Jarní prázdniny jsou pro žáky nejvíce očekávaným časem. Dlouhé a napjaté třetí čtvrtletí je velmi únavné, takže zasloužený odpočinek je pro děti prostě nezbytný.

Pro absolventy je to čas pro malý odpočinek před rozhodujícím průlomem v přípravě na Jednotnou státní zkoušku a OGE, a pro žáky jarních škol pro základní školu možnost spát o něco déle a dělat venkovní hry v čerstvém jarním vzduchu.

Mnohé okolnosti zasahují do vzdělávacího procesu mnoha vzdělávacích institucí, které mohou výrazně zkrátit dobu dovolené nebo dokonce připravit studenty o odpočinek.

Kolik školáků bude mít odpočinek během jarní prázdniny 2018

Podle federálního zákona „Vzdělávání Ruské federace“ má každá vzdělávací instituce právo rozhodovat o tom, jak se budou žáci zapojovat - v čtvrtletích nebo trimestrech a určovat podmínky prázdnin pro studenty. Na základě této lhůty a délky prázdnin.

Délka tří čtvrtin je 10 týdnů pro studenty ve 1. a 11. týdnu pro studenty ve 2. - 11. ročníku. Toto období je stanoveno školskými úřady na federální úrovni a má doporučující charakter.

Krajské školské úřady stanoví na základě specifik školy, klimatických podmínek harmonogram dnů bez škol. Tyto pokyny jsou zase určeny k seznámení ředitelů škol, kteří na ně mohou provádět vlastní úpravy. Obecný harmonogram jara a všech ostatních svátků, které by byly závazné pro popravu v celé zemi, tak neexistuje.

Délka dovolené závisí také na regionu. V severní části země, takzvaně „na zemi“, je lepší vědět, kdy je lepší zajistit odpočinek dětí na základě povětrnostních podmínek a epidemiologické situace.

Termíny jarní prázdniny doporučené federálními školskými úřady jsou od 24. března do 1. dubna 2018.

Ve městech federálního významu se tato data mírně liší. V Moskvě začnou jarní prázdniny pro studenty středních škol 1. dubna a končí 8. dubna v Petrohradu - dovolená bude trvat od 24. března do 1. dubna.

Jarní prázdniny pro školy s trimesterovým vzdělávacím systémem

Malá část škol v Rusku si vybrala hlavní trimesterový vzdělávací systém namísto obvyklého systému ve čtvrtfinále. V těchto školách jsou svátky poskytovány na konci a uprostřed trimestru. Dovolená žáků těchto škol se shoduje se čtvrtletím pouze v létě av novém roce. Termíny jara a podzimních svátků se značně liší.

Většina škol zapsaných do systému trimestru se nachází v Moskvě a v Moskevské oblasti. Pro rodiče je mnohem snazší kontaktovat školství a zjistit přesný termín začátku jarní prázdniny v konkrétní škole.

V roce 2018 jsou doporučené jarní prázdniny pro trimesterový tréninkový systém:

  • 18. - 25. února - odpočinek na konci zimního trimestru
  • 8. - 15. dubna - oficiální jarní prázdniny

Co může ovlivnit dobu trvání jarní prázdniny

Školy často organizují další prázdniny pro žáky, což může mít vliv na délku oficiálního jarního prázdnin nebo jejich zrušení. Existuje několik důvodů:

  • nízká teplota vzduchu - tradiční zimní mráz je pro mnoho studentů skutečnou radostí. Když je teplota vzduchu pod 25 stupňů pod nulou, třídy pro studenty základních škol jsou zrušeny, na 28 stupňů pro studenty středních škol a pro studenty do 30 stupňů pro starší studenty. V takových situacích fungují krajské úřady s výrazem „podle uvážení rodičů“, proto ani na - 20 stupňů mnoho studentů nenavštěvuje školu.
  • nízká teplota ve vzdělávací instituci - špatně vytápěné učebny, kde teplota vzduchu nezvýší nad 18 stupňů, nejsou vhodné pro výuku. V tomto případě jsou lekce zrušeny, dokud není v kancelářích dosaženo příjemné teploty.
  • karanténa - jaký akademický rok málokdy bez notoricky známé karantény. Překročení prahové hodnoty výskytu může být deklarováno v konkrétním okrese, městě, škole nebo třídě. Třídy jsou zrušeny, pokud výskyt ARVI nebo jiných katarálních onemocnění překročí 25% z celkového počtu studentů.

Tyto faktory mohou ovlivnit dobu trvání jarní prázdniny. Některé školy dokonce zruší odpočinek pro žáky, aby „dohnaly“ kurikulum. Vyjasněte si přesný termín jarního prázdnin od vedení školy. Tyto informace jsou zpravidla zveřejňovány na oficiálních internetových zdrojích vzdělávací instituce nebo sdělovány rodičům třídními učiteli.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde