Středisko Nový Svět na Krymu není známo ani tak pro své pobřeží, jako pro slavnou továrnu na šumivé víno, kterou založil také Golitsyn. Produkty každoročně získávají řadu ocenění za vysokou kvalitu. Kromě toho, Nový svět je stále malebné útesy, zátoky, oblíbené u potápěčů, korálových útesů a výborných příležitostí k procházkám či cyklistice.

Jak se tam dostat

V obci není letiště ani nádraží. Nejbližší jsou umístěny v Simferopolu. Z letiště nebo nádraží na autobusové nádraží, odkud autobus odjíždí do vesnice, můžete si vzít kyvadlový autobus. Náklady na jízdenku na autobus jsou asi 200 rublů. Můžete si také vzít taxi za 2500 rublů.

Je možné se sem dostat autem. Dříve bylo nutné použít trajekt a od května 2018 to může být provedeno mostem přes Kerčský průliv.

Odpočívej v Novém světě bez zprostředkovatelů

Možnosti ubytování v obci velmi mnoho.Kdo chce ušetřit, může si vybrat jeden z penzionů nebo si pronajmout pokoj v soukromém sektoru. Přenocování bude muset zaplatit od 1 do 1,5 tisíce rublů.

Náklady na ubytování v hotelu budou záviset na jeho úrovni. Přenocování ve dvoulůžkovém pokoji zde bude požadováno od 2,5 do 10 tisíc rublů. Zkušení turisté nedoporučují věnovat pozornost počtu hvězd. Doporučují se zaměřit na hodnocení cestujících nebo fotografií pokojů. Stojí za zmínku, že čím blíže k pláži hotel se nachází, tím vyšší jsou náklady na bydlení v něm. Rezervujte si pokoj je lepší v předstihu, protože v hlavní sezoně je šance, že se vám prostě nepodaří najít zdarma.

Ceny za dovolenou v Novém světě

Většina kaváren a restaurací v obci se nachází v blízkosti nábřeží nebo ulic, které jdou na pobřeží. Zde turisté nabízejí pokrmy ukrajinské, ruské a tatarské kuchyně. Večeře s vínem bude stát asi 1500-2000 rublů na osobu. Jíst v kavárně bude stát 800 rublů, a stolování na 300-400 rublů. Všude v obci můžete vyzkoušet pouliční rychlé občerstvení (Lagman, Samsu atd.). Stojí kolem 50-100 rublů.

Rekreanti na pláži jsou vždy nabízeny k nákupu baklava, trubky s kondenzovaným mlékem nebo krevety. Je však třeba mít na paměti, že v teple se to všechno může rychle zhoršit.

Ti, kdo žijí v soukromém sektoru nebo v penzionu, si mohou koupit výrobky na trhu, aby je mohli samostatně připravit. Navzdory vysokým cenám to dopadne levněji než stravování v kavárně nebo restauraci.

Dovolená na moři v Novém světě

Obec se nachází na břehu Zelenaya Bay a Sudak-ústí. Pláže jsou písečné a oblázkové. Oni jsou vždy docela přeplněni, a to zejména během vrcholu svátků. Vstup do moře je většinou plochý, ale v některých místech se nachází poměrně velké kameny. Jediná pláž v Novém světě - centrální. Turisté zde najdou vše potřebné pro pohodlný pobyt - slunečníky, lehátka, šatny, toalety, sprchy, kavárny a širokou škálu plážových aktivit (jízda na banánech, katamarán, vodní lyžování atd.).

Ve vesnici jsou osamocené pláže. Například za molu začíná oblázková pláž, na které je poměrně málo turistů. Malá pláž se nachází v zátoce Robber Bay. I přes svou malou velikost je to velmi krásné. Vstup zde stojí 100 rublů.

Pozornost si zaslouží také Blue Bay. Dříve byla tato místa považována za vyhrazená, takže turisté zde nebyli povoleni. Dnes je vstup otevřen všem příchozím. Cesta zde má překážky, ale malebné krajiny, které se zde otevírají, stojí za to.

Dnes se obec stala velmi populární mezi potápěči. A pro to je vše, co potřebujete. Dříve, místní cesty procházely obchodními cestami a často sem přišly lodě, aby počkaly další bouři. Vraky v těchto dnech nebyly neobvyklé.

V zelené zátoce dnes jsou archeologické vykopávky. Na mořském dně můžete vidět nejen pozůstatky starých lodí, ale i nejrůznější poklady. Vzhledem k tomu, že toto místo je považováno za zónu historického výzkumu, je třeba se předem dohodnout na ponoření.

Během potápění v zálivu lupičů budou mít potápěči možnost vidět síť krasových jeskyní v hloubce 19 metrů. Mezi nimi jsou úzké istémy a labyrinty. Podle legendy se zde v dávných dobách ukrývali piráti, kteří později napadli projíždějící lodě.

Památky a zábava

Ačkoliv Nový svět má skromnou velikost, na prázdniny se můžete podívat. Historie obce je nerozlučně spjata se jménem knížete Golitsyna. A nejzajímavějším místem Nového světa je již dlouho továrna na šumivé víno, kde pravidelně pořádám výlety s ochutnávkou svých výrobků.

Na území panství Golitsyn dnes otevřel Muzeum historie šampaňského.

Neméně populární atrakcí byla Golitsynova stezka, která vznikla skrz skalní útes. Při procházce po stezce budou turisté moci plavat v malebných zátokách a navštívit jeskyni Chaliapin, která dříve sídlila ve skladu šumivých vín a konala koncerty.Náklady na návštěvu tohoto místa je 100 rublů.

Příznivci přírodních zajímavostí stojí za návštěvu reliktní jalovcový háj, mys Kapchik a Mount Falcon a Eagle.

Výhody a nevýhody ostatních

Při výběru místa k strávení dovolené, turisté, v první řadě, věnovat pozornost Recenze těch, kteří již podařilo navštívit jedno nebo druhé místo. Pokud jde o osadu Nový Svět, turisté zde vydávají následující výhody:

  1. Výborné podmínky pro rekreaci s malými dětmi a klidná atmosféra resortu.
  2. Velký výběr zajímavých výletů a obrovské množství krásných míst.
  3. Možnost ochutnat nejlepší šumivá vína místní produkce.

Pokud jde o nedostatky, jsou tyto:

  1. Na pláži není dost zábavy.
  2. Vysoké náklady na bydlení a potraviny.
  3. Menší výběr stravovacích zařízení.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde