Moderní design je stále více funkční. Majitelé se snaží přemýšlet o každém detailu, takže domácí interiér je nejen krásný a stylový, ale také nejspolehlivější, praktický a pohodlný. Množství položek moderního nábytku a technologií tento problém úspěšně vyřeší. Jedním z nich je oddíl oddílů, jehož název již hovoří o jeho dvojí funkčnosti. Taková věc v domě nejen úspěšně zónování prostoru, ale také slouží jako další úložiště pro příslušenství a další potřebné položky.

Regálový přepážka: zřejmé výhody

Konstrukce takového stojanu je poměrně jednoduchá. Tento určitý počet polic, které nemají dveře a zadní stěnu, díky nimž stojan vizuálně neblokuje místnost, vytváří pocit prostornosti. Zaznamenejte si další výhody:

Územní uspořádání

To je skvělá příležitost, aby se prostor jasné, téměř izolované funkční oblasti.A není vůbec nutné instalovat vysoký, téměř dosahující strop, přepážku. Pomáhá vytvořit realistickou iluzi oddělených místností nebo bezpečně pokrývá určitou část místnosti, například když je místo na spaní v prostorném obývacím pokoji.

Spodní stojan vám umožní propustit více světla, prostor je prostorný a volný.

Stupňovité regály by mohly být kompromisním řešením. Jeho vysoká část zpravidla uzavírá přesně ten roh místnosti, který chcete více soukromě.

Pohodlný a funkční skladovací systém

To je hlavní účel regálového přepážky. Tento design umožňuje efektivní využití prostoru, což je velmi důležité pro malé místnosti. Zabírá na malém prostoru, v něm se nachází mnoho doplňků - obrazů, figurek, knih, upomínkových předmětů a dalších věcí, přičemž je k nim z libovolné strany volný přístup. U některých modelů je spodní část přepážky regálu uzavřena a prezentována ve formě krabic. Zde mohou vlastníci skrýt ty věci, které nevyžadují veřejné prohlížení. Tento přístup je nejen skvělou alternativou objemného šatníku, ale také další úsporou místa.

Průhlednost

Průsvitnost regálového oddílu, zónování prostoru, minimálně brání přirozenému osvětlení, což pomáhá šetřit elektřinu. Navíc je takový stojan často vybaven osvětlením, které se zaměřuje na určitou oblast.

Všestrannost

Policový oddíl dokonale zapadá do jakéhokoliv stylu, s výjimkou toho, že výjimka může být pouze klasika nebo Říše. Konstrukce z kovu nebo skla - vynikající řešení pro interiér ve směru high-tech.

Stojan z přírodního dřeva, bíle lakovaný - ideální pro pokoj ve venkovském stylu.

Dostupnost

Výroba takového provedení není z hlediska materiálů a zařízení příliš drahá. Proto je jeho cena pro běžného kupujícího zcela přijatelná.

Trvanlivost a praktičnost

Příčka nemá žádné mechanické části. Nevyžaduje zvláštní péči a bude sloužit po mnoho let.

Dobré zónování

Uveďme několik příkladů funkčního využití dělícího oddílu z hlediska prostorového zónování.

Rackový oddíl v jednopokojovém bytě dvojice s dítětem

V tomto případě slouží stojan jako přepážka mezi dětskou a rodičovskou zónou. Děti mají, i když malé, ale stále své vlastní území, což je důležité při zvyšování nezávislosti a odpovědnosti. Rodiče tak mohou dítě ovládat, aniž by si nárokovali svůj osobní prostor.

Rozvaděč v obývacím pokoji

Ve velkém obývacím pokoji je dělící přepážka skvělým nápadem rozdělit ji na odpočívadlo a studii. V tomto uspořádání můžete pohodlně a snadno umístit vše, co potřebujete pro pracovní knihy, papír, referenční knihy, CD a další příslušenství.

Rozvaděč může sloužit jako funkční výklenek v blízkosti postele, stejně jako oddělený obývací prostor od jídelny ve velké kuchyni.

Regálový přepážka v interiéru školky

Taková stavba v dětském pokoji pomůže definovat hranice hry a studijních oblastí, které dítě dále disciplinují. Interiér mateřské školy bude navíc skvělým místem k uložení školních potřeb a mnoha hraček.

Racková přepážka na chodbě

Poloviční otevřený regál v jednopokojovém bytě může sloužit jako přepážka, která odděluje obytný prostor od vstupní haly. Je dobré, je-li jeho spodní část uzavřena (ve formě krabic na boty) a horní část je otevřená.

Poradenství: mobilní stojan se stane dobrým rozhodnutím pro organizaci prostoru. Díky kolům můžete kdykoliv nastavit zonování místnosti pohybem regálu. Instalované speciální zarážky na kolech ji bezpečně upevňují na jednom místě, takže není důvod se obávat, že se konstrukce bude valit.

Policové přepážky: optimální umístění v interiéru

Chcete-li plně využít výhod tohoto návrhu, je velmi důležité jej správně nainstalovat. V první řadě je třeba věnovat zvláštní pozornost osvětlení. Taková přepážka by neměla rušit přirozené světlo.

Princip ostrova zónového regálu, který zaujímá čtyři podpěrné body (nohy), samozřejmě určuje jeho spolehlivou stabilitu díky vlastní hmotnosti. To je nejdůležitější ukazatel pro instalaci regálové přepážky, zejména v dětském pokoji.

Tip: Věnujte pozornost modelům s nastavitelnými nohami. Tak můžete odstranit nerovnosti podlahové krytiny a vystavit stojan horizontální přesností.

Který předmět ve vaší domácnosti je nejpraktičtější a nejúčinnější? Nebo možná plánujete koupit regálový oddíl?

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde