Okrasné je jedním ze stylů v umění tetování, které představuje nositelné vzory, které napodobují řezbářství. Ve většině případů tetování v tomto stylu nejsou jednoduché obrázky, ale vzory s obrovským skrytým významem a přesným významem. Vzory jsou schopny skrývat životní cíle a priority člověka, rysy a charakteristiky jeho charakteru.

Většina lidí si vybere tetování ornament, který vytvoří obraz osobní totem, například určité zvíře. Poprvé se na ostrovech v Tichém oceánu objevila ozdoba tetování jako druh malby na těle. Ve starověku, tetování sloužil ne jako jednoduchá výzdoba, ale obsahoval rituální funkci a jisté informace. Dříve zobrazované obrazy byly povinným atributem kněží a šamanů, navíc jen kněží mohli dát tetování na tělo jiné osoby, což dokazuje jeho vysoké společenské postavení.Také nositelné obrazy byly aplikovány na kůži dětí, přecházely do dospělého života.

Když se podíváte na náčrtky a fotografie hotových děl, můžete vidět, že tento styl je v provádění poměrně komplikovaný, protože vyžaduje spoustu času. Faktem je, že složité vzory by měly mít maximální přesnost a jejich vzhled by měl přilákat kolem sebe svou krásou a originalitou. Při výběru místa lidé často upřednostňují ruce, ramena a nohy, ve vzácnějších případech prsu (pro muže) nebo žaludku (ženy).

     

Představuje tetování ornament

Hlavní charakteristické rysy okrasného stylu jsou symetrie vzorů a přesnost linek. Dokončené práce často obsahují obraz slunce nebo měsíce, stejně jako kresby na mořském nebo květinovém motivu. Při vytváření tetování je důležité, aby byl obrázek vyplněn:

 • Spirály.
 • Geometrické tvary a vzory.
 • Kříže.
 • Uzly.
 • Ve vlnách.

Hodnota tetování ornament

Tattoo, vyrobený ve stylu okrasné, může sloužit jako talisman pro osobu, symbolizující cyklickost a nekonečno života, mužskost, moc a plodnost. Také tetování ornament je ztělesnění štěstí a harmonie, pohodu, spolehlivost a stabilitu, krásu, moudrost a tajemství. Obecně platí, že tetování ve stylu okrasné mají atraktivní a neobvyklý vzhled, přitahuje ty kolem sebe s jejich tajemství a originalitu. Jak víte, kněží tichomořských ostrovů jako první použili tyto obrazy, kteří měli právo dát je na těla respektovaných lidí s vysokým sociálním statusem.

Pro starověké lidi měl každý řádek a obraz zvláštní posvátný význam, schovával se v sobě a sloužil jako talisman, chránící před poškozením během bitvy a cestování. Tyto obrazy také pomohly najít spojení s předky, získat jejich sílu a podporu. Tetovací ozdoba byla obzvláště populární v kultuře dávných Slovanů. Oni zdobili jejich těla s obrazy v podobě různých geometrických tvarů, například, čtverec, kříž, kruh, trojúhelník, spirála. V tomto případě tetování sloužilo jako symbol prosperity a pohody, bohatství a plodnosti.

Co se týče barevného řešení, naši předkové používali tetování v červené barvě, protože si mysleli, že pouze on je schopen chránit člověka a jeho duši před negativními myšlenkami a zlými silami. Tento přístup je vysvětlen velmi jednoduše, protože červená barva je symbolem ohně, který je schopen vypálit všechno špatné, a proto by jako talisman mohl působit pouze ornament vyrobený v této barvě.

Ženy upřednostňovaly listnaté a květinové ornamenty, symbolizující rodinnou pohodu, štěstí a harmonii. Slovanské dívky často líčily v tetování obraz Beregini, bohyně rodinného krbu, schopný přinést štěstí, materiální a duchovní pohodu do domu, a také chránit rodinné krby od starostí a zlých očí. Také poptávka byla obrazem dalšího ženského ornamentu - kříže Lady. Jak víte, Lada je bohyně krásy a lásky, která slouží jako patronka manželství. Věřilo se, že takový obraz by přitahoval opravdovou lásku k dívčímu životu.

Co se týče dávných Slovanů, muži použili ozdobu symbolizující jejich sílu a moudrost, moc a odvahu. Pánské kresby měly přísnější linie a jasné formy, lišící se stručností a zdrženlivostí. V tomto ohledu je tetování ornament vynikající volbou pro skryté a tajemné osobnosti, kteří raději nemluvit o významu jejich spodní prádlo obrazu. Neméně zajímavá a atraktivní volba tetování ornament - orientální ornament, symbolizující dlouhověkost, čistota a moudrost.

Mužské a ženské tetování ornament

Jak bylo zmíněno dříve, jeden z nejpopulárnějších tetování vzory pro dívku je tetování, které zahrnuje obraz Beregini. Tato bohyně slouží jako rodinný talisman, který dává zdraví a štěstí. Mezi vzory je x symbolem mužů, ale + slouží jako ženský znak.Ornament na těle dívky pomáhá demonstrovat ženskost, něhu a smyslnost, co přitahuje muže. Také takové tetování umožňuje spravedlivému pohlaví otevřít se jako věrná manželka, milující matka a pečovatelka rodinného krbu.

Pánské ornamenty - obrácený trojúhelník, stejně jako úhel, otočil se nahoru, symbolizující sílu a nebeskou střechu (patronát a ochrana před oblohou). Neméně atraktivní a odvážná volba - tetování ornament s obrazem býka. Když vyberete skicu, musíte vybrat barevné schéma. Od starověku, to je věřil, že pánské barvy pro tetování ornament jsou modré, zelené a černé.

Typy a návrhy tetování ornament

Mezi nejoblíbenější vzory by měly být zvýrazněny následující typy obrázků:

 • Keltský ornament. Populární obrazy - imitace tkaní látky, copu nebo koše.
 • Slovanské vzory - často se chovaly jako amulety.
 • Svastika - 144 postav s ohromnou latentní silou.
 • Svastika Fash - ochrana duchovního ohně.
 • Kříž Lady - talisman lásky.
 • Egyptský ornament.
 • Indické vzory.
 • Obrázek jelena a dalších totem zvířat.

 

 

LEAVE RESPONSE

Zadejte svůj komentář!
Zadejte své jméno zde