Masky pro růst vlasů: efektivní recepty krásu

0

Rychlost růstu vlasů je způsobena genetickými rysy. Tento proces je však často ovlivňován vnějšími faktory, jako je stres, pokles teploty, podmínky prostředí. Naším úkolem je pomáhat vlasům vyrovnat se s těmito negativními účinky a tlačit přirozené procesy v těle, což brání jejich růstu.

Masky pro růst vlasů doma

Moderní kosmetický průmysl nabízí mnoho druhů hotových výrobků pro péči o vlasy. Ale nic vám nepomůže kudrlinky jako přírodní masky, které posilují a urychlují růst, připravené podle populárních receptů.

Většina metod uvedených v našem článku je založena na dlouholetých zkušenostech a pozorování některých složek, jejich schopnosti léčit a posilovat vlasy. Proto můžete recepty bezpečně používat a věřit v jejich účinnost.

Skořicová maska ​​na vlasy

Skořice má schopnost zvýšit průtok krve do vlasových kořínků.Chcete-li vytvořit masku, budete potřebovat skořice prášek, stejně jako jeho esenciální oleje. Musíte vzít malé množství skořice, jinak se budete cítit pocit pálení a maska ​​bude muset být rychle smýt.

Chcete-li vytvořit masku, budete potřebovat:

 • skořicový prášek - 1 lžička
 • skořice esenciální olej - 5 kapek
 • med - 1 polévková lžíce. lžíce
 • kokosový olej - 1 lžička

Vezměte kovový hluboký pohár a vložte jej do vodní lázně. Dejte včelí med a esenciální oleje do šálku. Směs se postupně míchá, počkejte, až se med zcela rozmrazí. Do obsahu se přidá prášek skořice. Výslednou masku důkladně promíchejte a zbavte hrudek.

Aplikace masky

Nechte masku mírně vychladnout a naneste na čisté vlhké vlasy. Zakryjte hlavu celofánem a přidržte produkt asi půl hodiny. Poté musíte důkladně umýt vlasy šamponem.

Maska se skořicí považuje za nejlepší způsob, jak urychlit růst vlasů. Po třech aplikacích si všimnete hmatatelné měkkosti, hustoty a hedvábí vašich kudrlinek.

Maska se skořicí a kefírem

Úžasné vlastnosti kefíru si všimli naše babičky, které si s nimi třely vlasy, přidaly lesk a objem a urychlily růst vlasů. V kombinaci se skořicí tento mléčný výrobek zvyšuje jeho vlastnosti a umožňuje krátký čas stimulovat růst vlasů.

Chcete-li vytvořit masku, budete potřebovat:

 • Kefir - 100 ml.
 • skořicový prášek - 1 lžička
 • 1 žloutek

Všechny složky se důkladně promísí do homogenní hmoty. Maska se aplikuje na mokré čisté vlasy a drží se asi 30 minut. Není nutné zakrývat hlavu celofánem.

Doporučuje se aplikovat masku jednou týdně. Nedoporučuje se provádět proceduru v lázni, protože žloutek se zvlní a bude těžké jej vypít.

Maska pro podporu růstu vlasů s hořčicí

Hořčičný prášek najdete v každé kuchyni. Je nepostradatelná nejen při přípravě pokrmů, ale slouží také jako vynikající složka receptů tradiční medicíny. Složky v hořčici stimulují průtok krve do epitelu a vlasových folikulů. Je to, jako by probouzí kořeny vlasů, aktivně vyživuje kadeře, čímž několikrát zvyšuje jejich objem.

Pro tradiční masku na hořčici budete potřebovat:

 • prášek hořčice - 2 lžíce. lžíce
 • cukr - 1 polévková lžíce. lžíce
 • žloutek - 1 ks.
 • zelenina nebo olivový olej - 2 lžíce. lžíce
 • vody

Všechny komponenty musí být pečlivě přemístěny a hotová maska ​​položena na hlavu. Vlasy zavřít plastový sáček. Pro zvýšení efektu masky můžete zabalit hlavu ručníkem.

Masku udržujte na 30-50 minut. Pak musí být vlasy omyty šamponem. Udělejte masku hořčici jednou týdně a během měsíce si všimnete, jak se vaše vlasy staly silnějšími, pružnějšími a silnějšími.

Cibulové masky pro růst vlasů

Dráždivé vlastnosti cibule mají stimulační účinek na pokožku hlavy. Díky maskám na cibulkách se kadeře stávají hedvábnými, objemnějšími a silnějšími.

Mnoho dívek odmítá používat cibuli jako součást masek na růst vlasů, citujíc nepříjemný zápach. Nicméně, je snadné se ho zbavit opláchnutím vlasů ve vodě s přidáním několika kapek stolního octa.

K vytvoření masky cibule budete potřebovat:

 • cibulové pyré
 • medu

Počet komponent závisí na délce srsti. V průměru je nutné dodržet poměry 3: 1.

Žárovky nakrájejte na mlýnek na maso nebo mixér. Ve výsledném kaše (s džusem) přidejte 1 lžíci medu. Maska zapadá do pokožky hlavy a snaží se nedotýkat samotných vlasů. Zakryjte si hlavu celofánem a teplým ručníkem a nechte 40 minut. Masku omyjte šamponem a vlasy opláchněte roztokem citronu a octa.

Maska na růst vlasů

"Pěstování mílovými kroky" - jak často slyšíme tento výraz. Přirozená vlastnost kvasinek je často používána ve vaření, nevynechala tuto látku a recepty krásy.

Masky kvasinek jsou jednoduché a účinné. Kromě zrychleného růstu dávají vlasům zdravý lesk a sametovou barvu.

Chcete-li vytvořit masku, budete potřebovat:

 • suché droždí - 1 polévková lžíce. lžíce
 • vejce bílá - 1 ks.

Vejce bílá by měla být lehce šlehána do pěny a přidána suchá droždí. Maska je připravena. Nyní je nutné ji aplikovat měkkými neagresivními pohyby na pokožce hlavy. Vlasy zavřete plastový sáček a teplý ručník pro lepší efekt. Mějte masku na hlavě by měla být do hodiny, pak opláchněte šamponem.

Maska pro růst vlasů s vitamíny ampule

Vitamíny v ampulích jsou skvělou cestou, když se nechcete obtěžovat s takovými přírodními ingrediencemi, jako je cibule nebo hořčice. Připravené výrobky si můžete zakoupit v lékárnách, kde je prezentována celá řada přírodních vitamínů.

Pro vytvoření masky s vitamíny ampule budete potřebovat:

 • Vitamíny A, D, E, B6, B12 - 1 tsp
 • Dimexid - 3 lžičky
 • lopuch olej - 1 lžička
 • citronová šťáva - 2 lžičky

Maska na bázi vitamínů je považována za nejvýkonnější a nejúčinnější. Složky přítomné v něm poskytují růst a obnovu vlasů. Proniknou do kořene vlasů a vyživují je chybějícími látkami.

Všechny přísady musí být smíchány a ihned aplikovány na prameny. Maska díky přírodnímu složení účinně vyživuje vlasy a jejich folikuly přírodními ingrediencemi. Udržujte masku by měla být 1 hodina, pak opláchněte šamponem, aplikujte ho několikrát.

Masky z přírodních surovin jsou mnohem efektivnější a levnější než zakoupené výrobky, jejichž složení není zcela pochopeno. Udělejte si čas a připravte se na vlasy přirozeným prostředkem, který jim poskytne nezapomenutelný lesk, hustotu a očekávaný růst.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde