Achátový kámen je symbolem dlouhověkosti, pohody a zdraví. Je to jeden z nejstarších nerostů nalezených lidmi. Na sadě vícebarevných vrstev je možné se naučit kámen. Ve skutečnosti je achát typ chalcedony. Každá instance je jiná. Celkem je zde více než 150 druhů achátů. Pozornost přitahuje její estetická hvězda, mech, modrá a další acháty. Chemickým složením jsou podobné křemíku, jasperu, tygrskému oku a heliotropu.

Jaká je hodnota achátu

Tento kámen je jedním z nejlepších ochranných amuletů. Přitahuje do svého pána jen dobrou energii. Pokud během spánku vedle dát achát, pak špatné sny nepřijdou. Nemůžete se také bát stresu a vyčerpání energie. Ve starověku, velké vzorky byly zvyklé na záchranu před bouřemi a jinými katastrofami počasí. A pro ty, kteří chtějí vidět jasné smysluplné sny, byl pod hlavu položen kámen. Nejčastěji se z ní vyřezávala figurka a šperky.

To bylo věřil, že minerál dává svému majiteli opatrnost a chrání před špatnými myšlenkami. Majitel achátu je navíc chráněn před neopětovanou láskou. Pro tyto vlastnosti byl starými Řeky velmi oceňován.

Ve starověkém Římě byl achát symbolem bohyně plodnosti. Byl to maskot farmářů a zahradníků. Malé oblasti achátu byly položeny podél plotu lokality, aby byly rostliny chráněny před nemocemi a nepříznivým počasím. Agat pomohl sportovcům vyhrát v soutěžích, dal jim důvěru a klid. Kámen také potlačuje hněv a dává mužnost.

Pokud nosíte achát šperky na projevy a setkání, můžete vidět, jak se zlepšily oratorní dovednosti a slovní zásoba se rozšířila. Okolí začne všímat přitažlivosti majitele amuletu a bude ochotno s ním komunikovat.

Majitel černého achátu bude chráněn před všemi druhy nebezpečí. Navíc tento kámen dává sílu temným silám a zachraňuje je před jejich vlivem. S ním můžete získat emocionální rovnováhu a v žádném případě nevycházejte ze sebe.

Vlastnosti a rozmanitosti

Nejčastěji se v přírodě vyskytují tyto barvy:

 • šedá;
 • modrá;
 • bílá;
 • růžová;
 • smaragd

S největší pravděpodobností najít achát, kde jsou sopky. Vývoj kamene je na následujících místech:

 • Rusko (Ural);
 • Egypt;
 • Brazílie;
 • Mexiko;
 • Uruguay;
 • Spojené státy;
 • Německo;
 • Indie;
 • Madagaskar;
 • Itálie

Existuje mnoho druhů achátu. Achát z mechu se skládá z částic podobných mechu. Mléčně bílý kámen má svisle se protínající vlákna tvořící pruhový vzor. Černý achát může být monofonní nebo má mírné skvrny jiné barvy. V zeleném kameni je spousta chloridů a žlutá je nejjednodušší vytvořit uměle přidáním oxidu železitého do kompozice.

Magické a léčivé vlastnosti achátu

Jednou z úžasných vlastností achátu byla jeho schopnost změnit postoj svého majitele k emocím. S ním je snazší snášet špatnou náladu a nejrůznější nepříjemné zážitky. Kámen dává sílu a pomáhá jít dál. Mělo by být nošeno, pokud má být učiněno důležité rozhodnutí.Achát dá odvahu a důvěru. Kámen navíc přispívá ke zdraví a dlouhověkosti. To je věřil, že pole kamene pohání zlé duchy a čarodějníky. Mezi vlastnosti minerálu, zlepšení paměti, ochrana hostitele před utiskujícími myšlenkami a špatnými sny, zvýšení mužské moci.

Lithoterapisté doporučují nosit kámen na hrudi pro ty, kteří trpí chronickým kašlem a problémy v oblasti stomatologie. Účinek může být vyryt na žádost o achát o zdraví. Také léčivé vlastnosti minerálu bušily do prášku a ředily vodou. Tato kapalina byla použita k léčbě popálenin, hadích kousnutí a hmyzu a podobných zranění.

Achát má příznivý vliv na sluchu, trávení, ledviny, zrak a chrání před kožními chorobami. Pro zmírnění onemocnění žaludku je nutné nosit kámen na úrovni solárního plexu. Černý achát je vhodný pro usazování střev a posilování dásní. Také pozitivní vliv na oběhové a lymfatické systémy.

Achát může snížit teplotu v teple, pomáhá snáze snášet žízeň. Kámen také usnadňuje křeče různých etymologií a normalizuje puls. Každý typ achátu má své vlastní specifické léčivé vlastnosti:

 • Achát achát léčí chronická onemocnění, záněty, zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém, snižuje opuch, pomáhá s duševními poruchami;
 • požární achát léčí deprese, depresivní stavy, pomáhá využívat negativní energii;
 • Achát Botswany je užitečný při zvýšeném tlaku kyslíkovou terapií.

Mech achát lépe než všechny ostatní posiluje ducha a vytváří veselou náladu. Snižuje meteorologickou závislost a citlivost na mikroby a infekce. Kámen pomůže snadno nastartovat nový obchod nebo změnit něco důležitého v životě. Vývoj dostane intuici.

Znamení zvěrokruhu a achát

Nejužitečnějším achátem bude Taurus, Rak, Panna, Kozoroh a Blíženci.Nosit kámen jim umožní jasně pochopit jejich účel a být inspirován sami. S pomocí kamene se zástupci těchto značek stanou měkčími a budou moci rychle najít kontakt s lidmi.

V astrologii, achát je spojován s energií Země, jako prvky, stejně jako s planetami Měsíc, Saturn, Venuše, Merkur. Nejlepší účinek při léčbě achátem je pozorován u Gemini a Taurus. Toto je obzvláště evidentní v Taurus, narozený od 20. dubna do 20. května. Nejlepší je fixovat achát v mědi. Pro Ryby, Vodnáře, Raky a Váhy je vhodný achát ve stříbře nebo zlatě.

Je lepší nosit šperky s achátem občas, jednou týdně je dost. Kámen chrání manželské svazky a pomáhá řešit osobní problémy. Ach achát dokáže udělat to nejlepší.

Minerál vyžaduje zvláštní péči. Navzdory vysoké tvrdosti je kámen snadno poškrábaný a dokonce prasklý. Není nutné povolit tření kamene a silné mechanické účinky. Také je třeba eliminovat kontakt s chemikáliemi v domácnosti a vysokými teplotami. Pokud vezmeme v úvahu všechna tato doporučení, kámen po mnoho let neztratí svou přitažlivost a vlastnosti.

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde