Do nového roku 2019 je jich poměrně málo. Říjen a listopad budou bez povšimnutí a v prosincovém zmatku budou dny létat mnohem rychleji než obvykle. Rusové jsou již dlouho zvyklí na to, že jako novoroční dar mají celých 10 dnů bezstarostného odpočinku, na které mají právo strávit na svátcích, zábavě, setkáních s přáteli nebo příbuznými. Nyní je čas postarat se o nadcházející mini-dovolenou, naplánovat a realizovat plány, o kterých jsme snili po celý rok.

Když jsme odpočívali v lednu 2019

Tradičně, první měsíc roku začíná dlouhými novoročními svátky a 2019 nebude výjimkou pro Rusy. Trvání novoročního svátku každoročně vyvíjí ministerstvo práce v Rusku ve zvláštní vyhlášce o svátcích a pracovních dnech pro nadcházející rok.

O přesných termínech o víkendech a pracovních dnech ještě nemusíme hovořit, protože Rusko je jednou z mála zemí, kde je populární přenos praxe. Proto Rusové, zvyklí na 5denní pracovní týden, mohou očekávat několik období tzv. Dlouhých víkendů s dobou trvání 3 až 5 dnů.

Při přípravě novoročního svátkového kalendáře se ministerstvo práce snažilo neřešit několik dní volna jednodenním pracovním dnem, který mezi pracovníky v minulosti způsobil spoustu nespokojenosti. Projekt prázdnin pro rok 2019 byl vytvořen s ohledem na správnou rovnováhu mezi prací a víkendy, což zaměstnancům umožňuje plánovat výlety, návštěvy příbuzných a další příjemné akce.

V roce 2019 Rusové očekávají dlouhou dovolenou. Rozhodnutím ministerstva práce Ruska bylo k tradičním novoročním svátkům přidáno několik dní navíc. Toto rozhodnutí bylo jednomyslně podpořeno vládou Ruské federace.

Novoroční svátky 2019 v Rusku

V roce 2019 se Rusové mohou počítat na 10 dní novoročních svátků. Budeme odpočívat 30. prosince a budeme muset jít do práce pouze 9. ledna. Výsledkem je 10 zákonných pracovních dnů. Bonusem od 10. dne bude sobota 29., která se ve většině kanceláří tradičně stane kratším pracovním dnem.

A to není všechno "dary" z nadcházejícího roku 2019. Díky novoročnímu svátku v roce 2019 dostáváme další 3 nepřetržité víkendy v březnu - od 8 do 10 čísel. Důvodem je skutečnost, že svátky 5. a 6. ledna spadají na nepracovní dny - sobotu a neděli - a bylo rozhodnuto je převést na jarní prázdniny.

Novoroční svátky ve školách v roce 2019

Rozvrh víkendů ve školách není méně důležitá informace, kterou by měli rodiče vědět v předvečer Nového roku. Koneckonců, většina rodinných akcí, dovolených a výletů se přizpůsobuje školním víkendům.

Délka vánočních svátků v každé škole se liší v závislosti na systému vzdělávání - ve čtvrtích, modulech, trimestrech, bimestrech. V každém vzdělávacím systému začínají prázdniny a proces učení v různých časech, což není vždy vhodné pro rodiče.

Rozhodnutí o tom, který systém studovat, je ponecháno na vedení školy, takže rodiče mohou poslouchat pouze rozvrh školy.

Pokud jde o novoroční svátky 2019, spolehlivé informace může poskytnout pouze správa školy. Na základě doporučení Ministerstva školství a mládeže Ruské federace je na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vypracovávána novoroční dovolená a svátky. Škola má právo upravovat navrhovaný harmonogram v závislosti na systému vzdělávání.

Školákům a jejich rodičům lze doporučit, aby na internetových stránkách školy hledali oficiální informace o délce novoročních svátků, které by měly být zveřejněny nejpozději v září.

Kolik budeme odpočívat v lednu 2019: rozvržení ve dne

Podívejme se tedy blíže na to, z čeho se skládá 10 dní novoročních svátků. Začněme od roku 2018:

  • 30. prosince - neděle
  • 31. prosince - oficiálně pracovní den, pondělí, ale den bude volno kvůli převodu 29. prosince

Silvestrovské prázdniny 2019:

  • 1. ledna - oficiální Nový rok
  • 2. - 4. ledna - Oficiální novoroční svátky 2019
  • 5. - 6. leden - kalendářní dny volna
  • 7. ledna - vánoční prázdniny
  • 8. ledna - oficiálně nepracovní den

Nový rok 2019 nebude úplně odlišný od víkendu minulých let, takže si můžete bezpečně naplánovat výlety, výlety a setkání s přáteli.

První pracovní den v roce 2019

První pracovní týden v roce 2019 začne 9. ledna. Bude zkrácena a bude trvat pouze 3 dny. Tím se usnadní zapojení do pracovního postupu. Starý Nový rok pak čeká na Rusy, které přijdou v noci z 13. na 14. ledna, křtu Páně - 19. ledna. A konečný svátek nového roku Marathon bude Tatiana den - 25. ledna, který však nebude svátek.

Když odpočíváme v únoru 2019

V únoru čekáme na další dlouho očekávanou dovolenou - Den ochránce vlasti. 23. února připadne na sobotu v sobotu, takže bude trvat jen 2 dny na odpočinek - sobotu a neděli.

Měla by se novoroční dovolená zkrátit?

Iniciativa, že novoroční svátky by měly být zkráceny, ročně roste v předvečer Nového roku. Poslanecké sněmovny navrhují za úplatu účet, který poskytuje pouze 2 dny volna - 31. prosince a 1. ledna. Taková iniciativa byla před šesti měsíci předložena Státní dumě.

Logika poslanců na jedné straně je jednoduchá a jasná: každý den stojí nový rok „nečinný čas“ ekonomiku země desítky miliard rublů. Ano, a zdraví Rusů tak prodloužené dovolené nepříznivě ovlivňují, protože naši lidé nemyslí na odpočinek ve společnosti bez alkoholických nápojů.

V letošním roce byl návrh zákona na snížení novoročních svátků opět odmítnut. Nechtějí přesně odpočívat, než jsou zvyklí, a většina z nich takovou iniciativu nepodporuje. Podle výsledků nezávislých průzkumů veřejného mínění pouze 20% Rusů podporuje krátkodobé prázdniny, zatímco 80% je kategoricky proti snižování novoročních svátků.

Nový rok je bez přehánění hlavní dovolená pro většinu Rusů. Dlouhá dovolená, oslavy Nového roku, dary a hostiny - to vše přispívá k příjemné zábavě, radostným schůzkám a naplnění těch nejzajímavějších tužeb. Šťastný nový rok!

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde