Možnosti zavedení vnitřních příček v interiéru dostatečně velkého počtu. Mohou vypadat jako stěna a mohou jen polozónový prostor nebo provádět čistě dekorativní funkci. Nejčastěji se však používají jako prostorové zóny. Nabízíme více informací o zajímavých možnostech interiérových příček.

Výběr materiálu

V závislosti na funkčních vlastnostech vnitřních příček je vybrán jeden nebo jiný typ materiálu. Zvažte hlavní typy, jejich technologické vlastnosti, výhody, nevýhody a cenový segment.

Vnitřní příčky jsou vyrobeny z těchto materiálů:

 • sádrokartonové desky;
 • cihla (dutá, plná, keramická, slínek);
 • skleněné tvárnice;
 • pórobetonové bloky;
 • sklo;
 • hliněné bloky;
 • polykarbonát;
 • akrylové;
 • strom
 • kov;
 • kombinace různých materiálů.

Cihla

Příčky v podobě zdí, z cihel (pevné, slinky nebo duté), jsou nejobtížnější.Jejich životnost a zvuková izolace je bezkonkurenční.

Pevné cihly poskytují možnost montáže masivních polic a skříní. Je možné upevnit různé konstrukce na příčky z dutých cihel, ale upevňovací prvky by měly být více vyztuženy, protože je zde možnost pádu do prázdného prostoru.

Konstrukce slinku a tradiční cihly má poměrně velkou hmotnost, protože by měla být montována pouze na místě betonové podlahy. Doporučuje se konzultovat s odborníkem, ale stejně tak je tato práce časově náročná, poměrně nákladná a vyžaduje další zpracování (omítky, tapetování nebo malování). Slinuté příčky, zpravidla nejsou omítnuté, využívají dekorativní efekt v původní podobě.

Rychlejší a levnější než výstavba vnitřních příček z tradičních cihel bude jejich montáž z keramických materiálů o tloušťce 11 cm, která odolá sklopným policím a skříňkám, ale při montáži je nutné použít pružné fonty speciálně pro porézní cihly.

Skleněné tvárnice (luxusní)

Přepážka skleněných bloků přenáší světlo do různých částí místnosti. Takové zařízení je dostatečně pevné, trvanlivé a trvanlivé; Často se jedná o výrazný dekorativní akcent a stylistický prvek výzdoby interiéru.

Pórobetonové tvárnice

Vysoce relevantní materiál pro levnou a rychlou výstavbu příček. Jeho hlavní výhodou je vysoká flexibilita při vytváření povrchů různých tvarů. Na rozdíl od cihel má meziokenní přepážka z pórobetonu nízkou zvukovou izolaci.
Bloky ceramitu
Příčky z tohoto materiálu se snadno staví. Mají dostatečnou pevnost pro závěsné skříně, police. Výrobky z expandovaných hliněných bloků jsou odolné, odolné proti opotřebení a dokonale absorbují zvuk.

Vnitřní sádrokartonové příčky

Sádrokartonové konstrukce příznivě ovlivňují mikroklima v místnosti. Jsou schopny dodávat a absorbovat vlhkost obsaženou ve vzduchu. Takové příčky jsou postaveny rychle, nepotřebují omítky - stačí natřít klouby.

Nevýhodou sádrokartonových stěn je, že nevydrží těžké předměty. V případě potřeby musí být upevňovací prvek uvnitř konstrukce a upevněn na kovové profily. Další nevýhodou sádrokartonu - nízká rázová houževnatost.

Strom

Dřevěné příčky různých modifikací mohou být jak drahý produkt, tak i velmi nízká cena - záleží na typu dřeviny. Ale prvky dřeva v interiéru vždy vypadají luxusně a vznešeně, přinášejí pohodlí, teplo přírody a dotek jedinečnosti.

Sklo

Sklo pro příčky se používá v případě, že je nutné jasné zonování s šířením světla ve všech funkčních oblastech. Obecně neprůhledné nebo průhledné přepážky z extrémně červeného a bezpečného pro lidské tvrzené sklo.

Design interiéru s laserovým gravírováním, fotografickým tiskem, kresbou nebo vitrážemi bude vrcholem vašeho interiéru.

Kombinace materiálů

Nejčastěji používanými kombinacemi materiálů při vytváření příček jsou skleněné vložky v dřevěném nebo kovovém rámu.

 Vnitřní příčky: design a funkčnost

Rozdělovač

Vynikající kombinace estetiky a funkčnosti - použití stojanu jako přepážky. Tento krásný kus nábytku a velkolepý skladovací systém také zóny místnosti. Výhodou tohoto provedení je, že může být stejně pohodlné použití na obou stranách rozděleného prostoru.

Obrazovka oddílu

V tomto případě se mezi silné podpěry vyrobené z takového materiálu, jako je dřevo, kov, cihla, připevňují méně odolná plátna - tzv. Síta. Přispívají k lehčímu provedení designu a dávají interiéru zvláštní kouzlo a dotek exkluzivity.

Krb

Tento design je moderním a dokonce velmi populárním řešením pro interiér i přesto, že je nákladný, a to jak z hlediska času, tak i nákladů. Příčka ve tvaru krbu je velmi podobná obvyklé variantě příček, protože její šířka je dostatečně velká pro uspořádání komína a vzduchového potrubí.
Takové zařízení se samozřejmě stane originálním prvkem vašeho interiérového designu. Věčný plamen v krbu lze nyní pozorovat z úplně jiných stran.
 
Otočte vnitřní přepážky
 

Otočné přepážky - neobvyklý, ale velmi funkční design. Takové zařízení vypadá jako horizontální žaluzie, které v závislosti na nastavení úhlu natočení vytvářejí odlišnou úroveň blízkosti určité části místnosti.

Příčky pro podporu
 

Rozmanitost vnitřních příček jsou návrhy, které jsou vytvořeny nejen pro účely územního plánování, ale i podpěry pro některý prvek v interiéru. Jsou velmi zřídka pevné, většinou obsahují díry.

Taková přepážka může být podpěrou pro schody a další části schodiště, pracovní desky, konzoly, různé skladovací systémy a dokonce i domácí lavice pro odpočinek.

Dělení na výzdobu

Často se v interiérech můžete setkat s příčkami, které nejsou tak živým plotem, jako kreativní dekorativní prvek. Koneckonců, dnes můžete ztělesnit jakoukoli představivost designéra - to vše záleží na vkusu, koncepčním směru interiéru a finančních možnostech majitelů pokojů.

Řekněte nám o původních příkladech svého domácího designu.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde