Palačinky jsou vždy ideální pro nejběžnější snídani a pro prázdninový stůl. Existuje jen málo lidí, kterým se tato delikatesa nelíbí. Ženy v domácnosti se často potýkají s takovým problémem - palačinky se začnou držet na pánvi. Nyní se podíváme na to, jak se s tím vypořádat a co způsobuje problém.

Proč se palačinky drží na pánvi?

Palačinky mohou držet i zkušené ženy v domácnosti. Oni prasknou, když se pokusíte obrátit je, vypálit, držet se na pánvi, i když všechno je děláno podle receptu.

Existuje mnoho důvodů, proč palačinky držet. Mezi nimi jsou:

 • nedodržení receptu;
 • konzistence těsta je připravena nesprávně;
 • poškozený kryt pánví;
 • pánev je dostatečně teplá.

Tyto problémy je nutné důkladně prostudovat. Pak budou vaše palačinky vždycky skvělé.

Nepodařilo se recept

Recept "by eye" používá mnoho zkušených žen v domácnosti. Ukazuje se, že některá složka nemusí stačit, ale některé budou v nadbytku. Některé příklady jsou:

 • velké množství sodovky způsobí, že se palačinky rozbijí, když se je pokusíte převrátit nebo držet na pánvi;
 • palačinky budou bledé a volné s nedostatečným počtem vajec.

Stává se, že při vaření jste se dostali špatně nebo byly v receptu nesprávně uvedeny proporce. Musíte se nějak dostat ze situace a přidat něco do těsta.

Vejce

Pro palačinky je lepící složkou slepičí vejce. Dávají také tuto dezertní pružnost a růžovou. Některé recepty tuto složku vůbec nezmiňují. A pak se palačinky roztrhnou a převrátí. V této situaci přidejte do těsta 2 vejce. Pokud žádný výsledek není, přidejte další.

Po přidání vajec se ukáže, že palačinky jsou krásnějšího odstínu, nebudou tam žádné suché hrany, rychlost smažení bude vyšší.

Soda

V procesu výroby palačinek s kyselým mlékem nebo kefírem se do těsta přidává jedlá soda. Díky této složce je konečný produkt vzdušnější, přebytečná kyselina je odstraněna. Nadbytek sody vede k poklesu lepkavosti - palačinka se neotáčí dobře.

Pokud to přehánějte sodou - vytvořte samostatnou dávku. Nepřidávejte sem sodu. Smíchejte je.

Olej

Palačinky se získávají se speciální chutí a jsou velmi měkké, pokud do těsta nalijete rostlinný olej. Lepení je také sníženo.

Cukr

Dezert může držet se na pánvi jestliže tam je přebytek cukru v těstě. Může se objevit karamelový efekt. Takže není třeba přidávat hodně cukru, je lepší podávat sladkosti do hotového pokrmu.

Nesprávná konzistence těsta

Výsledek závisí do značné míry na konzistenci testu. Silné a husté palačinky se získávají s hustou směsí. Velmi tekuté těsto povede k tomu, že se v procesu odpařování vodních palačinek začne držet na pánvi, bude křehký a suchý.

Přidáním mouky, mléka nebo vody se lze vyhnout problémům. Aby se zabránilo míchání během míchání, musí být mléko a voda teplé. Pokud se ukáže, že tyto přísady jsou horké - chuť palačinek se zkazí.

Konzistence hotového těsta by měla být tenčí než kyselá smetana a hustší než kefír.

Problémy s potažením pánve

Poškozený povlak může být další příčinou problému. Nejčastěji k tomu dochází u staré nebo nové pánve.

V současné době má spotřebitel široký výběr jídel. Pan pro vaření palačinek je lepší zvolit z litiny, hliníku nebo non-stick nátěr. Při použití takového zboží vzniká tenká vrstva tuku. Palačinky v tomto případě nelepte.

Při nákupu nové pánve mohou nastat problémy. Abyste tomu zabránili, měli byste se seznámit s následujícími doporučeními:

 1. Vaření palačinky na nové pánvi lze bezpečně nastartovat po takzvaném „běhu“. Na povrchu se po smažení na pánvi vytvoří mastná vrstva.
 2. Prokalit po koupi. Do něj vložte sůl a zahřívejte ji hodinu v peci nebo na ohni. Po kalcinaci přidejte sůl, namažte její povrch sádlem, tukem nebo olejem.

Po použití je třeba pánev vyčistit, protože to může být další příčinou problému. Pro udržení lepení palačinek dáváme několik doporučení pro čištění pánve:

 1. Pro čištění nádobí můžete použít běžné čisticí prostředky. Po použití misku důkladně omyjte a osušte. Nádobu namažte olejem.
 2. Stop na některé detergenty nestojí za to. Naplňte pánev vodou a nalijte trochu sody nebo soli a nechte ji chvíli na pokoji. Potom omyjte a osušte. Výsledek vás příjemně překvapí.
 3. Doporučuje se používat při mytí pánve, na které se pečou palačinky, měkké houby nebo hadry.

Tvrdé kartáče a železné houby pro čištění pánví jsou zakázány. Je zde vysoká pravděpodobnost poškození povrchu, což je důvod, proč potraviny budou vždy hořet.

 1. Než začnete pracovat, promažte mřížku kouskem nakládané okurky, cibule nebo brambor.Povrch se tak vyčistí a palačinky nebudou hořet.

Nedostatečný ohřev pánve

Připravili jsme těsto a už se nedočkáme začít pečení palačinek. Palačinky se budou držet, když nasypeme těsto na studené pánvi. Musíme znovu umýt nádobí a vyhodit zkažené těsto. Proto musí být tento proces předem připraven.

Před smažením musí být pánev znovu zahřátá. Zpočátku olej nelze použít, zapálit ho a ohřívat, dokud se neobjeví bílý kouř. Nalijte olej a trochu počkejte, aby se dobře zahřál. Pusťte se do pečení.

Po prostudování všech příčin nalepení palačinek na pánev můžete přesně určit, co vám zabránilo připravit si lahodný dezert. Nyní uspějete. Všechny bon appetit!

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde