Další místo, kde vánoční radost a slavnostní nálada překonává hranu - to je Česká republika. To je nejvíce živě zastoupeno v Praze. Město je prostě nasyceno magií a bod není vůbec v hojnosti osvětlení. Upřímnost místních obyvatel roztaví každé srdce a je prostě nemožné najít analoga k místnímu svařenému vínu. Ve vzduchu voní skořicí, skořicí a kořením. To vše vytváří zvláštní náladu a dělá oslavu nezapomenutelnou.

Tradiční setkání nového roku a Vánoc v České republice

Nejoblíbenějším atributem Nového roku v Praze jsou větvičky jmelí, které obyvatelé visí nad vchodem do svých domovů. Větvičky si nemohou koupit sami. Musí darovat nebo darovat.

Kromě toho v České republice existuje mnoho dalších stejně důležitých tradic. Zimní prázdniny začínají dnem svatého Mikuláše - 6. prosince. To je věřil, že v tento den Nicholas sám chodí po ulicích města spolu s Dobrý anděl a malý ďábel a zjistí, zda se děti chovaly dobře po celý rok. Ti, kdo byli poslušní, dostanou jako dárek sladké dobroty.

Týden po první dovolené přijde den sv. Luciuse. V tento den si holky oblékly bílé šaty, namalovaly si tváře bílým práškem a ozdobily je obrovskými nosy ze dřeva. Dívky děsí lidi na ulicích, za které by s nimi měli zacházet sladkostí.

Samostatnou důležitou tradicí v zemi je pořádání vánočního veletrhu. Největší je pořádán v Praze. Zde přechází na Staroměstské náměstí. Na veletrhu si můžete koupit sladkosti, sváteční dekorace, české skleněné výrobky, uzená masa a pivo. Během veletrhu se na náměstí konají kostýmní divadelní představení. Zde si můžete poslechnout lidové písně, zjistit, jak kovářští řemeslníci a další mistři pracují.

 

Ulice města jsou zdobeny jedlími ve slavnostních dekoracích a kompozicích, které zobrazují narození Krista. Takové věci lze vidět v každé katedrále, stejně jako v některých domech místních obyvatel, kteří věrně ctí tradice. Nejvýznamnější skladbou v zemi se stává obrovský betlém na hlavním náměstí v Praze. Jeho velikost je tak velká, že můžete použít skutečné ovce pro kompozici.

Hlavní vánoční pokrm je vařený kapr. Jeho váhy symbolizují bohatství a prosperitu. Sudy živých ryb, které lze koupit na slavnostní hostinu, jsou umístěny ve městech a náměstích v ulicích. K přilákání bohatství dali Češi na stůl čočku a obiloviny. Aby štěstí neuniklo ani neodletělo, na stole není králík ani pták.

Odměnou za to, že obyvatelé České republiky jsou tak úctyhodní k jejich tradicím, sněžuje z nebe. Zvláště důležité pro místní obyvatele je, že sníh půjde na Velkorysý večer a na Silvestra.

Útok na nový rok může být splněn na hlavním náměstí města pod hodinami chimpingu. Lidé pijí šampaňské a víno, po čemž si každý dělá svou milovanou touhu. V Praze je obvyklé dělat přání na Karlově mostě.

Posledních 17 let, 1. ledna, Češi oslavují Den české státnosti. Tento den je oslavován oddělením České republiky od Slovenska. Ale místní obyvatelé považují hlavní svátek tohoto dne - začátek nového roku. Noc 31. prosince až 1. ledna se jmenuje Sylvester.

V náměstích, ulicích a zařízeních na výrobu obilovin se budou pořádat různé zábavné programy a představení. Silvestr je doprovázen ohňostrojem.

Češi nejsou zvyklí oslavovat celou noc, jak je to obvyklé v zemích SNS. Už v dopoledních hodinách jdou domů a jdou spát. Každý rok je stále více populární setkat se s Novým rokem v horách mezi místními i turisty. Společnosti z několika rodin pronajímají velký dům a oslavují zimní prázdniny společně. Přímo v místních restauracích si můžete objednat novoroční banket a užít si slavnostní program.

Novoroční prohlídky a turistické recenze

Ceny za dovolenou v Praze během novoročních svátků jsou cenově dostupné. Prohlídka od 30. prosince 2018 s dobou trvání 42 000 rublů. Od stejného data, ale po dobu 8 dnů cesta bude stát 43.000 rublů. Pokud si vyberete prohlídku od 2. ledna 2019 po dobu 6 dnů, prohlídka bude stát přibližně 43.500, a od 3. ledna po dobu 5 dnů - 42.700 rublů.

Jako vždy, turisté doporučují nákup poukázek nejméně 2 měsíce před odjezdem. Místní hotely i ve 3 hvězdičkách se vyznačují komfortem a vysokou úrovní služeb. Většina turistů tvrdí, že jídlo v hotelech je slušné. Pokud chcete více, měli byste hledat malou restauraci. Obvykle se nacházejí v blízkosti hotelu. Chcete-li ho najít, zeptejte se na recepci hotelu.

Vhodným faktorem je, že doprava v Praze vždy dodržuje přísný harmonogram. V metru není možné se ztratit - vše je jasně vyznačeno na speciálních mapách.Buďte opatrní při výměně peněz. Často ve směnných bodech visí značka s určitou rychlostí a během výměny se ukáže, že je platná pouze při výměně velkých částek, které nikdo předem varuje. Je lepší používat výměníky na letištích. Většina obchodů navíc přijímá eura.Můžete platit v eurech a měnit koruny. Nejčastěji bude kurz ziskový. Podobná nevinně vypadající triky se nacházejí i na jiných místech. Klamat turistu v České republice není považováno za hanebné. Kapesní krádež také prospívá v přeplněných místech. Zvláště cenné předměty a dokumenty jsou nejlepší v hotelovém trezoru.

Zajímavý fakt: pokud nemůžete mluvit s pracovníky v obchodě nebo na jiném místě, pak není možné vysvětlit v angličtině. Nepříjemné nuance cesty budou drahé mobilní komunikace. Výlety s průvodci budou také drahé. Je jednodušší a levnější použít průvodce a vše zkontrolovat sami.

Obecně platí, že novoroční svátky v České republice budou velmi zábavným dobrodružstvím. V paměti zůstane dlouho vůně, která se vznáší nad vánočními trhy, stejně jako pohledy na místní zajímavosti.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde