáka kompenzuje vynikající schopnosti běžce. Maximální rychlost, kterou pštros vyvíjí, je 70 kilometrů za hodinu.

Tělo ptáka je pokryto hustým opeřením, zatímco hlava a nohy jsou zcela holé. Tento zázrak můžete vidět v suchých oblastech Afriky a na Středním východě. Mnoho zoologických zahrad nabízí svým hostům také setkání se zástupci tohoto druhu.

V případě nebezpečí, pštros utíká, s každým krokem má délku až 4 metry. Rovněž může drasticky změnit směr pohybu bez zpomalení rychlosti pojezdu.

TOP největší ptáci v přírodě

Kromě uznávaných obrů, kteří byli diskutováni výše, stále existují stovky velkých ptáků žijících na světě, kteří jsou ve svém vlastním způsobu vítězství. Mnozí z nich, vzhledem ke své výšce, mohou být nebezpečím pro člověka. To je způsobeno přítomností ostrých, silných zobáků a silných nohou s drápy.

Barred Owl

Tento pták je jen jedním z těch, kteří mohou být pro člověka nebezpeční. Vypadá jasně a má nadýchané peří na těle. Pestrá sova je dravec, který žije v bažinách v jižních Spojených státech amerických.

Rozpětí křídel opeřené dosahuje 1,2 metru a hmotnost je asi 1,5 kilogramu. Pták jí malá zvířata, která útočí ze vzduchu. Sova pilně hlídá své území. Pokud na něj někdo vnikne, může pták zaútočit. Obvykle útočí na vetřelce, táhne se na něj a snaží se ji poškodit zobákem. Výsledkem mohou být hluboké krvavé rány, proto se doporučuje přistoupit na území naklápěcího brnění v přilbě.

Red-tailed Hawk (jestřáb červený) \ t

Je to nejznámější a největší druh jestřábů. Žije v oblastech s malými lesy, parky a prériemi. Pták váží až 2 kg, rozpětí křídel dosahuje 1,5 metru.

Káně staví hnízda na korunách stromů a pečlivě je hájí. Pokud při stavbě hnízda člověk vstoupí na území, pak sokol s největší pravděpodobností útočí. Traumatizuje oběť obrovskými drápy. Z tohoto důvodu, ve státě Connecticut, jsou venkovní sportovní nadšenci přesunuty do sálů po dobu hnízdění bzučáků.

Crow-whistler nebo zpěv černohrdlý (australská straka)

Havranský píšťalka je blízký příbuzný havranů a havranů, které se používají v našem pásu. Také jeho příbuzní jsou členy rodiny Shrikes. Tito ptáci obvykle zahrnují suchozemské bezobratlé v jejich menu. Rozpětí křídel zpívající vrány dosahuje 1 metr. Chránit jeho území, takový havran může úmyslně ublížit nezvaný host, zda to je jiný pták nebo osoba. Historie dokonce zaznamenala úmrtí, když tito velcí ptáci způsobili nebezpečné zranění s zobákem, drápy a křídly na hlavě a tváři osoby.

Sněžná sova

Bílá sova může být vidět v senzačním filmu o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi. Je to nejsevernější pták na světě. Žijí a chovají se v blízkosti polárního kruhu. Nejsou zmateni teplotou asi - 50 stupňů Celsia. Výška tohoto druhu dosahuje půl metru a rozpětí křídel je 1,2 metru. Sovy mohou vážit až 2,7 kg.

Ptačí hnízda vypadají jako klouzačky nezpevněného sněhu na zemi pokryté vegetací. Pokud se k nim dostanete příliš blízko, sova bude spěchat k útoku a snaží se zranit hlavu a obličej ostrými drápy a silným ostrým zobákem. Ti, kdo se dostali pod takovýto útok, by měli zakrýt své tváře rukama a spěšně ustoupit z bojiště.

Černý zobák loon (Velká severní Loon)

Loon je jedním z nejprimitivnějších druhů ptáků na Zemi. Mohou se pochlubit dlouhou historií tohoto druhu, která trvá od raného vývoje. Nejčastěji se Gagar nachází v blízkosti jezer, v tajze, v lesích s mírným podnebím a arktickou tundrou.

Potápěči jsou stěhovaví ptáci, kteří odlétají v zimě blíže místům s teplým klimatem.Stráví zimu v zátokách na severní polokouli. Průměrný loon váží 5 kilogramů. Jejich zobáky a drápy jsou ostré a dostatečně silné, aby způsobily značné poškození lidského těla. Podlouhlý zobák je schopen proniknout rybím tělem, což je velmi užitečné při lovu. V uplynulých letech, populace zředila znatelně kvůli znečištění jezer.

Vousatý muž (Lammergier)

Jméno ptáka se překládá jako sup lovu jehňat. Jehňata však nejsou hlavní částí potravy obra, pokud zvíře není tak slabé, že se stává snadnou kořistí pro krk. Zástupci tohoto druhu jsou rozhodně dravci.

Supy dávají přednost pevné potravě, která je hozena shora, aby se rozemlel. Milují také kostní dřeň, která je extrahována z kostí odebraných supy mrtvých těl. Podobně, vousaté supy produkují želvové maso, upustit je z výšky.

Každý pták v seznamu je svým způsobem jedinečný. Nejen velká velikost přitahuje pozornost. Zvláštnosti chování, lokalita a charakter dělají všechny tyto druhy zvědavý k birdwatchers a jiným učencům v příbuzných oborech.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde